• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
256GB v Raspberry
#1
Zkusil jsem instalovat některý ze systémů (OpenELEC,LibreELEC a OSMC) na 256GB mikroSD a vždy po prvotním restartu zahlásily chubu na médiu a začaly opravovat a opravovaly a opravovaly... Pokud jsem použil nějaký backup img, fungoval ale nevyužil plnou kapacitu kartičky. Zbytek kapacity byl jako nevyužitý prostor. Kdysi jsem zkoušel 128GB, kde vše fungovalo jak má. Máte někdo zkušenosti při požití této kapacity mikroSD karty?
 
Citovat
#2
Mrkni na fstab v /etc kde ty poslední čísla u oddílu udávají zda se má provádět kontrola filesystemu. Je tam 0 1 tak dej 0 0 a uvidíš jestli to zabere. Ono u téhle očesané verze netuším jak se to zachová.

Jsem uživatel používající Passport , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
 
Citovat
#3
Ještě můžeš zkusit bootovací nástroj BerryBoot, který před instalací OS formátuje medium do ext4.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#4
Zkusím. Jen upřesním, že jsem zkoušel NOOBS. Líbilo se mi, že bych měl více systémů na kartě, ale nepochopil jsem jak mu nakonfigurovat rozdělení kapacity karty pro jednotlivé systémy podle mě.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)