• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi
#61
Pozor, co ja vim, tak prikaz sudo nefunguje na openelec, OSMC je jina distribuce, tam to asi funguje, takze nevim, zda to tazateli pomuze.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#62
V kazdem pripade diky za navod. Ackoliv se mi nezda desivy nebo strasny, hned v uvodu mne strasis slovy
"Musíš poznať (keďže je to linux) adresárovú štruktúru , pohybovať sa medzi nimi, kopírovať, mazať, vytvoriť odkaz, editovať súbor, atď. Proste musíš vedieť , čo robíš ..." -
Jak jsem psal, s linuxem si sice netykam, ale kdyby byl navod stylem "spust tohle, napis tohle, enter....", snad bych to zvladl. Tva slova ze "musim ..." - neumim. Dokazu udelat vsechno, co mi polopate povis. Ale pokud musim, asi ted nezacnu studovat linux.
Ted navic Pepik pise o tom nefungujicim prikazu a ted mam pocit, ze jsem vedle.
Tak ted vubec nevim, jestli se do toho vubec poustet.
 
Citovat
#63
(10.4.2016, 20:45)ClonyXXL Napsal(a): Ackoliv se mi nezda desivy nebo strasny, hned v uvodu mne strasis slovy
"Musíš poznať (keďže je to linux) adresárovú štruktúru , pohybovať sa medzi nimi, kopírovať, mazať, vytvoriť odkaz, editovať súbor, atď. Proste musíš vedieť , čo robíš ..." -

sorry , ale viem čo hovorím, windows svet je svet klikací , u toho BFU nepoužíva logiku ... 1  Ako náhle ide človek do neznámeho je z toho mierne vykoľajený, čo chápem. Ale ak chcem vo win pracovať , musím ho poznať,a to platí aj naopak. A návyky sú železná košela. Ťažko sa menia...

zisťoval som si na openelec-u na čom je založený. Je to embedded linux, takže okresaný, ale irrecord sa dá použiť

upraviť bootovacie parametre jadra:
Kód:
ssh root@192.168.x.x  #heslo : openelec

mount -o remount,rw /flash  # pripojiť flash na zápis

nano /flash/config.txt  # editovať pomocou nano config.txt

#dopísať 3 riadky

dtoverlay=lirc-rpi
dtparam=gpio_out_pin=17
dtparam=gpio_in_pin=18

Make your changes, then ctrl+x to save.

mount -o remount,ro /flash # pripojiť flash iba na čítanie

reboot
 a irrecord spustiť :
Kód:
killall lircd  #zabiť proces
mode2 -d /dev/lirc0 # otestovať DO
irrecord -d /dev/lirc0 /storage/.config/lircd.conf  # spustiť program a riadiť sa ním
reboot

http://wiki.openelec.tv/index.php?title=...O_Receiver
http://aron.ws/projects/lirc_rpi/openelec_howto.html
http://www.solihull-web-design.com/blog/...pi-1-and-2
 
Citovat
#64
Ja ti nemam za zle tve "varovani". Chapu te ze to myslis dobre :-)
Napsal jsi ted tedy krok za krokem, co mam napsat?
Kdyz toto dodrzim, melo by to klapnout?
 
Citovat
#65
ClonyXXL: Ak neurobíš žiadnu chybu , tak by to malo fungovať, a ešte jednu vec, aby sa ti pri každom reštarte spúšťal  daemon (služba) "lircd", tak to treba tomu počítaču nejak povedať... 4 

treba si vytvoriť súbor "autostart.sh"

Kód:
touch /storage/.config/autostart.sh  # vytvoriť súbor
chmod +x /storage/.config/autostart.sh  # zapnúť spustitelný priznak
nano /storage/.config/autostart.sh  # editovať ho programom "nano"
a vložiť nasledovný script ( niečo ako .bat subor vo windows )

