• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zvuk cez hdmi alebo opticky kabel
#1
Ahojte trosku mimo temu ale potrebujem poradit co je lepsie zvuk cez hdmi alebo opticky kabel?

Moja zostava je

Domace kino LG BH 9540tw 9.1
Lg smart tv 37
rpi2

neviem cez co bude lepsi zvuk ci cez hdmi alebo optiku nikde som sa ani nedocital jasnu odpoved.
taktiez ci je potrebne k rpi dokupit hifiberry ci je tam znatelny rozdiel.

mam uz v tom chaos
dakujem
 
Citovat
#2
nikto neporadi??
 
Citovat
#3
HDMI Audio signal LPCM, Dolby Digital, DTS, DVD-Audio, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, MPCM, DSD, DST

Optica Audio signal LPCM, Dolby Digital, DTS, DVD-Audio, Dolby Digital Plus, MPCM, DSD, DST

HDMI (High-Definition Multimedia Interface) je lepsia volba
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#4
To mas mozna pravdu ale jak moc to clovek pozna?
Take jsem to resil. A chtel jsem si koupit hifiBerry, nakonec jsem to udelal trochu jinak.

Malinu mam pres HDMi napojenou do TV a Tv mam pres opticky kabel napojeny do domaciho kina.
Proc tak slozite? Protoze mam kino jiz nejaky patek a nemam vstup na HDMI.

Myslel jsem si, ze mi nepujde zvuk 5.1 ale jde. V nastaveni se musi povolit pruchodnost signalu.
Takze prozatim si hifiBerry kupovat nemusim ale kdo vi, mozna by byl zvuk jeste lepsi. Kazdopadne ted jsem poridil novou malinu, takze z utracenim je na chvili konec (mam vice veci na kupovani, ne jenom komponenty k maline :))
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#5
ale dts malina neprehra.sa mi zda aspon iba s hifiberyy, a este jedna vec,je potrebne tie kodeky kupovat na rpi ci jeto zbytocnost?
 
Citovat
#6
Clovece, co malina prehrava vazne nevim.
Ja jen vim, ze kdyz mi hraje kino v 5.1, tak se mi rozsviti podsviceni na domacim kine (stejne jako kdyz zapnu film na DVD nosici), a se zapojenim jak jsem psal, se mi kino rozsviti, takze jsem spokojeny.

Zvuk jde skutecne 5.1, overil jsem si to na videu. Ovsem kde shanet filmy v 5.1, kdyz genesis skoncil, ze :)
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#7
PepikBerry: Salts má alespoň seriály v 5.1 a pokud nelpíš na aktuálních novinkách, tak i filmy → Jakou náhradu za Genesis?

   
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Len dabovane niesu 5.1

Pre mna su aktualne 2 moznosti pre dabovane5.1
1.webshare
+casovy pausal
-potrebna uprava doplnku (kontexove menu)pridania moznosti pridat do kniznice
2.stream torrentov z czsk privatnych trackerov cez quasar.
-montalne nemozne pre viac technickych problemov( je to v rieseni) dufam ze do par tyzdnov to mancuniancol vyriesi
 
Citovat
#9
Rossi D: dival jsem se na to, jeste jsem ale nezkousel. Serialy v 5.1 jsou asi k nicemu. A na filmy se podivam.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#10
Rád se dívám na seriály v HD a 5.1 zvuku stejně jako na filmy, proč dělat kompromisy ?  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
(11.3.2016, 23:14)sonics007 Napsal(a): ale dts malina neprehra.sa mi zda aspon iba s hifiberyy, a este jedna vec,je potrebne tie kodeky kupovat na rpi ci jeto zbytocnost?

malina cez HDMI audio stopu DTS prehra v pohode
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)