• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování tlačítek DO - tipy a triky
Efektivnější pohyb v Guide

Od verze 19 Kodi bylo okno TV a RadioGuide doplněno o možnost rychlejšího pohybu po zobrazeném EPG. Funkce se standardně aktivuje prostřednictvím ContextMenu, položky Přejdi...
   
a vypadá následovně (zobrazuje se dialogové okno pvrguidecontrols definované ve skinu v DialogPVRGuideControls.xml:
   
Volba zobrazení přes ContextMenu je ale otravná a tak trochu celý efekt "rychlého pohybu" degraduje. Najdete-li ale ve svém mapování "volnou díru", kterou budete moci využít, je možné zobrazení výše uvedeného okna provést jednodušeji a rychleji. Já pro to používám dlouhý stisk tlačítka OK (Enter/Return). Na něj je v Kodi standardně mapováno (shodou okolností) právě  zobrazení ContextMenu, ale pro ten já mám na DO vlastní tlačítko, takže se tohoto default mapování mohu vzdát a využít ho (v obou oknech Guide) právě pro zobrazení dialogového okna pvrguidecontrols. Do mapování jsem, kromě zobrazení okna pvrguidecontrols doplnil i jeho uzavření, které je mapováno opět na dlouhý stisk OK. Okno se dá samozřejmě také zavřít pomocí tlačítka Back (zpět, backspace, ...).

Všechna uvedená mapování mám definované ve zvláštním souboru, jehož obsah je tento:
 
Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<keymap>
  <TVGuide>
    <keyboard>
      <return mod="longpress">ActivateWindow(pvrguidecontrols)</return>
      <enter mod="longpress">ActivateWindow(pvrguidecontrols)</enter>
    </keyboard>
  </TVGuide>
  <RadioGuide>
    <keyboard>
      <return mod="longpress">ActivateWindow(pvrguidecontrols)</return>
      <enter mod="longpress">ActivateWindow(pvrguidecontrols)</enter>
    </keyboard>
  </RadioGuide>
  <pvrguidecontrols>
    <keyboard>
      <return mod="longpress">back</return>
      <enter mod="longpress">back</enter>
    </keyboard>
  </pvrguidecontrols>
</keymap>
Zatímco dříve u nás doma i u mých známých okno pvrguidecontrols skoro nikdo nevyužíval (BFU vůbec, a já vlastně také moc ne), od doby doplnění uvedeného mapování je využíváno velmi často.

Pro hračičky mám ještě jeden tip. Je možné mapovat samostatně i jednotlivé funkce (pokud tedy pro ně najdete "volná tlačítka"), které nabízí okno pvrguidecontrols. Pro ty, kteří si to chtějí vyzkoušet doporučím podívat se na obsah definice tohoto okna, tedy na soubor DialogPVRGuideControls.xml. Tam najdou v tagu <onclick></onclick> definované všechny potřebné funkce (PVR.EpgGridControl(FirstProgramme), PVR.EpgGridControl(CurrentProgramme), ...). Myslím, že je to poměrně "samo ilustrativní".

A nakonec této session ještě jeden tip na mapování související s PVR. Týká se okna TV a RadioChannel. V nich je možné použít rychlou volbu zobrazení a volby ze seznamu skupin kanálů. S výhodou je pro to možné použít opět dlouhý stisk OK (Enter/Return).
Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<keymap>
  <TVChannels>
    <keyboard>
      <return mod="longpress">SendClick(28)</return>
      <enter mod="longpress">SendClick(28)</enter>
    </keyboard>
  </TVChannels>
  <RadioChannels>
    <keyboard>
      <return mod="longpress">SendClick(28)</return>
      <enter mod="longpress">SendClick(28)</enter>
    </keyboard>
  </RadioChannels>
</keymap>
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Mapování tlačítek DO - tipy a triky - od JiRo - 31.12.2022, 12:15

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)