• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakou náhradu za Genesis?
#1
Question 
Co bych potřeboval, Sosáč je sice super, ale vadí mi na něm pár mušek (ne všechny jsou možná na jeho straně), kdysi jsem místo něj používal výše zmiňovaný umírající Genesis a ten celkem splňoval vše co jsem po takové službě požadoval (až na ubývající kvalitní zdroje).

Co mám:
- celkem rychlé a stabilní internetové připojení
- zařízení s Kodi OpenElec, kde mohu danou službu nainstalovat
- zařízení umožňující přehrávat vícekanálový zvuk (7.1)
- funkční účet na Real-Debrid
- ne tak hrozná negramotnost stran Kodi

Co požaduji, spíše co bych si přál:
- aktuálnost obsahu zdrojů
- relativně kvalitní (rychlé) HD zdroje (těžko se toto nechá ovlivnit, vím)
- relativně kvalitní zvuk
- možnost implementace Movie či TV Show streamů do knihovny Kodi  (add to library)
- fungující služba zhlédnuto / rozkoukáno / nezhlédnuto (což mi u Sosáče nefunguje)
- fungující náhledy seriálových episod v přehledech
- jistě bych si toho vymyslel ještě více, ale toto je v kostce zhruba to základní

Existuje něco takového ? Exodus, Salts - jak jste na tom s podobnými zkušenostmi Vy a na co doporučujete vsadit (záměrně píši vsadit a ne spolehnout se 4 )?
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Tak jsem provedl první test na streamové službě Salts, zatím to nevypadá zle a dokonce jsou splněny i mé požadavky.
- spolupráce s knihovnou při vložení nových filmů / seriálů je perfektní (podobné jako u Sosáče, leč bez chyb)
- zdroje a aktuálnost obsahu - to bude chtít delší testy, zvuk také (pokud vůbec je jiný než ve stereu)
- HD obsah by byl ...
- funkce zhlédnuto / nezhlédnuto / rozkoukáno - funguje
- náhledy episod jsou ...
- na ostatních zařízeních kde jsem ještě Salts nenainstaloval se veškerý přidaný obsah ze Salts naprosto normálně zařadí mezi ostatní a zobrazí se stejně jako ostatní filmy / seriály včetně náhledů, pouze nejdou přehrát - nedochází tedy k žádným kolizím ...

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Tak se tím pomaličku prohrabávám, nastavil jsem si v Salts dle doporučení cca 20 zdrojů z kterých se dá rychle načíst příslušný obsah, seriály jsem propojil s databází Trakt.tv a onu databázi s knihovnou v Kodi - vše tedy mohu korigovat i z jejich stránky - seriály a info o nich je nyní docela dobře aktualizované .... ufff, je toho docela dost na laborování  1 1 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
Hmm, těch 1080p je na Salts opravdu pomálu, nebo je něco špatně  11
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Tak stručné resumé z testu služby Salts, filmy v závratných rozlišeních (maximum je zde v drtivé většině 720p) či vícekanálovém zvuku moc neočekávejte, naopak v seriálech není rozlišení problém (1080p i v HEVC) s 5.1 zvukem, tedy pro upřesnění - není problém zpravidla tehdy, pokud máte Real - Debrid ...... 

Jaké máte zkušenosti Vy ostatní ? 

 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
Funguje to stejne jako sosac, tedy, ze si muzu pridat celou knihovnu?
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#7
Funguje, jsem trošku na vážkách - testoval jsem v noci i torrentový Quasar, možnosti stran kvality čehokoliv co chce člověk sledovat, jsou u něj někde jinde a nepotřebuji ani placený Real-Debrid plus nechybí ani provázanost s Trakt.tv a knihovnou Kodi. Babo raď, nejdříve jsem nevěděl kde najít zdroje, nyní řeším jaké službě dát přednost  1

Ještě kdyby se do těchto služeb nechala infiltrovat nějaká naše-česká (český torrent tracker) umožňující sledování filmů v cz dabingu, tak není co řešit. V cz snímcích je Sosáč nenahraditelný coby zdroj pro Kodi  10
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
na cz tracker naozaj musime cakat. su tam problemy s cookies a este niecim, ziadny nas tracker nema api na prihlasovanie to by bola ako moznost . dalej sa mi zda ze nase trackery nepodporuju libtorrent. chyba nam clovek ktory vie programovat to je tiez problem.
 
Citovat
#9
Děkuji za info !  6 Pokud by se stran cz zdrojů něco změnilo, pak je Quasar dosti zajímavá volba ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
jeste aby se bylo na co divat, posledni dobou je to opravdu sila a divat se na americke westerny ze sedesatych let uz mne omrzelo
beru to jenom tak , ze nemusim na vsechno do kina (to bych si asi rval vetsinou vlasy) vytahnu popkorn, kolu zasednu do sedacky a kino muze zacit :-))
 
Citovat
#11
Asi tak, já to vyřešil "sjížděním" starších seriálů a věru je se občas na co dívat  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#12
Ja filmovú krízu riešim starými českými filmami. Som maniak na filmy ako Pelíšky, Pupendo, S tebou mne baví svet, Andel na horách, Dovolená s Andelem, filmy s V.Burianom a podobné. To sa dá pozerať dookola.
 
