• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T na Synology přehrávání v KODI
#32
Takže jen pro úplnost problematika USB tuneru. Po nastudování pár odborných webů a for, a především po konzultaci s kamarádem, který pracuje v oboru SLP a poradil mi tuto anténu: https://www.tipa.eu/cz/antena-venkovni-d.../d-170285/ je potřeba nezanedbat: Většina starších antén měla zesilovač napájený z televize, pak ze STB. Většinou se jednalo o 12V po koaxiálu. USB tuner to z principu nemůže mít (je napájený 5V z USB). Některé antény měly napájení 5V, ale těch prý bylo malinko. Dá se prý koupit 12V injektor, který se zapojí mezi koax a vstup do tuneru - já neřeším, kupuju rovnou novou anténu. Další problém může být zarušení od RPi, doporučil mi zkusit prodlužku USB. Já to mám napojené přes HUB na kabelu, takže to nepomohlo. Je fakt, že prodlužka byla součástí balení a určitě má smysl ji použít. Jinak ten USB tuner je opravdu žrout, jak říkal JiRo, na můj vkus i slušně topí. Klidně bych počítal 0,5A rezervu na zdroji.

Dále jsem zkoušel se připojit do klasické distribuce LE za účelem nahrát FW, ale to se mi ani přes PUTTY, ani přes WINSCP nepodařilo.

O víkendu namontuju novou anténu a nový kabel, příští týden budu mít půjčený měřák signálu, takže předpokládám, že problém nedostatečného signálu vyloučím a začnu zase hledat problém v SW. Mějte se...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T na Synology přehrávání v KODI - od matejekt - 14.2.2018, 1:15

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)