• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi
#81
Paráda upravený remote.xml mi na LG Tv funguje, opravdu mám kontexové menu a info zvlášť na jediném tlačítku.
Raspberry Pi 3B, LibreELEC  arm-11.0.6 MR  (KODI 20.3, skin NEXUS), 16GB SDHC SanDisk cl.10 UHS-I
 
Citovat
#82
Díky za návod na mapování kláves dálkového ovladače. Jak jsem si právě ověřil, výrobci přidávají občas takové, kde se v základu nedopracuješ k požadovaným funkcím. Navíc i HDMI-CEC bývá problémem.

Jak jsem zjistil - na připojené klávesnici mnou požadovanou volbu skrývá „o“. Bohužel někde něco špatně chodí, protože se volba někdy objeví, někdy ne. Proto jsem si dovolil sepsat předchozí dotaz, který nyní upravuji.
Raspberry Pi3: SD karta Kingston 32 GB class 10 (nově zkoušená) @ LibreELEC 8.0.2
Originální napájení - 2,5A








 
Citovat
#83
Chcem skúsiť podľa príspevku #40 nakopírovať do RPiZ súbor remote.xml. Hlúpa otázka, ako ho vytvorím?
Som v práci, večer na to budem mamť málo času, tak si to chcem pripraviť.
Takže normálne otvorím nový "Textový dokument" a vložím doňho pripravený text:

Kód:
<keymap>
  <global>
    <remote>
     <red>AudioNextLanguage</red>
     <green>NextSubtitle</green>
     <yellow>Info</yellow>
     <blue>ContextMenu</blue>
    </remote>
  </global>
</keymap>


A uložím ako remote.xml? Ktorý potom nakopírujem na správne miesto?

EDIT: nefunguje to. Vytvoril som remote.xml, pomocou TC som sa nalogoval do KODI a nakopíroval to do userdata... Vytváram správne súbor remote.xml?
X96MAX+, 4/32
X96MAX+, 4/64
MAGICSEE N5, Amlogic S905X, 2GB/16GB, CoreELEC9.2.0, Leia18.2

RPi2B,LibreELEC8.2.3,Kodi17.6
 
Citovat
#84
Kašlem na to. Môj čas je drahý na to, aby som ho zabíjal nastavovaním a skúšaním. DO od telky zvládne základné funkcie, to stačí, zbytok dobehne YATSE...
X96MAX+, 4/32
X96MAX+, 4/64
MAGICSEE N5, Amlogic S905X, 2GB/16GB, CoreELEC9.2.0, Leia18.2

RPi2B,LibreELEC8.2.3,Kodi17.6
 
Citovat
#85
Zdar. potřeboval bych editací remote.xml dostat funkci na modré tl. TV funkcí CTRL+SHIFT-O .... poraďte děkuji....
 
Citovat
#86
@otava5
A co to je za funkci ? Kodi ovládáš přes HDMI-CEC ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#87
Codecinfo ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#88
ano přes HDMI-CEC víte jak to nastavit?
chtěl bych toto info:[Obrázek: 7v2EiWL.png]

příkaz CodecInfo mi dá v Kryptonu trošku jiný náhled....
 
Citovat
#89
Přes HDMi-CEC nastavení nevím, pokud si potřebuji "vyvolat" toto info použiji mini-klávesnici ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#90
už jsem to našel: <blue>PlayerDebug</blue>

edit: ale stejně Jarvis měl detailnější info....
 
Citovat
#91
Šikula Thumbup pro editaci používám gen.xml, jinak pro tuhle funkci bych použil zápis codecinfo
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#92
omyl.
 
Citovat
#93
Ahoj, pokoušel jsem se použít tenhle návod pro ovládání Kodi na Xbox One S, ale zatím marně. Zkouším to naučit můj výborný univerzální ovladač Logitech Harmony 555. Ovladač nezadá žádný příkaz při editování v Keymap editoru.
Samotný Xbox jde ovládat, ale jakmile chci zabrousit do Kodi, ani tuk. Našel jsem v Nastavení/systém/Konfigurace herního zařízení.... možnost přidat jakýsi dálkový ovladač, kde se dá namapovat také pár tlačítek. Ale také nic nereaguje.
Díky za váš čas.
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
#94
Pokud to dobře chápu, snažíš se naučit Harmony novým povelům načtením příkazů z ovladače Xboxu ? To asi nepůjde, neb Harmony Ti bude číst pouze IR signály (BT ne) ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#95
nee, snažím se přes ten Keymap editor naucit Harmony ovladat Kodi. Protoze primo v Kodi mi ovladac nefunguje. V Xboxu, tedy v menu apod normalne Harmony funguje.
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
#96
Tak u konzole je funkčnost Harmony zřejmá, tam je přítomen IR přijímač (možnost použití blasteru). Nahlédl jsem na popis nového gamepadu (X-One S) a mám v tom trošku chaos, jaká/é technologie jsou v něm vlastně pro konektivitu s konzolí obsaženy - BT/IR či jen BT ? Onen nový ovladač nepoužívám, pokud něco dělám na Xboxu je to streamově přes stolní PC kde  používám gamepad z X-360 ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#97
jedná se o BT připojení. Klasicky zmáčkneš párovací tlačítko na konzoli a pak i na ovladači a je spojeno. mě jde spíš o to, proč s konzolí Harmony normálně spolupracuje a ovládá jí (menu apod.) a ve stejné konzoli v Kodi se nikam nepohnu...
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
#98
Ne/ovládání Kodi pomocí Harmony bude nejspíše vinou rané verze UWP ....  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#99
ted netusim o cem mluvis, ale zrejme to na Harmony nepujde. Me ale nejde namapovat ani originalni ovladac od LG TV (magic). Ale asi to bude tim, ze mam kodi na Xboxu ne na nejake te krabicce, ktere tu v diskusích vidam?
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
..... vinou rané verze Kodi pro UPW (Univerzální platforma Windows) .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)