Kód:
#!/bin/sh
(kill -9 $(pidof lircd); \  # zabiješ proces (pre istotu)
modprobe lirc_rpi; \ # natiahneš modul do jadra ( mal by už byť natiahnutý pri bootovaní)
/usr/sbin/lircd --driver=default --device=/dev/lirc0 --uinput --output=/var/run/lirc/lircd --pidfile=/var/run/lirc/lircd-lirc0.pid /storage/.config/lircd.conf; \ # spusťíš daemon lircd
)&
  uložiť
Kód:
crtl+x
a reštart
Kód:
reboot

Viem že je to užívateľsky neprívetivé  , ale  funguje to . Ako som povedal , ak vieš čo robíš , je to brnkačka. 3 3 3

Prečítaj si pozorne tie odkazy , čo som ti poslal je tam detailne popísané ...
 
Citovat
#66
Diky. Budu se snazit.
 
Citovat
#67
Tak nějak nevím (po přečtení toho všeho zde) zda by místo celé této "přemapovací" patálie nebylo opravdu daleko jednodušší pořídit nějaké to levné DO s nano USB adapterém (malý téměř neviditelný) .... Pravda, záležitost sic na dvě dálkové, ale je to rychlé, vcelku levné a rozhodně daleko více "user friendly" řešení pro kohokoliv .... Tak či onak, celé to tu potvrzuje onu naši hravost a chuť laborovat i když někdy je to trošku drbání se pravou rukou za levým uchem  1 Nic ve zlém  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#68
Rossi, vis ze uz me to taky napadlo? Ja de facto resim jedno pitome tlacitko.
Jiste budes mit v rukave nejaky odkazek na takove udelatko :-)
 
Citovat
#69
Ja jsem prave opustil Minix neo a poridil malinu. Jeden z duvodu bylo to, ze malina umi HDMI-CEC, takze cloyXXL chapu.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#70
@ClonyXXL

Odkazy najdeš i v "Zajímavé tipy na nákupy" → Rii Mini i8 Backlit (to je dražší verze s podsvícením) a na Ali → Mini Wireless Keyboard 2.4GHz (širší a levnější výběr)

Výše doporučovaný ovladač mám lety odzkoušen a jeví se mi jako naprosto vyhovující, má vše co potřebuješ a navíc po příplatku i podsvícení což se v noci může hodit ... Samozřejmě je to pouze můj názor a výběr, někdo jiný může doporučit odlišnou variantu DO jak po stránce funkční tak i designové.
Jen malé upozornění na verzi klávesnice, já vybírám US, ale možná, že by se ti více líbila i Hebrejština  1 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#71
(07.4.2016, 19:25)ClonyXXL Napsal(a): WencaS: popravde receno, ze bych to nejak zlomil do te doby - zacinam silne pochybovat.
A jak to dopadne u tebe? Verim tomu ze ti bude vsechno slapat jako hodinky.
Protoze ty jedine dve pojeb....e tv, co kdy LG vyrobil, mam doma ja. Preji ti to :-)
Presto se budu tesit na tve zpravy a tajne budu doufat, ze tu treti mas doma ty. A ze v tom nebudu sam :-)

Sorry že až teď, dřív jsem se k tomu fakt nedostal (čti nedokopal).

Takže výsledek je pade na pade (nepočítám teď TV LG 47LA660S v obýváku, kde to mám stabilně).

V kuchyni je TV LG 26LD350 koupená 14.10.2010 a po připojení je CEC aktivní rovnou. Navigační a přehrávací tlačítka bez problému funkční. Namapovaný tlačítka nefungujou a ani nejdou přemapovat. Ovladač od téhle TV je na TV v obýváku plně funkční včetně namapovaných tlačítek, takže problém je zřejmě že TV ty signály nezná, neumí, nerozkóduje nebo neumí předat.

Nejnovější je ta v ložnici koupená letos v lednu TV LG 32LF63. CEC po zapojení neaktivní, musí se zapnout v menu Symplink. Po tom vše funkční včetně namapovaných tlačítek.

Takže si pořiď něco do USB jak radí Rossi D nebo dobastli IR čidlo. Koupí univerzálního DO podle mně jen vyhodíš prachy, bo problém je spíš v TV, jako u mně v kuchyni, kde mám ověřené, že DO má ty tlač. plně funkční.

