• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doplněk ovládání domovního topení
#11
(02.1.2018, 18:41)BBaron Napsal(a): Ahoj, ja pouzivam openhab server na riadenie vsetkeho mozneho aj nemozneho na dome. openhab ma plugin pre KODI, kde vidim to iste ako v mobile, alebo na webe. openhab ma rozne moduly na napojenie roznych smart veci v domacnosti, pripadne si mozes spravit nieco "vlastne" tak ako ja. ovladam cez to svetla, kurenie, alarm atd...
tu mam napriklad okna/dvere:  vsetko som mal pozatvarane, lebo ved je zima Big Grin mam tam namapovane len niektore okna/dvere (najcastejsie pouzivane)...
niektore vypinace som si programoval sam, skusal som aj IKEA ziarovky a co ja viem co vsetko...zatial nebyvam moc dlho a tak sa stale "hrajem" s nastavenim atd... mam aj napriklad toto: http://dom.bbaron.sk/kurenie/ kde sa mi generuje teplota P - podlaha a ovzduchu pre kazdu miestnost. Moje kurenie ma API ktore som "snifoval" aby som zistil ako funguje a potom ho pouzivam a posielam namerane data kade tade...napriklad domam mam grafanu na rozne grafy: 
su aj rozne dalsie taketo systemy, no mne sa zatial najviac pacil openhab. Treba tam ale pochopit cely ten system a vsetko si generujes rucne aj ked teda v openhab2 mas uz aj nejake "discovery" pre smart vecicky...niektore dalsie SW ti vseto robia automaticky, alebo poloautomaticky atd... kolko ludi, tolko chuti...


Ahoj chtel jsem poslat SZ ale mate je vypnute. Konecne mam chvilku casu, tak bych se chtel o tomto dozvedet vice. Chtel bych se vas tedy zeptat, ted ani ne tak k softwarove casti projektu, ale spise k hardwaru. Jde mi o to jak to vlastne cele funguje. Z kazde veci kterou bych chtel ovladat preci musi vest "nejake" kabely "nekam (nejaka rozvodna skrin, s ruznyma vstupama/vystupama)" a jde mi prave o to jake kabely, jak zapojene, jaka skrin, jake ovladaci prvky atd... Chtel bych vas tedy poprosit, jestli by jste mi k tomu mohl neco rici. Ja jsem zkousel hledat primo na webu OpenHAB, ale jestli mi nic neuniklo tak je to tam zamerene uz primo na software.
Jeste bych uvedl jednoduchy priklad:
chtel bych zapinat/vypinat jedno svetlo. V klasickem dome je svetlo zapojene pres vypinac silovymi kabely. Musim tedy ke svetlu vest nejake jine datove kabely (popr. wifi modul, bude modul napajen primo ze silovych kabelu nebo na baterky)? Kam tyto nove kabely od svetla privedu? Chapu dobre ze treba v PC bude nainstalovan OpenHAB a zrejme LAN propojen s tou ovladaci skrini a ta zase propojena s jednotlivymi vecmi ktere chci ovladat?
Pokud si najdete cas a odpovite mi, budu moc rad a moc vam dekuji.

PS: A jeste bych vam chtel moc podekovat za vas doplnek Stream Cinema. Je to super!!! hodne ho vyuzivam. Diky moc
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Doplněk ovládání domovního topení - od K4BlOs - 14.12.2018, 15:16

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)