• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vypínání spotřebičů v domácnosti
#21
Vyprovokoval jsi to sám v postu #7 a následně
(11.3.2016, 10:19)PepikBerry Napsal(a): Jak jsem rekl, ja vedle toho spim, a rad spim v klidu, bez rusivych vln. I kdyz chapu, ze kdyz bydlim v panelaku co postavily komunisti, tak to asi take nebude nijak zdrave. Navic spousta lidi ma kolem me wifi stale zapnutou. Ale ja mam dobry pocit, ze nejblizsi prostor kolem me je bez nejakych rusivych vln, aspon na noc.
(13.3.2016, 0:16)PepikBerry Napsal(a): ... ja ji vypinat chci, protoze nechci spat v mistnosti, kde je neustale zanuta wifi, napriklad.
(13.3.2016, 14:23)PepikBerry Napsal(a): Ale aspon mam dobry pocit, ze primo v nejblizsim okoli, mam wifi vypnutou.
Jak rikam, je to spis takovy pocit.

Jasně ... rád spíš v klidu bez rušivých vln ... je to tvůj takový pocit ... nechceš spát kde je wifi ...

Fakt bys měl vyhledat odbornou pomoc. A nemyslím to jako urážku, ale jsem přesvědčenej, že bys to neměl podceňovat a že by ti odborník opravdu dokázal pomoct.
 
Citovat
#22
Myslim, ze bychom to meli utnout, pro dobro vsech.
Co jsem napsal nemusis citovat, vim co jsem napsal a se vsim souhlasim.
Pomoc nepotrebuji se zdravym rozumem ale obcas s kodi a malinou.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#23
PepikBerry:

ja tiez vsetko vypinam co sa da vratane maliny a rutera, mobil ale nie. Take prispevky aky napisal wencaS by sa tu a ani na inych forach nemali objavovat.Byt adminom, tak ho upozornim a ked nepomoze ban.
NVIDIA Shield Pro 
Raspberry PI 3 MODEL B 
Aalfawise h96 pro+
 
Citovat
#24
:) diky za mile slova.
Ja bych zase ty BANy takhle nerozdaval, je ale pravda, ze se mi nejake prispevky v tematu take nelibi.

Co se tyce tematu, na zkouseni rad jsem se jeste nedostal ale mam v planu se na to mrknout.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#25
Ak vypinanie nepomoze co sa tyka rusivych vln, urcite sa snizuje riziko poziaru:-). V tomto obore sa trochu pohybujem, takze viem co pisem.
NVIDIA Shield Pro 
Raspberry PI 3 MODEL B 
Aalfawise h96 pro+
 
Citovat
#26
marecek65: tak se klidne vic rozmluv, to me zajima 88
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#27
Tak to je asi mozne.
Malina hreje, jako kazde zarizeni. A je lepsi kdyz hreje pokud je nekdo doma a ne kdyz hreje 24/7. Vetsinu casu clovek doma proste neni (tedy ja, az vecer).

Nekdo tady na foru psal o radu, jak vypinat pevny disk, ktery ma napojeny na malinu, protoze se mu stale toci. Malinu nevypina ale pouziva ji pouze 2h za den. Toto mi prijde jako zcela zbytecne ji mit tedy zapnutou.
! kdyz jsou ty nase hracky nastartovane za par vterin. Ale, kazdeho vec.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#28
S474N:

tu nie co rozpisovat, kazde elektricke zariadenie v prevadzke je urcite riziko. Videl som byt po poziari z TV, alebo rychlovarnej kanvice, preto odporucam pri opusteni bytu alebo domu povypinat vsetko co sa da. Ja osobne mam vsade prepetove ochrany a vypinam to aj v noci aj cez den ked nie sme doma. Malinu vypinam spolu s TV, receiverom, mam ich na jednej predlzovacke. Samozrejme, ked niekto prevadzkuje server, tak je to ine. Ale zariadenia, ktore nemusia byt v sieti urcite je lepsie vypnut aj ked su v sleep mode. Takze nevidim nic cudne ked pepikberry riesi vypinanie raspberry a dokonca ho chapem.
NVIDIA Shield Pro 
Raspberry PI 3 MODEL B 
Aalfawise h96 pro+
 
Citovat
#29
Což riziko zapnutých spotřebičů tu možná je, ale to bychom mohli paušalizovat na cokoliv, i na dráty ve zdi či bojler na vodu nebo v mém případě elektrický kotel. Další polemiku bychom mohli vést stran zkracování životnosti oněch spotřebičů a obzvláště těch počítačových. Ne nadarmo firemní či obchodní PC která jedou 24/365 vydrží v mnoha případech déle než jejich "kamarádi" takto "natvrdo" podomácku vypínaní. Jasně, najdou se vyjímky jako ve všem, ale toto mi prostě za ta léta nikdo nevymluví. Ona vypínací mánie je pro výrobce ideální a vůbec nejlépe, pokud stihneme věc "odrovnat" těsně po záruce, mimo jiné i tímto přehnaně úzkostlivým jednáním .... Můj názor - nikomu jej nevnucuji, já mezi notorické "vypínače" nepatřím a patřit nebudu, za ztrátu komfortu či neustálé elektrošokové masáže věcí, které mne baví a které mi poskytují relaxaci, mi to prostě nestojí ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#30
Viděl jsem několik ošklivých bouraček - to ale neznamená že přestanu jezdit autem.
Viděl jsem co dokáže soustruh když obsluhu chytne za rukáv - to ale neznamená že přestanu soustružit.

