• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování tlačítek DO - tipy a triky
@streamex Píšeš original ovladace Philips a Sony, tak to asi budeš ovládat Kodi před HDMI-CEC? Doufám, že je to tak. Hmm, tak to bude možná potřeba udělat ještě trochu jinak... 11 Moje původní doporučení zde jsem editoval, prosté přepsání typu na remote fungovat nebude, to jsme se seknul a omlouvám se za to (nikdo není dokonalý). NAvíc, mapování je prostě trochu "loterie", zvláště, když se u toho používá Keymap Editor a DO typu remote se mapuje jako keyboard.

Tak jsem si s tím po sobotní snídani chvíli pohrál. Přiznám se, že s tím moc zkušeností nemám. Myslím s mapováním DO které Kodi nativně zpracovává jako remote, ale mapování se provádí jako keyboard. Já se zásadně držím pravidel a pokud je DO typu remote, tak ho i jako remote mapuji a hlavně, používám u toho metakódy. Tzn. že němapuji přes id, ale přes kódy tlačítek. Jansně, nejde to vždy, zejména pokud se používají nějaké exotické DO. Já prostě takové DO nepoužívám. Znamená to, že pokud bych mapoval červené tlačítko na DO komunikující přes IR nebo HDMI-CEC tak, jak chceš ty, vypadalo by to vždy nějak takto:
 
Kód:
<keymap>
    <fullscreenlivetv>
        <remote>
            <red>activatewindow(tvguide)</red>
        </remote>
    </fullscreenlivetv>
</keymap>

Každopádně jsem ale i přesto vyzkoušel mapování remote jako keyboard u mého Samsung DO komunikující s Kodi (CoreELEC 19.4) přes HDMI-CEC. Jako id jsem použil to, které mě vrací Keymap Editor, tedy 251. A mapování funguje. Pravda, asi 2x jsme s tím měl problémy, ale je otázka, zda jsme se při těch editacích mapovacích souborů, spouštění keymapreloads nebo restartování Kodi někde nespletl. Nicméně konečné resumé je, že pokud přemapuji červené tlačítko v sekci global a keyboard, tak mně funguje. Trochu mě zaráží to id 61668, které pro červené tlačítko používáš.  Většinou se barevné tlačítka identifikují id 251, 2, 3 a 4. Ale pokud ti to takto vrátil Keymap Editor, tak asi jinou možnost nemáš.

Ještě bych vyzkoušel jednu možnost. Ponechat to tvé původní mapování a přidat do mapovacího souboru sekvenci: 
 
Kód:
    <global>
        <remote>
            <red></red>
        </remote>
    <global>

Ta by měla to default mapování červeného tlačítka, na základě kterého se ti zobrazuje seznam kanálů, zrušit.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Mapování tlačítek DO - tipy a triky - od JiRo - 23.4.2022, 9:21

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)