• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Návod - Jak sledovat plnou O2 TV na síti
#46
@leguanit: V návodu píšu, že VLC nezkouší všechny síťové adaptéry. Takže jestli to chceš otevřít ve VLC bez konfigurace, musíš mít všechno odpojené kromě té O2 TV Sítě. Kodi to třeba zkouší pustit ze všech adaptérů.
Nejlepší je ale použití toho UDP/TCP mostu, který ti umožní se na to dívat všude v síti z tabletu, mobilu, na každé TV.


V týdnu mi sestava přestála na chvíli fungovat - O2 mi stáhlo do toho O2 TV settopboxu, co ležel ve standby ve špajzu, ten nový firmware s novým uživatelským rozhraním a ten kompletně vyresetuje nastavení -> Nebyl připojený do O2 TV sítě, takže nedával jednou za 24h echo, že je zapojený, tak mi vypnuli multicast. Stačilo ho jen připojit k TV, a projít Úvodní nastavení boxu (jen zaškrnout že ho mám připojený přes LAN, stáhnout aktualizaci a hotovo). Poté se vše zase rozeběhlo.

UDP streamy se němenily snad nikdy. Je to vnitřní intranet O2. Takže nikdo jiný než ten, kdo vlastní O2 TV k tomu přístup stejně nemá. Za službu tedy platíme, jenom nechceme používat ten jejich příšerný box Big Grin

Příklad UDP:
239.232.10.1:11001 - CT 1 HD
239.232.10.2:11002 - Nova HD


@masar: Skvělá připomínka! S tímhle jsem se u Windowsu někdy setkal. Že se odmítal připojit do sítě, když tam našel něco duplicitního. Postup byl nejdříve připojit Windows PC a poté O2 TV box. Ten běží na linuxu a ten to neřeší, prostě se připojí.
V případě multicastu opravdu konflikt IP nevadí. Právě v tomto případě to je účel.
Když jsem dělal ten most pomocí udpxy na mém linuxovém serveru, neměl nikdy absolutně žádný problém. Takže až na minulý týden to běželo asi rok bez zásahu. Protože ikdyž jsem linuxový server restartoval při aktualizacích, tak jsem nemusel odpojovat O2 TV, počkat na restart a pak ji zapojit. 


A jsem děsně rád, že tu jsou také další uživatelé O2 TV, kterým se podařilo udělat stejnou sestavu.  Pokud přijdete na lepší řešení, než potřebu mít malinu, pc se dvěma síťovky na přemostění, tak se klidně podělte!


Mě napadlo, že nové O2 modemy (třeba ten ZTE H168N) umožňuji přiřazení obou sítí do jednoho portu. Tedy O2 TV síť a Internet třeba do portu 1. Obě sítě se pak přenášejí díky VLAN (Virtual LAN).  A hodit pak modem do módu "Bridge".

A za to dát router, který umí IGMP Proxy - což je uplně to samé co se dělá v tomhle návodu - přemostění UDP paketů na TCP.

Update:
29/9/2018
Přidal jsem sekci nastavení mostu v Linuxu
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Návod - Jak sledovat plnou O2 TV na síti - od marhycz - 29.9.2018, 11:13

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)