• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 3.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Připojení CZ/SK poskytovatelů OTT IPTV k TVHeadendu
Zdravím, nejsem si jistý zdali se nejedná o problém pouze na mé straně, nicméně:

rozhodl jsem se upgradovat železo a na novém nastavit řešení @Client v nějaké definitivní podobě (původní řešení bylo poněkud zprasené různým testováním + běží z flashdisku což pro své použití nepovažuji za vhodné. další důvod pro škatulata je o chlup výkonnější CPU "nové" krabičky. Zotac bez úprav disponuje wifi, takže se hodí spíše do ložnice kde není kabel, Dell bez wifi může ležet na kabelu u routeru a zastupovat v této sestavě "server".)
Původní HW Zotac IP42 PLUS, 6GB RAM, bez HDD vše na 16GB Flash
Nový HW - Dell Optiplex 9020, 8GB RAM, 128 GB M.2 SSD

Internetové připojení mám od O2, modem/router Smartbox, O2TV v rámci internetu. Set top box nechci pořizovat z principu třetího ovladače k jedné televizi.

Na "staré" sestavě je použitý skript ve verzi 0.7

Na novém železe jsem zkusil zprovoznit verzi 0.9, v souboru config.json použil své přihlašovací údaje a doplnil název zařízení a device ID z původní konfigurace.

Oba stroje jsou shodně instalovány Libreelec 9.2.0 Kodi 18.5-Leia

Login.sh vrací:
1st authentication method will be used!
wget: server returned error: HTTP/1.1 401 401
WARNING: 1st authentication method not succeeded, 2nd authentication method will be used!
wget: error getting response: Connection reset by peer
ERROR: Bad username and/or password

Co jsem udělal:
Zkusil se přihlásit na O2tv.cz, zkontroloval připojená zařízení

Přesunul všechny soubory skriptu z umístění /storage/.kodi/userdata/televize/ (takto to mám v původním řešení) do /storage/downloads/

vyzkoušel v novém umístění po změně oprávnění na rwxrwxrwx se stejným výsledkem

Nakopírování všech souborů původního řešení do /storage/.kodi/userdata/televize/ po spuštění login.sh stejný výsledek

Spuštění původního železa a test O2TV - funguje

Spuštění login.sh na původním stroji - stejný výsledek jako na novém ERROR: Bad username and/or password, nicméně streamy běží dále.

Instalace doplňku O2TVgo @pavuucek v poslední verzi na nové řešení - tady vyskočila chyba ve které byl vypsaný https://ottmediator.o2tv.cz PORT - a bohužel více jsem nestihl vyčíst, chybu jsem odeslal autorovi aplikace. Log nedokáži dohledat, na to zřejmě moje znalosti linuxu nestačí (nejsou valné)

Stejná chyba se projevuje i na "starém" železe kde doplněk fungoval

Nevím jestli test s doplňky od Pavuucka je k něčemu užitečný
Nevím jestli diagnostika kterou jsem provedl je dostatečná

Mám pocit že došlo k nějaké změně v autorizaci u O2

Za zajímavé považuji, že ačkoliv login.sh vrací chybu, streamy stále fungují.

EDIT: Našel jsem v logu Kodi pravděpodobnou příčinu problému - jedná se tedy o záznam chyby z doplňku O2TVgo
ConnectionError: HTTPSConnectionPool(host='ottmediator.o2tv.cz', port=4443): Max retries exceeded with url: /ottmediator-war/login (Caused by NewConnectionError('<urllib3.connection.VerifiedHTTPSConnection object at 0x7f81595ceb90>: Failed to establish a new connection: [Errno 110] Connection timed out',))

Pokud tomu správně rozumím,  musím počkat než budu moci pokus opakovat protože jsem překročil počet pokusů o přihlášení. Nemažu se třeba bude pro někoho užitečné


EDIT: Nakonec jsem vydumal, že problém neměl žádnou souvislost s LE/Kodi, ale jednalo se o infrastrukturní problém - přidával jsem do sítě Wifi AP/router a opomenul vypnout ipv6 DHCP. Sice jsem si toho hnedle všiml a vypnul DHCP i pro to ipv6, nicméně O2 smartbox se zachoval velice nesmart a pomohlo až jeho resetování do továrního nastavení.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Připojení CZ/SK poskytovatelů OTT IPTV k TVHeadendu - od Tajso - 07.1.2020, 16:59
tvheadend o2tv epg - od renda61 - 26.6.2020, 9:09

Přejít na fórum:


Prochází: 20 host(ů)