• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a placená IPTV - idea řešení
#81
@otava5 Já asi nejsem ten správný člověk, abych dával rady jak používat grep, sed, awk, atd. Bojuji s tím sám docela fest... Ale jestli ti jde o to, vytvářet nepřímé odkazy na playlist, tak já to dělám trochu jinak. Tak, jak to výše nastínil @mobilemanic.

Je to řešení z mého addon playlist, který mi poskytuje službu generace playlistů pro Tvheadend. Upravuji ho podle námětů v tomto vlákně, tedy tak, aby v Tvheadend byl statický playlist, ve kterém budou odkazy na playlist s měnícím se obsahem definice adres streamů (tedy hlavně tokenů). V Tvheadend mám zadanou adresu playlistu, který vypadá takto:
Kód:
#EXTM3U
...
#EXTINF:0,Sport 1
pipe:///storage/.kodi/addons/service.playlist/provider/zapni.tv/parse.sh Sport 1
...

V parse.sh je jednoduché vyhledávání podle názvu programu, který se zadává jako jeho parametr. Vyhledá řádek, ve kterém je na konci řádku název programu a vrací řádek pokud začíná ffmpeg. Parse je specifický pro každého providera, jednak je v něm odkaz na vlastní playlist, jednak může být logika vyhledávání upravena podle potřeby a specifik daného playlistu a providera.
Kód:
#! /bin/sh
command=`grep -A 1 "$*$" /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.playlist/zapni.tv/zapni.tv.playlist.m3u8 | grep "^ffmpeg"`
$command

Vlastní playlist s adresami streamů, který parse.sh prohledává, je stažen ze serveru providera a upraven podle potřeb Tvheadend:
Kód:
#EXTM3U
...
#EXTINF:0,Sport 1
ffmpeg -re -fflags +genpts -i http://proxy2.zapni.tv/live.m3u8?tv=204&q=lq&stor=2&auth=XXX -acodec copy -vcodec copy -f mpegts -mpegts_service_type digital_tv -metadata service_provider=zapni.tv -metadata service_name=http://proxy2.zapni.tv/live.m3u8?tv=204&q=lq&stor=2&auth=XXX pipe:1
...

Celé to řešení funguje v pluginu vlastně obráceně, než je zde pospáno. Nejdřív se stáhne palylist od providera a upraví se podle potřeb Tvheadend. Zároveň se automaticky vytvoří generický playlist pro Tvheadend, do kterého se nakopírují #EXTINF řádky ze staženého playlistu providera a do řádku za ně, místo původního streamu, se vloží volání toho parser.sh s parametrem jména programu. Tím se ten stažený a upravený playlist propojí s tím generickým.

Ještě také používám alternativní variantu. Ručně si vytvořím kopii generického playlistu a zedituji si ho podle potřeb, vyházím nepotřebné streamy, přejmenuji programy a do #EXTINF si zadám další parametry (štítky, čísla programů, atp.), viz Rozšířené parametry IPTV playlistu - řádek #EXTINF: Není to tak dynamické, pokud se změní playlist od providera, tak se to do Tvheadned automaticky nepromítne, ale zase to dává možnost některé parametry zafixovat, jiné změnit (např. jména programů), případně nastavit podle konkrétní potřeb (např. odkaz to XMLTV).
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Tvheadend a placená IPTV - idea řešení - od JiRo - 14.4.2018, 13:04

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)