Anebo si kup jinou TV.
 
Citovat
#72
To všichni: Jen poznámka po mých různých pokusech. Někdy se stalo, že OpenELEC s Kodi přestal "něco" dělat. co jsem ani neovlivňoval. Po zkoušce Remote ovládání z chytrého telefonu přestal třeba chodit HDMI zvuk do TV, pomohl jen reset OpenELEC do továrního nastavení a pak obnovit ze zálohy.
Po různých zkouškách se systémem vstupní zařízení periferie CEC se RPi záhadně neumělo po nějaké době probudit. Po zkouškách s doplňkem PVR SC přestaly zobrazovat videa. Pomohlo resetovat systém.
Někdy prostě nevíš, co jiné chování způsobilo, hledáš chybu a nenajdeš.
PS: Bezva chyba byla, když na jedné ze zkušebních karet byl nastavený Cron na vypínání v 21:15 a já na to zapomněl.
 
Citovat
#73
Diky vsem co se mi snazili pomoci, i tem co radili koupit novou tv :-)
Vyresil jsem to. Nasel jsem doma starsi nepouzivanou klavesnici co radi Rossi D, akorat bez podsviceni. Funguje sqěle. Zadara :-)
Jinak jsem rad, ze vencaS ma doma taky jednu zk.... LG :-)
Diky!
 
Citovat
#74
No vidíš a pak že to nepůjde  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#75
(19.4.2016, 22:54)ClonyXXL Napsal(a): Jinak jsem rad, ze vencaS ma doma taky jednu zk.... LG :-)

To mně zas až tak netrápí. Je v kuchyni a tam RPi do budoucna neplánuju. 3
 
Citovat
#76
Jak jsem psal uz drive, ne ze bych ti to snad přál. 
Ale stvalo by mne, kdybych jedine dva zmetky LG mel zrovna ja  1
A taky mne uklidnuje, ze to neni myma rukama.
 
Citovat
#77
Zkoušel jsem včera dle návodu v prvním a dvanáctém příspěvku namapovat ovládání k TV.
Doplněk jsem nainstaloval a proklikal se až do nastavení tlačítka pro kontexové menu. Pak bych asi měl zmáčknout tlačítko co chci namapovat, píšou něco o 5 sekundách a ovládání by mělo vygenerovat nějaké číslo, po té vše uložit. To se mi ale neděje, nevím co dělám špatně, ale po zmáčknutí tlačítka se mi žádné číslo negeneruje. Zkoušel jsem různá tlačítka, napadlo mě to dát na červené tlačítko co je pro teletext. Televizi mám LG.
Díky.

EDIT: tak jsem něco našel a vypadá to, že LG Tv se moc nekamarádí 10 barevná tlačítka mě asi fungovat nebudou...
http://mikrom.cz/text-raspberry-mapovani...-na-lg-tv/
Raspberry Pi 3B, LibreELEC  arm-11.0.6 MR  (KODI 20.3, skin NEXUS), 16GB SDHC SanDisk cl.10 UHS-I
 
Citovat
#78
Tak o problémech ohledně mapování tlačítek na DO od LG by Ti mohl ClonyXXL vyprávět, nakonec stačilo se podívat na předchozí příspěvky  5
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#79
Já se díval už včera a přesto jsem si naivně myslel, že moje LG to zkousne :-)
Myslel jsem, že něco špatně potvrzuji, proto jsem to zkusil zde.
Nicméně zkusím do RPi 3 poslat ten upravený soubor remote.xml a vyzkouším.

Přišel jsem jen na jednu vychytávku, pokud na ovladači od LG zmáčknu STOP a pak hned PLAY -
vyjede kontexové menu, ale už je potřeba kombinovat 2 tlačítka...
Raspberry Pi 3B, LibreELEC  arm-11.0.6 MR  (KODI 20.3, skin NEXUS), 16GB SDHC SanDisk cl.10 UHS-I
 
Citovat
#80
Mne na panasonic funguje right click tlacidlom option :)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)