• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vypínání spotřebičů v domácnosti
#1
Ja spim v mistnosti kde mam tv, kino, malinu, pc, atd... Na noc vse vypinam. Vypnu tv, mialnu, kino a potom jeste vypinac na prepetove ochrane, tim odpojim vse od el. site.
Rano, kdyz zapinam vypinac na prepetove ochrane, tak se mi zapne i napajeni maliny a tim se zapne.

Chci si to nastavi jako jsem to mel na minixu, v tydnu kolem 11h vecer a o vikendu kolem 3h rano. Aspon me to donuti jit spat :)
Mrknu se na toto reseni az vyresim problem s wifi, snad nekdy pristi tyden.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#2
Malinu bych nevypínal, není důvod kvůli spotřebě. Ale kvůli reloadu playlistu bych ji chtěl jednou denně restartovat. aby se playlist reloadnul :-), dělám to teď přes DO, ale vysvětlete to té něžnější polovině lidstva
 
Citovat
#3
Jak jsem rekl, ja vedle toho spim, a rad spim v klidu, bez rusivych vln. I kdyz chapu, ze kdyz bydlim v panelaku co postavily komunisti, tak to asi take nebude nijak zdrave. Navic spousta lidi ma kolem me wifi stale zapnutou. Ale ja mam dobry pocit, ze nejblizsi prostor kolem me je bez nejakych rusivych vln, aspon na noc.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#4
Někde jsem viděl i prodlužku, která, když se vypl spotřebič v první zásuvce, tak vypnula i ty zbývající zásuvky
 
Citovat
#5
Když jsme u těch Master / Slave "prodlužovaček", používám řadu let k plné spokojenosti tuto od Solidu:

[Obrázek: 7e11a4b9f0b13ae98bc84b675fc1547a--mmf250x250.jpg] 

→ Solid PO33 MASTER 6 zásuvek, 2m + tel, net

Nedovedu si vypnutí PC bez této "fičurinky" představit. Počítač je v roli vůdčího / hlavního / prioritního MASTER zařízení a tudíž vše okolo zapnuté je mu podřízené, prostě SLAVE. PC vypnu a vypne se automaticky i vše okolo (co je zapnuté v oněch 6 zásuvkách) ..
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
Rossi D: to je dobrá vzchytávka. Každopádně, to je málo :)
Já používám tuto: a kdyby někdo věděl kde je servis Belkin, tak si ji rád nechá opravit. Po x letech mi nejak přestalo fungovat 6 zásuvek.
[Obrázek: obrazek]
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#7
Pokud myslíš málo zásuvek, tak to ano - proto ji mám 2x  1. Samozřejmě ta druhá je pouze v tandemu ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Ted jsi me pobavil :) ano, myslel jsem malo zasuvek.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#9
Jen takova mensi technicka k tem "rusivym vlnam". Spousta lidi resi nejake vlny a zapomina na koncentrace CO2 ve vzduchu, coz je zrovna v panelakovych "kralikarnach" podstatne vyssi riziko na zdravotni stav (od unavy, bolesti hlavy az po horsi nasledky). Takze to chce fakt pravidelne vetrat (narazove 5 minut kazdou hodinu).

A otazka nakonec, jak casto vetras ty? 88
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#10
Mas naprostou pravdu, prave proto jsem to i ja sam psal - setrim na drevostavbu :)
Tak ja to mam tak, ze oteviram okno na jare a zaviram na konci podzimu.

A pres zimu mam otevrene okno pouze pres celou noc.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#11
Pokud žiješ na sídlišti a v paneláku, tak vypnutí tvé WiFi nic moc neřeší, sousedi kolem budou mít WiFi stále zapnutou, to už bude chtít spíše čepici z alobalu Big Grin
 
Citovat
#12
:) jasne, ja vim, psal jsem to v minulem prispevku. Ale aspon mam dobry pocit, ze primo v nejblizsim okoli, mam wifi vypnutou.
Jak rikam, je to spis takovy pocit.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#13
Mobil na nočním stolku nebo někde poblíž také vypinas? Big Grin
 
Citovat
#14
Ano, cekal jsem tuto otazku :)
Mam BlackBerry Bold 9900 a tam jde jednoduse nastavit, ze se mi v tydnu vypina v 10:30 PM a probouzi v 5:00 AM
A o vikendu zase treba usina ve 11:59 PM a probouzi v 8:00 AM

Navic jde i nastavit, ze kdyz dam mobil na nabijecku, tak se zapne rezim "loznice" a to znamena ztlumeni svetel, vypnuti vsech siti atd...
Ale i toto jde omezit na nektere hodiny, treba od 10:00 PM do 6:00 AM

Jeste mam asi 2 prodluzovacky, k nocnimu stolku (nabijecka na mobil, svetlo na cteni atd..., 1 ja a 1 pritelkyne), mam je zapojene za sebou (do serie). Maji vypinac, a i ten na noc vypinam. Me to nic neudela, mam to hned u ruky :)

