• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Návod - Jak sledovat plnou O2 TV na síti
#32
(08.3.2018, 15:16)laton Napsal(a): Má to jednu velkou mouchu!!! Která nebyla uvedena, autor návodu zatajil. Celý postup jsem zkoušel, tak nějak funguje, to jo, originál O2 settop box v portu 1 pro O2TV, druhý počítač v druhém portu pro O2 TV, stejná IP, jak settop box i počítač, program VLC a UDP Proxy, ale! Abyste se mohli dívat na nějaký O2 TV na počítači, musí běžet na stejném kanálu i setbox, což je nevýhoda a blíží se to téměř nepoužitelnosti. Jakmile na settoboxu kanál přepnete, kanál se vypne i na počítači (vypadá to, že se spojení přeruší a pakety dvojnásobně téct nebudou!!!!). Takže nevidím výhodu tohoto návodu. Možná akorát když jste daleko od originál settop boxu O2TV a chcete se dívat někde v jiné ložnici, tak si umíte udělat takový domácí stream - jenže musíte nechat běžet stejný kanál i na O2 TV BOXU!!! pak mít k tomu "vyhrazený počítač" (2 síťovky nejsou standardem počítače, leda tak 1x síťovka, 1x WIFI).

Autor nic nezatajil :Big Grin Ten settopbox je potřeba jen na refresh tokenu na lince, aby se nevypnul multicast, který teče k tobě. Jinak k tobě prostě teče normální multicast a nijak to settopbox neovlivňuje.
pustil jsem až 8 HD streamů najednou a vše běželo hladce. (Jeden na tabletu a pak několik VLC oken na počítači :-) ) 2 síťovky nejsou dneska problém. “Vyhrazený” počítač může být i malina, nebo domácí server, třeba i nějaký NAS, lepší router s linuxem...

Do O2 modemu tečou 2 VLAN sítě, můžeš obě nabindovat na jeden ethernet port. Teoreticky by to šlo udělat s jednou síťovkou. Ale já mám O2 modem v rezimu Bridge a mám za ním na internet svůj router, takže tohle pro mě bylo jednodušší. Ale to už je na lidech jak si to udělají. Já prostě popsal můj “use case”

Zase já ten settopbox nepoužívám vůbec, je jenom zapojený rovnou u modemu ve špajzu. Takže třeba to může zlobit pokud aktivně používáš ten set-top-box. Ale můj návod byl jak se obejít bez set top boxu. Takže bych si vyprosil abys přestal psát “autor zatajil”. Bez tohohle návodu bys ani nevěděl, že něco takového jde udělat.

(08.3.2018, 17:55)Konycz Napsal(a): kolik to tak potrebuje vykonu ten PC kdyz na tom pojede linux ??? Ze bych si z multicastu preposlal do unicastu nejaky program ?? mam tady Alix co ma 3 sitovky.. Zvladl by to ??

Je to jen předávání paketů. Takže ti to rozjede i toustovač :-D ale kvalitní síťovka se vždy hodí.

(16.3.2018, 12:44)Konycz Napsal(a): takze jsem pripojil STB pres switch z PC, Stream jsem nasel, ale stejne jsem se na nej pres VLC nedostal... zadal jsem udp://adresustreamu:port a nic.. vubec se mi nic nepustilo...

Pak ten PC nebyl korektně připojen do té sítě. (IP adresa, maska, brána). Ale s tímhle na dálku nikomu poradit nemohu. :/ (Moc proměnných).
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Návod - Jak sledovat plnou O2 TV na síti - od marhycz - 20.4.2018, 14:45

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)