• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování tlačítek DO - tipy a triky
"Levná" a rychlá funkce "Comskip".

Jedním z důvodů, proč stále ještě používám Tvheadend je možnost jednoduchého nahrávání více programů a hlavně to, že pak při přehrávání nahraných pořadů mohu bez potíží přeskakovat reklamy. A to je, v současné době, kdy reklamní bloky některých pořadů dosahují až 9 minut, docela zajímavý bonus.

Pravdou bohužel je, že i vlastní přeskakování reklam je někdy pěkný "opruz". Funkce pro posouvání přehrávaného videa jsou v Kodi docela vychytané, ale i tak to docela otravuje. Laborování s tradičním Comskip v Tvheadend také zatím nepřineslo kýžené výsledky, a tak jsme přemýšlel, jak to (byť dočasně a provizorně) vyřešit. Nakonec jsme zvolil to nejjednodušší a, jak píši v nadpisu, levné a rychlé řešení (levné myslím to, že jsem do něj nemusel investovat příliš úsilí).

Obětoval jsem mu funkci zadání času, na který v přehrávaném videu chci skočit, protože jsme si uvědomil, že ji stejně nepoužívám. Na číselné klávesy [1..9] dálkového ovladače jsem pak namapoval skoky o počet minut odpovídající danému číslu klávesy.
Kód:
keymap>
    <FullscreenVideo>
        <keyboard>
            <one>Seek(60)</one>
            <two>Seek(120)</two>
            <three>Seek(180)</three>
            <four>Seek(240)</four>
            <five>Seek(300)</five>
            <six>Seek(360)</six>
            <seven>Seek(420)</seven>
            <eight>Seek(640)</eight>
            <nine>Seek(540)</nine>
            <zero></zero>
        </keyboard>
    </FullscreenVideo>
</keymap>

Většinou je to tak, že délka reklamních bloků je +/- stejná pro daný kanál či skupinu kanálů. U Novy je to cca 6 minut, u Primy nyní až 8-9 minut. Tohle musím mít samozřejmě v hlavě a vybrat vždy to správné tlačítko. Nicméně po několika měsících co jsem mapování vyrobil, se s tím rodina naučila docela pracovat a používají to.

Ještě mě napadlo napsat jednoduchý script, který by si zjistil, z jakého kanálu byla nahrávka pořízena (tedy pokud to půjde) a podle toho nastavil počet přeskočených minut (součástí scriptu by byla tabulka kanálů a pro každý kanály by v ní byl předdefinovaný počet minut). Volání tohoto scriptu bych si pak namapoval na tlačítko 0. Ale k tomu jsem se zatím ještě nedostal. Až se tak stane a bude to fungovat, popíši to tu také...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Mapování tlačítek DO - tipy a triky - od JiRo - 15.12.2022, 16:05

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)