Momentalne neresim spotrebu proudu, to je asi opravdu minimalni, na druhou stranu, kdyz ty spotrebice od 10:00 PM do 5:00 PM nikdo nepouziva, tak proc by to melo byt zapnute, ze?
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#15
No treba proto, ze ti nekdo z rodiny/pritel muze volat, ze nekde uvizl a jestli pro nej muzes prijet. Ja teda nevim, ale tohle je uz moc "chrzovina" (podle Patrika Chrze, nejvetsiho askety v CR). Ale ten to ma jeste vychytanejsi, vypina komplet vsechno, mrazak ani nezapina a prat si chodi k rodicum 3 40 Big Grin

EDIT: pro pripadne zajemce o studium toho ukazu prikladam link:
> http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic....&sk=t&sd=a
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#16
A jak řešis že ti pořád svítí světlo v ledničce, schválně se běž podívat vsadím se ze když otevřeš dveře od ledničky bude tam rozsvíceno ... Asi někdo nezhasnul Big Grin
 
Citovat
#17
9
Zavolejte někdo Chocholouška
 
Citovat
#18
Nevim co z toho delate kovbojku.
Normalne vypinam telefon na noc, nehledal bych v tom nic zvlastniho.

S474N: Rodina mi asi tezko bude volat o pulnoci, ze nekde uvizla, hned z nekolika duvodu.
- kdyz spim, tak skutecne spim, mam problem i rano vstat :)
- rodina zije daleko, takze nez bych se k nim dostal, situace bude jiz vyresena 4x rychleji.
- momentalne mam auto dlouhodobe na oprave.

Lucky005: svetlo v lednicce nesviti porad, je tam takova pojistka, ze kdyz zavres dvere, tak svetlo zhasne. Muzes si to i sam vyzkouset. Vyndej vse z lednicky (i police) a vlez dovnitr. Uvidis, ze nic neuvidis :)

wencaS: myslim, ze neni duvod.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#19
To si myslíš ty že není. Ale je!

Tvá reakce na můj příspěvek je jasná. Měl jsem za to že normální návštěvník bude mít za to že reaguju na odkaz na diskuzi, který tu dal S474N.
Ale pravda je že potrefená husa vždycky nejvíc gdáká.

Citace:Fobie, z řeckého slova „fobos“, je úzkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí, situací nebo lidí. Tento strach může být ochromující. Výrazně narušuje běžné fungování a může zasahovat do každodenního života.
A kdybys náhodou něco na noc nevypnul, pak
Citace:Budeš mít okamžitě po náladě, přichjde neklid, nervozita, staneš se velice protivným, nebude s tebou řeč a budeš dělat odpudivé ksichty.
Je naprosto zřejmá tvoje snaha nás přesvědčit, že jednáš racionálně, ale ve skutečnosti přesvědčuješ jen sám sebe.
Vypnutím mobilu, TV nebo Wi-fi nezmizí signál z tvého okolí. To, že jakýkoli signál zrovna nepřijímáš zařízením, ještě neznamená že signál zmiznul. Musel bys hlavně vypnout vysílače, co máš v dosahu, a pro sichr i elektrárnu.
 
Citovat
#20
Jak jsem rekl, nijak bych to neprehanel.
Taky jsem uz nekolikrat rekl, ze mi nejde o usporu energie.
A rekl jsem i to, ze kdyz clovek bydli v betonovem panelaku, kde je spousta vysilacu, wifi atd..., tak je to jen muj dobry pocit, ze si to proste doma v mistnosti kde spim, vypnu.
A jeste jsem dodal, ze je vlastne zbytecne, aby neco bezelo, kdyz to nikdo od 10h vecer do 5h odpoledne (druheho dne) nikdo nepouziva.

Vazne bych to nehrotil, jen jsem chtel vedet, jestli je nejaky doplnek. Odpoved jsem dostal, vyzkousim a uvidim jestli se mi povede nastavit k plne spokojenosti.
Myslim, ze diskuzi na tema vypinat nebo nevypinat malinu, je na internetu hromada a kazdy uz se mize sam rozhodnout, jestli sve zarizeni vypne nebo ne.

Mimochodem, kdyz neco zapomenu vecer vypnout, tak se nic nedeje, normalne v klidu usnu a rano se probudim.
Nemam po nalade, nejsem neklidny, atd...

Navic nemam rad takoveto narazky na cokoliv. Kazdy ma jine pozadavky. Kazdy ma jine potreby.
To se tady za chvili muzeme bavit, ze nekdo neji maso a nekdo ano. A ted co je dobre?
Stejne je to s vypinanim nebo nevypinanim (at kazdy dela jak mu to vyhovuje, preci, ne?).
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)