Citovat
#13
Kamarádi, poradíte někdo postup na provázání SALTS s Kodi knihovnou? Nedaří se mi to rozchodit stejným postupem, jako na sosáče.. díkec!
Xtreamer Wonder (Android 4.4, 2/16GB, Kodi 16 Jarvis)
 
Citovat
#14
dle strýčka gůgla

8. Find the SALTS folder, the location depends on the OS you are using.
  • Windows: C:\Users\{user_name}\AppData\Roaming\Kodi\userdata\addon_data\plugin.video.salts\TVShows
  • Android:{storage}/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.salts/TVShows
  • Linux: ~/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.salts/TVShows
  • iOS: /private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi/userdata/addon_data/plugin.video.salts/TVShows
  • Mac: /Users/{user_name}/Library/Application Support/Kodi/userdata/addon_data/plugin.video.salts/TVShows
  • OpenELEC: /storage/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.salts/TVShows
    čerpano odtud

kdyby nebylo tak bych první film v SALTS - ADD to Library no a v androidu v ..Kodi/UserData.. pohledal kam se ten stream uložil 1
Windows 10 - Kodi 20
H96 max X2 - Coreelec 9.2.5 Kodi 18.9
X96 max+ - Coreelec 9.2.5 Kodi 18.9 (NAND dualboot Slimbox/CE)
X96 max+ - Coreelec 20 Matrix (NAND dualboot Slimbox/CE Matrix)
 
Citovat
#15
Jak se dívám již mne s odpovědí předběhli  1 Mám knihovnu Salts stejně jako tu Sosáčovskou uloženou na NASu ve sdílené složce. Nezapomenout ve složce "Videa" → "Soubory" → "Přidat videa" → zadat cestu k "TV Shows" a "Movies" - defaultně jsou jinak tyto knihovny zde:

Kód:
\storage\.kodi\userdata\addon_data\plugin.video.salts\

Mám Salts lehce vylepšený ještě o podporu serveru Trakt.tv který mi zajišťuje  synchro mezi zařízeními stran funkcí zhlédnuto/nezhlédnuto/rozkoukáno atd.

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#16
Ahoj, taky se podělím o svůj postřeh.

Co mám:
- gigabitový internet
- rpi2
- závislost na seriálech

Co vyžaduju:
+ integraci s knihovnou
+ automatické přidávání nových dílů do knihovny
+ shlédnuté, rozkoukané
+ automatické titulky (no click)
+ spolehlivost streamu
+ dostačující kvalita streamu (nemusí být nutně HD)

Všechno toto mě dřív zajišťoval doplněk Genesis, který jak všichni víme je teď nepoužitelný.

Sosáč:
+ integrace s knihovnou
+ spolehlivost streamu
+ automatické titulky (no click)
+ kvalita streamu
- automatické přidávání nových dílů do knihovny  nyní nefunguje
- shlédnuté, rozkoukané

Exodus:
+- spolehlivost streamu
+ automatické titulky (no click)
- nulová integrace s knihovnou

1channel:
+ integrace s knihovnou
+ automatické přidávání nových dílů do knihovny
+ shlédnuté, rozkoukané
- spolehlivost streamu
- automatické titulky (no click)

SALTS:
+ integrace s knihovnou
+ automatické přídávánímnových dílů do knihovny
+ shlédnuté rozkoukané
- spolehlivost streamu
- automatické titulky (no click)

Myslím, že jediná možnost jak být uspokojen je dodělat doplňek Sosáč...
 
Citovat
#17
@ChUdY - exodus, specto-fork
 
Citovat
#18
Genesis je zpet - Genesis reborn
repo ke stazeni z http://jesusboxwizard.netau.net/Addon/  nebo pridat dalsi zdroj v menu

[Obrázek: Snimekobrazovkyporizeny2017-03-2920-43-58.png]


[Obrázek: Snimekobrazovkyporizeny2017-03-2920-43-43.png]


[Obrázek: Snimekobrazovkyporizeny2017-03-2920-42-34.png]
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#19
Ahoj, je nějaký důvod, proč mi Genesis Reborn ukazuje jen SD streamy? Mám nastaveno max 1080p. Možná jsem měl jen smůlu, nebo Exodus.

Díky za rady :)
Tesla Mediabox XA400 / AndroidTV 11
Raspberry Pi 3 / LibreElec / BerryBoot
 
Citovat
#20
nejde naištalovať zo zip archívu..,
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)