• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promítání obrázků (slideshow) - obrázky jsou zvětšené ? (vyřešeno)
#1
Uměl by někdo poradit, jak se zbavit nepříjemného zvětšování fotek při promítání ?
Pokud fotky prohlížím manuálně, tak je vše v pořádku (fotky si zachovávají  původní velikost), jakmile přepnu na automaticke promítání (slideshow), fotografie jsou zvětšené (roztažené do stran a oříznuté z horní i spodní strany).
Zkoušel jsem vypnout efekty v nastavení, ale výsledek je stále stejný 8

Přikládám obrázek na porovnání  (nahoře originál a dole při promítání)


                                                        

edit:

řešení:

Nutné vytvořit soubor advancedsettings.xml v adresáři userdata a vložit následující obsah :

Kód:
Kód:
<advancedsettings>
  <slideshow>
    <blackbarcompensation>0</blackbarcompensation>
  </slideshow>
</advancedsettings>

Po restartu se chyba opraví a fotografie se zobrazují v původním formátu bez roztažení.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#2
Pomůže toto ?

               
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
To jsem právě zkoušel s efektem přiblížení je to ještě horší.
Nevím proč, ale například u rozlišení 1600x1200 se při promítání obrázek nijak nezvětší ??
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#4
Já jsem myslel onen efekt úplně vypnout - ne zapnout, což jsi asi měl ....

Tak ještě něco k tomuto problému (je to přeloženo strojově)

   

wiki → Picture

třeba se něčeho chytíš  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Přesně tak, vypnutý jsem ho měl psal jsem to hned v úvodu.
To co jsi zde napsal je manuální zvětšování násobek podle čísel 1x - 9x následně se dá po obrázku pohybovat kurzory.
Problém je v tom že se při promítání zvětší obrázek automaticky aniž by to bylo žádoucí, tedy přesněji ne u všech rozlišení např. 1600x1200 nijak nezvětšuje ?
Nejspíš bude chyba přímo v Kodi....
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#6
Tak již více neporadím, možná bude vědět více někdo kdo funkci obrázkové slideshow používá - já mezi ně bohužel nepatřím .... na jsem moc líný a pouštím je přímo přes smart TV bez přepnutí do Kodi  1

Použil jsem Google addon (nic jiného mne nenapadlo) pro hledání obrázků, po jejich vyhledání nepozoruji žádný rozdíl ve velikosti, tedy pokud dobře vidím ...

[Obrázek: Gfjfofw.png]

[Obrázek: kuzB8X4.png]

[Obrázek: WqOvpmh.png]

[Obrázek: qnkJh8h.png]

[Obrázek: oqZAQqQ.png]

[Obrázek: tvw2JW3.png]

Co mi ukázal náhled u vyhledaného obrázku, to se i zobrazilo ve fullscreenu ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Už jsem na to přišel je nutné vytvořit soubor advancedsettings.xml v adresáři userdata a vložit následující obsah :

Kód:
<advancedsettings>
  <slideshow>
    <blackbarcompensation>0</blackbarcompensation>
  </slideshow>
</advancedsettings>

Po restartu se chyba opraví a fotografie se zobrazují v původním formátu bez roztažení.

                                                                                   82 82 82
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#8
Tak mi to nedalo a zkusil jsem ještě pár dalších obrázků v jiném poměru stran, výsledek bez použití advancedsettings níže:

[Obrázek: uogymDF.png]

[Obrázek: 6qu42xY.png]

[Obrázek: nGnUv2a.png]

[Obrázek: HF7Vdi7.png]

[Obrázek: gHEQ9vB.png]

[Obrázek: bjQqwOa.png]

Jinak gratuluji k funkčnímu řešení  Thumbup  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)