Já vypínám každý večer lednici a mrazák. a zapnu to až se vrátím z práce.  [Obrázek: 558926.gif]


PS: taky se mi některé příspěvky v tématu nelíbí. Od #7 (včetně) kdy si přestal řešit automatické vypínání a začal řešit úzkostné důvody vypínání všehomožného.
 
Citovat
#31
marecek65: a vis, ze je mnohem vice vytopenych bytu, nez tech vyhorelych od elektrospotrebicu? Menis si kazde 2-3 roky "pancerove" dopojovaci hadicky k bateriim? Ne? Tak to nedelas dobre, protoze te statisticky ceka spis tohle 4
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#32
Kurňa máš pravdu předsedo ( a to beze srandy), musím letos ty zapráskané hadičky také zkontrolovat, již mají 4 ROKY !!!!!  Oha
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#33
Rossi D: jsou veci, o kterych nezertuji a tohle je jedna z nich. Jestli uvidis jakkoliv poskozeny oplet (i minimalne) nebo vapnikove usazeniny, tak okamzite na vymenu.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#34
Jj, nebo prubnout tuto variantu → Hadička, která vás nikdy nevytopí (cena je krapet jinde  1 )

Omlouvám se za těžké OT  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#35
Je to dost cenove prepalene, protoze timhle se bezne delaji dopojovacky na bojlery, kotle nebo plyn. Nerezova trubka se rizne, nasadi se matky a konce se zalisuji, delaji to treba i ve velkoobchodech s vodo instalacnim materialem (ja si to nechal delat metrazove u Neumana). Vyhodou, ze se s tim luxusne pracuje (tvaruje se to doslova samo) a opravdu to vydrzi vecne.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#36
Cele sa to posunulo OT, ze som sa ozyval. Este na zaver napisem Rosi, S474N videl si vytopeny a vyhoreny byt? Je to diametralny rozdiel co sa tyka skody a dalsich veci. Jasme su veci, ktore nevieme ovplyvnit, ale preco neeliminovat riziko, ktore sa da eliminovat. Mam doma velke akvarium a externy filter, hrozi vytecenie, alebo poziar. Vytecenie je dost velke riziko u externeho fitra, ale tie rybycky chcem mat, tak to riziko akceptujem. Potraviny chcem mat chladene, tak chladnicku nevypinam, akceptujem tiez toto minimalne riziko. Co sa tyka vody, ked idem na tyzden na dovolenku, tak vodu odstavim, povypinam spotrebice, ktore sa daju vypnut. Ak by som to nespravil, pravdepodobne by sa nic nestalo, ale je tam vzdy minimalne riziko, tak preco ho neeliminovat. Neviem, ja osobne som asi viac opatrny, nakolko som videl nejake nestastia. Nemyslim si, ze je to chore alebo nenormalne. Wenca, buracka je uz celkom OT

Ako to bolo v tejto teme pisane, nech sa zariadi kazdy ako chce, ja malinu vypinam aj budem vypinat. Verim, ze sa tato debata vrati k teme a nebudeme ty pisat sprostosti.
NVIDIA Shield Pro 
Raspberry PI 3 MODEL B 
Aalfawise h96 pro+
 
Citovat
#37
marecek65: mozna bychom se spise mohli bavit v rovine, kolik stovek nebo tisic bytu. Tahle oblast je take predmetem meho zajmu, takze trosicku vim, o cem mluvim.

Mimochodem, tim nijak nesnizuji to, cos rekl, vzdycky je to o prijatelne mire rizika. Osobne si mohu vypnout jakykoliv z okruhu elektriny (v X pripadech i konkretni zasuvku), ale za tech par let jsem to jeste neudelal. Ono totiz mozna "uteces" jednomu riziku, ale dalsich tisic te jich ceka a realne jim nemas jak utect. A pokud ta obava uz presahne urcitou nezdravou mez, tak se take muzeme bavit v rovine F22.0 ci F60.0 a narizene medikaci 4
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#38
Ano dovolená, to je snad jediný čas, kdy vypínám stále bežící zařízení (kromě NASu a věcí pro přístup zvenku, občas rád "nahlédnu" ze zámoří domů  1 ).
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#39
S474N:
jasne, nebavime sa o chorobnom strachu z niecoho co sa moze stat, bavime sa o minimalizacii rizik v rozumnej miere.

Rossi, no konecne sme sa aspon trochu zhodli:-).
NVIDIA Shield Pro 
Raspberry PI 3 MODEL B 
Aalfawise h96 pro+
 
Citovat
#40
@marecek65 - přesto si zachováme každý svůj názor a jeden druhého nepřesvědčíme  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)