• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi
#52
Tak kluci, další pokusy budou s rozchozením Univerzálního dálkového ovladače na mé původní LG tv (kde nešlo namapovat Kontextové menu).
V životě jsem to ale neměl v ruce, tak bych potřeboval zatím alespoň zhruba nastínit princip fungování.
Mám One For All URC-7960  http://www.oneforall.com/urc7960-smartcontrol.html (tady je i manuál, ale jen na "extra features")
Český návod ke stažení na této stránce:  http://cs.lastmanuals.com/navod/ONE%20FO...L/URC-7960

Způsobů, kterými se dá dosáhnout požadovaného cíle je hnedle několik, ale vůbec netuším ten princip, takže nevím, který způsob by mohl být alespoň teoreticky nejlepší.
Moje pokusy:
1. Začal jsem tím SimpleSet ... po provedení fungovalo jen pár tlačítek, tak toto jsem zamítl.
2. Zkusil jsem tedy přímé nastavení kódů (je jich tam 18, zatím jsem zkusil ten první). Zdá se, že většina tlačítek asi funguje. Když spustím Kodi, Zpět funguje, namapovat Kontextové menu se mi opět nedaří - chová se to naprosto stejně jako s původním ovladačem = reakce na modré tlačítko není žádná, do KeyMap Editoru se žádná změna nezapíše.

Budu si hrát dál, ale je to spousta času, a kdyby to mělo být špatným směrem, raději se vás tu zeptám:
1. Nenašel jsem tlačítko na novém ovladači, které by mělo nahradit původní tlačítko přepínání vstupů. MOŽNÁ by to tady právě mělo být řešeno těmi tlačítky pro extra zařízení - jenomže odhaduju, že Malina nemá žádné IR čidlo, tudíž se asi nedá považovat zcela za "jiné samostatné zařízení" jako třeba MMC, Xbox apod. Takže vlastně zatím neumím novým ovladačem přepnout vstup (potřebuji přepnout ještě před zapnutím Maliny). EDIT: tlačítko nalezeno.
2. Mimo zkoušení dalších 17 kódů jsou tam ještě možnosti:
- metoda vyhledávání
- učení (kopírování) --- tady bych řekl, že de facto nemám vlastně co kopírovat???
- a další funkce - One for all SmartControl --- toto mne zatím asi netrápí si myslím (ale nevím).
- něco tu čtu o Funkci Vstup/AV, že opakovaným stiskem tlačítka Video přepínám vstupy, ale toto mi (alespoň zatím) vůbec nefunguje, možná to chápu blbě, nebo jsem to ještě nenastavil.

Sečteno podtrženo, zatím jsem zmetěný a nevím který směr bude nejlepší.
A nevím jak "obecně" brát v tomto celém kontextu Malinu jako takovou.
Uvítám proto rady zkušenějších  1
Předem díky!

EDIT: než se někdo ozvete, tak zkouším. Dávám různé přímé kódy LG do ovladače, pak vyzkouším TV, když to je snad OK, zapnu Malinu, spustím Keymap Editor - a zkouším přehodit cokoliv na Kontextové menu. Snažím se totiž vycházet z toho, že jiným zdejším s LG tv to funguje, tak jestli mají jiné ty kódy??? Netuším.
Dělám to vůbec dobře, nebo zcela blbě???

EDIT2: Ačkoliv je tam kódů spousta, vůbec nefunguje většina. Takže funkční jsou jen tři: 1423, 2182, 1663
A ani v jednom případě se mi nepodařilo namapovat modré či jiné tlačítko. Mimochodem - těch tlačítek co BY mohly jít namapovat taký moc není.
Takže super. Zatím jsem skončil a jsem zase úplně beze zbraní :-(
Pokud mi něco neporadíte.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - od ClonyXXL - 08.4.2016, 11:59

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)