• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
přehrávání filmů z hdd počítače
#1
Zdravíčko pánové osmc používám už více jak 2roky měl jsem jej nastavené tak že jsem si mohl přehrávat filmy z hdd u mého pc problém nastal po aktualizaci na win 10 nejede mi to. tak jsem přeinstaloval i osmc na svém raspberry pi2 na nejnovější verzi a nějak stím bojuju a ne a ne to nastavit  Sad najde se mezí vámi někdo kdo je schopen mi poradit jak to nastavit? měl jsem to tak že jsem zapnul pc zapnul na tv raspberry pi2 najelo osmc a to se propojilo s pc na televizi jsem viděl všechny filmy a videa z gopro kamery které mám uložené ve složkách v pc bojuju stím už pár dní a stále nemůžu na nic přijít 17
 
Citovat
#2
Nebude to zpusobeme verzi Samby? Mam takovy pocit, ze zatimco Win10 pouzivaji Samba ve verzi 3, tak RPi nizsi.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
tomuhle vůbec nerozumím Sad pamatuju jen že jsem tehdy dam u složky sdílení a v osmc napsal cestu kterou mi ukázalo pc a jelo to
ted vidím workgroup když to otevři v ní je lenovo-pc a dál mě to nepustí
 
Citovat
#4
No ty verze nejsou kompatibilni. Zkus si doinstalovat do Windows tu podporu pro nizsi verzi Samby.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#5
dal jsem nějaké příkazy do příkazového řádku které jsem našel tady a už v malině ten komp nevidím vůbec Big Grin
 
Citovat
#6
Nevím jestli je to ještě aktuální. Ale mě stačilo vytvořit ve win10 druhého uživatele s heslem (např. uživatel: kodi, heslo :11) to zadat v RPi a byl jsem tam.
 
Citovat
#7
já stím přád bojuju a pořád nic Sad
 
Citovat
#8
Já po upgrade na Win 10 taky neviděl RPi, NAS, a ostatní počítače v síti, taky jsem zkoušel všechno možné a nic, tak jsem, se na to vyprd, dal si potřebné přes IP adresu ručně do Rychlý přístup, a po pár dnech se mi to tam najednou objevilo, asi nějaká aktualizace těch Win 10.
Takže jedině zkusit v malině zadat přímo IP adresu PC, jestli to projde.
Jinak taky jsem to takhle měl, ale štvalo mě, že musím mít pro přehrávání puštěný stolní PC, který pěkně žere a hlučí, takže jsem si pořídil NAS, a je to úplně jiný komfort, doporučuji zainvestovat, časem se to na energiích určitě vrátí.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#9
Zdravím, mám podobný problem. Pořídil jsem si NAS (zyxel 326) a Kodi ho bez problemu vidí, vše přehraje, ale kupodivu nevidí titulky (jsou u filmů a jsou pojmenovány přesně stejně - plus přípona SRT) Titulky jsem se snažil dát i do zvláštního adresáře s názvem Titulky a opět nic. Vrhne někdo světlo? Předem děkuji
HW: PC ION (Intel Atom, DVI) SW: WIN 10 Kodi 16 Jarvis
 
Citovat
#10
Zkontroluj nastavení titulků, a jestli je máš povoleny, viz příloha
Já taky přehrávám z NASu Zyxel, a nemám problém.


Přiložené soubory Miniatury
   
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#11
děkuji, vše se rozběhalo
HW: PC ION (Intel Atom, DVI) SW: WIN 10 Kodi 16 Jarvis
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)