• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Návod - Jak sledovat plnou O2 TV na síti
#70
Tak nevím, asi dělám něco špatně. Dnes jsem si nakonfiguroval na laptopu IP adresu set-top-boxu, routování multicast adres atd. Pak spustím nějaký multicast stream, chvíli to jede, ale cca po minutě se to zasekne. Těsně kolem zaseknutí Wireshark ukazuje nějaký TCP paket z adresy 88.103.240.126, portu 61613. Tam běží podle všeho ActiveMQ Artemis. To dává trochu smysl – IPTV nejspíš vyžaduje nějaký keepalive, aby se stream zastavil, když třeba někdo ten set-top-box natvrdo vypne.

Takže se chci zeptat. Když to funguje, tak ten set-top box musí být zapnutý s plným přístupem do IPTV VLAN? Jestli jo, tak jak mám donutit switch, aby multicast pakety posílal na PC a keepalive na STB? OK, na switchi můžu pro danou VLAN zakázat IGMP snooping, takže se multicast pakety začnou chovat jako broadcast, ale co když na routeru vyprší záznam v ARP tabulce? To musím na tom portu s PC ještě blokovat ARP, aby PC nemohl ukrást IP adresu tomu STB?

EDIT: Přišel jsem na to, proč se stream v mém případě zastavuje. Na vině není ActiveMQ (ten má možná na svědomí to ukončení multicastu po 24 hodinách), ale IGMP Membership Query z adresy 88.88.88.88. Poté, co jsem ho povolil na vstupu, tak už stream funguje. Nicméně ARP dotazy na IP adresu STB i (nežádoucí) odpovědi mého PC vidím i nadále.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Návod - Jak sledovat plnou O2 TV na síti - od ptesarik - 01.6.2020, 10:09

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)