• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi
#43
Ahoj kluci.
Zrovna chci zkusit nahodit návrh od crossek, otevřel jsem nějaký předešlý gen.xml v Notepadu++ ....... a koukám, že se mi všechny řádky okopírované jako jakousi adresářovou strukturu uloží totálně do jednoho řádku. Např. takovéhoto: <keymap><global><keyboard><key id="254">contextmenu</key></keyboard></global><videos><keyboard><key id="251">togglewatched</key></keyboard></videos></keymap>
Neboli:
Když daný soubor jen poklepu - otevře se mi v Internet Exploreru a otevře se "správně" jako stromová struktura.
Když dám stejný soubor pravým myšítkem - otevřít v Notepad++ - ukáže se mi jeden dlouhý řádek.

Je to problém?????
Když jsem dřív upravoval advancedsettings.xml - byl vždy každý řádek na novém řádku. A teď netuším PROČ se to ukládá do jednoho - kde dělám chybu??? Nebo - je potřeba někde něco nastavit??? Dřív jsem s tím nic nedělal (nenastavoval).
Jestli toto třeba nebude ten problém, proč to nefunguje


EDIT:
Tak další kolo pokusů a první dojmy.
Dal jsem Malinu na druhou LG tv.
Tato tv má jiné rozlišení - ale nastavení v Malině se asi nezměnilo (čekal bych že si načte nové rozlišení - nestalo se tak)
Barevné tlačítka v podání uživatele crossek - opět nefungují - až na jednu výjimku ... žluté tlačítko mi spustilo přehrávání filmu. Ačkoli jsem byl vlastně na složce Videa/Soubory ... žluté tlačítko spustilo první film v této složce. Úspěch by mohl být, že vůbec něco se děje.
Na druhou stranu - nefunguje mi tlačítko Zpět, takže jsem se nemohl dostat zpět ničím - pomohlo až připojení iPadu s oficiálnim Kodi Remote.
Tlačítko Zpět nefunguje ani po opětovném restartu maliny.
Jdu dělat další pokusy - asi zkusím doplněk na mapování tlačítek.

EDIT2:
Tak super - podařilo se mi namapovat modré tlačítko na Kontextové menu.
Bohužel se mi nepodařilo namapovat tlačítko Zpět --- což je vlastně horší stav než předešlý, protože Zpět používám 100x častěji :-(
Pokoušel jsem se namapovat položku "Back - browser_back" ---- jednak teda nevím, jestli se pokouším namapovat správné tlačítko, a za druhé mám podle toho zápisu dojem, že už namapované je na položku "browser_back" = vlastně netuším, co že by to vůbec za browser mělo být. Poradí někdo, KTERÉ TLAČÍTKO by vlastně mohlo být to Zpět???
Jinak tedy pokus o mapování tlačítka zpět probíhá naprosto stejně jako přechozí pokusy na původní LG televizi - 5 vteřin program čeká na odezvu, a pak jako bych nic nemačkal.

Pod položkou Edit / Home / Navigation jsem našel další položku Back- = tedy není zatím předvyplněná, nicméně namapovat tlačítko Zpět opět nejde.

EDIT 3:
Sestava: Druhá tv LG, nová karta, OpenELEC 6.0.3
Po prvotní instalaci OPĚT NEJDE tlačítko Zpět ................. druhá LG tv opět na pikaču?????? To už je snad divný, když všichni máte LG tv v pohodě, a já zrovna dvě na prd, ne?
Za další mi nejde do palice, proč si nová instalace OpenELEC nedokázala na NOVÉ čisté kartě vyčíst správné nastavení rozlišení. Načetlo se mi to jako "DESKTOP" (tedy jak na té původní LG tv) - přitom teď to mám na FullHD, a pak nevím, jakou nastavit obnovovací frekvenci - samo se nastavilo 59,94, což mi přijde divné. Ale asi to souviselo s tím "monitorem"
Namapování tlačítek pomocí KeyMap Editoru: Zpět nejde, Kontextové menu v pohodě hned.

V tomto stavu, kdy Zpět nefunguje a Kontextové menu funguje ...... přeneseno na původní LG tv.
Zpět funguje, Kontextové menu opět nefunguje.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - od ClonyXXL - 07.4.2016, 8:23

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)