• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Základní konfigurace Tvheadendu pro DVB-T/T2
#27
@martaaas To se tady už párkrát diskutovalo, něco jsem také zkoušel a podle mne tam jsou dva zásadní body, které hovoří proti:
  1. Nedokážu (alespoň ne ve verzi 4.2, viz poznámka dále) vytvořit htsp profil, který by zároveň prováděl transkódování. Takže pokud chci přijímat transkódováný steram vysílaný z Tvheadend, nemohu to dělat prostřednictvím HTSP klienta v Kodi.
  2. Transkódování s vhodným HW (GPU)  v  reálném čase problém není, ale to platí na stroji, kde si člověk přehrává jeden stream. Co když ale to transkódování bude současně potřeba pro dva, tři streamy? A to nemluvím o nahrávání. Tam bys to také musel transkódovat už při nahrávání. Při přehrávání nahrávky už v Tvheadend nemáš možnost nic ovlivnit, tzn. musí to být nahrané s takovým kódováním, které ti přehraje klient. A mezi námi, takový HW, navíc "levný a tichý", jak píšeš, takový asi nebude jednoduché sehnat 1.
Poznámka: Slyšel jsem, ale neviděl, že se ve 4.3 zkoušelo externí transkódování, tzn. že bylo možné, podobně jako v vstupu přes "pipe://" posílat výstupní stream do externí aplikace. Ale jak píšu, nikdy jsem to neviděl a je otázka, jestli jsem to správně pochopil.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Základní konfigurace Tvheadendu pro DVB-T/T2 - od JiRo - 21.10.2018, 18:39

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)