• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ovládání jedním ovládačem
#1
Mám rapsberry2 s openelec a samsung tv bez CEC. Přemýšlím, jak to ovládat jedním ovládačem. Dalo by se to nějakým Air Mousem? Když ho připojím do TV, tak asi nebude ovládat Rapsberry a když do Rapsberry, tak asi nezapnu TV. Máte někdo nějakou zkušenost?
 
Citovat
#2
A co to ovladat rovnou mobilem? 88

Teda pokud nemas Nokii 5110 40 3 47
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Teď to ovládám mobilem přes Kori a na tabletu přes Yatsi.
Nevím proč, ale Kori jsem na tabletu nerozjel a Yatsi zase ne na mobilu.
Yatsi je lepší, protože má klávesnici, Kori ne.
Ale i tak musím TV zapínat ovladačem.
Tak bych si raději koupil nějaký air mouse s klávesnici.
Přece jenom se mi hardware tlačítka mačkají lépe.
 
Citovat
#4
Tahle Airmouse má i funkci učení mohl bys televizi naučit na ovladač a kodi ovladat přes USB přijímač
http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_68068.html
 
Citovat
#5
To vypadá dobře. Máš to doma?
Víš jak se to naprogramuje na tu TV?
 
Citovat
#6
Doma to nemám mam televizi samsung a má CEC takže ovládám ovladačem od televize ale uvažuji že to koupím k druhé televizi.
Je tam návod myslím že to nebude složité mám jednu Android krabičku u televize v kuchyni a u té je ovladač který se dá také programovat a stačí stisknout tlačítko 1)set,2)tlačítko které chceš programovat,3)namířit originál ovladač od televize proti druhému ovladači a stisknout tlačítko které se má uložit a je to.
Asi nějak takhle se to bude programovat china to má většinou stejné.
 
Citovat
#7
tak do toho půjdu! teď jsem se díval na nějaké videa na youtube a líbí se mi to. chce to samozřejmě verzi deluxe
 
Citovat
#8
ano musíš mít deluxe ta má totiž funkci učení.
pak dej vědět jak to funguje
 
Citovat
#9
tak jsem to objednal na tom odkazu, který jsi poslal.
doručení 7 až 24 dní.
tak se mám na co těšit
 
Citovat
#10
tak super tak dej vědět jak to jede
 
Citovat
#11
Tak a je to tady. Včera dorazil Mele F10 Deluxe! Testl jsem to hned v práci v PC. Předem musím napsat, že nejsem žádný myšomil. Pokud možno, vše se snažím dělat na klávesici (klávesové zkratky). Proto asi moc nevyužiji funkci AIRMouse. Po pár minutách používání jsem to dostal do ruky, ale i tak ji požívat nebudu. Na PC vše funguje, reakce jsou rychle.
A teď doma na TV s Rapsberry Pi2 a Openelec:
Super, hned se to chytlo. Ovládání fakčí bezvadně. Musíte si ale zvyknout na to, že máte tlačítka i na druhé straně. Ze začátku se mi stávalo, že jsem si zmáčkl spodní tlačítko. Je to jen o správném úchopu. Už mi to jde.
Nejlepší ovládání (když nepotřebujete klávesnici) je na na straně bez klávesnice. Drží to se to pohodlně a ty tlačítka v kolečku s prostřením potvrzovacím chodí nádherně. NA straně klávesnice je potřeba do tlačítek více zabrat. Není to tak pohodlné jako na mobilu. Hold doba pokročila a dnes už nikdo nemá Alcatel ale dotykáč.
Naprogramoval jsem si zapnutí TV a ovládání hlasitosti od TV. Zatím mi to stačí abych to zkoušel. Na TV mi běží jen Openelec, žádné jiné zařízení nepožívám, ani TV anténu.

Za mě, naprostá spokojenost.
Chtěl jsem jeden ovládač na kodi i TV a v TV nemám CEC. Splnilo to moje očekávání na 100%!
 
Citovat
#12
nechapu co vsichni mate s tim objednavanim z ciny, u ovladacu konkretne staci pouzit nektere do od oneforall a funguje to exceletne, navic je podpora zarucena coz u sikmookych neplati . cena je primejmensim stejna mozna i nizsi. :-))
 
Citovat
#13
A kde teda objednavas presne? 88
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#14
Nedělá tady reklamu objednávání v Číně.
Dělám tu reklamu na jeden ovladač, který je programovatelný a uživatelsky příjemný.
Pokud bude mít někdo potřebu jednoho ovladače na Kodi a TV, může to být pro něho přínosem.

(14.4.2016, 11:33)matchboxx Napsal(a): nechapu co vsichni mate s tim objednavanim z ciny, u ovladacu konkretne staci pouzit nektere do od oneforall a funguje to exceletne, navic  je podpora zarucena coz u sikmookych neplati . cena je  primejmensim stejna mozna i nizsi. :-))

škoda, že jsi to nenapsal, když jsem to vlákno zakládal
 
Citovat
#15
Tak jestli jsem to dobre pochopil, tak je to "obycejny" univerzalni dalkovy ovladac. A vzhledem k tomu, ze stoji nasobne vic, nez ty univerzaly z Lidlu, se kterymi mam nejlepsi zkusenosti, tak pro me volba jasna. Nebo maji neco navic ty Oneforall?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#16
(14.4.2016, 11:33)matchboxx Napsal(a): nechapu co vsichni mate s tim objednavanim z ciny

A co není z Číny ? Imho já zase nechápu proč bych měl platit za předražené věci od zdejších PŘE-prodejců (kteří je z větší části kupují stejně tam kde já), když jeden a ten samý produkt mám za třetinu z Tebou nechápané Číny ....
Ať onu Čínu máme rádi nebo ne, trh je jasný a já opravdu nebudu živit někoho kdo mi pouze zprostředkuje nákup, který si zvládnu "ošéfovat" sám a levně ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#17
@domweinberg: Protože s používáním DO mimo CEC nemám zkušenosti (mimo Kodi z mobilu na WiFi, které se mi neosvědčilo), mám na tebe dotaz.
Jak vlastně třeba to DO Mele F10, které má(?) asi mimo infra i vysilač 2,4GHz, ovládá OpenELEC/Kodi a co musí být připojeno, spuštěno a nastaveno v Kodi? Musí být spuštěný v Kodi k tomu nějaký doplněk?
Děkuji za trochu podrobnou odpověď, MEDA
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#18
Medo, proč si neobjednáš toto DO → Rii Mini i8 (Backlit), mám jej v podsvícené i nepodsvícené verzi a obojí slouží do roztrhání "těla". Podsvícená "dálka" je luxus pro večerní válení se v posteli.
Rii nemá žádné "zaměřovací" a dvoumetrově dosahující IR, ale staré dobré "rádio" na 2,4Ghz, kterým RPi ovládáš i z druhé místnosti  1 USB přijímač je ve velikosti NANO a v malině se Ti ztratí  2
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#19
domweinberg: Chci se zeptat,je to ten :Mele F10 Deluxe Air Mouse ?

[Obrázek: c7855c692c0599974f03e361f1105196.jpg]
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 20\
 
Citovat
#20
Uff, omlouvám se za "vnucování" DO výše, nepostřehl jsem debatu o programovatelném ovladači pro vícero zařízení najednou, kam Rii opravdu nespadá  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)