• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreELEC
#1
nový OS pro RPI i jiné
https://libreelec.tv/
[Obrázek: le-header-logo.png]
 
Citovat
#2
Zatim zkousim, zda se, ze internet (hotspot) funguje lepe nez na openelec.
Na openelec mi casto vypadaval, musel jsem udelat restart nebo vypnout a zapnout hotspot.

Jsem zvedavy, jak dlouho pojede toto bez vetsich problemu.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#3
Tak jsem to taky nevydržel, na jednu mašinku (RPi2) nainstaloval LibreElec 6.90.004, který obsahuje Kodi Jarvis RC2.
Protože Milhouse začal vydávat update i pro LibreElec, tak jsem hned stáhnul poslední update z 6.4.16, nakopíroval do složky update v LibreElecu, restartoval a mám Kodi 17 Krypton Alpha1 se skinem Estuary.
Systém funguje v pořádku, doplňky jsem si nainstaloval obvyklé cz/sk, Leopolda, Arres Wizzard,Sosáč 1.2.3 - všechno běhá. Jenom při startu mi vyskakuje upozornění na aktualizaci OpenElecu a tu zamítám - nejsem si jistý, že aktualizace Milhouse pro OpenElec a LibreElec je už společná, ale vím, že Milhouse se k tomu chystá. Upozorňování jsem tedy vypnul.

Update jsem provedl růčo z této stránky :

http://milhouse.libreelec.tv/builds/master/RPi2/

stažený soubor se nerozbaluje, pouze nakopíruje do složky update a restart

Enjoy
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#4
To jsem ani nevedel, ze to jde takto. Ja jsem stahnul z oficialnich stranek a nakopiroval do update. Po restartu vse ok.
Mam tedy asi starsi verzi, ale jsem rad, protoze mi beha muj skin, ktery na milhouse nejde.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#5
No starší - Ty máš prostě oficiální verzi a já "divočinu" od Milhouse. [Obrázek: 3.gif]

Hlavně,že nám to běhá a dobře běhá.
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#6
Jasne, zatim jsem si nevsiml nejake vyrazne zmeny oproti openelec (az tedy na to, ze zatim funguje hotspot tak, jak ma).
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#7
LibreElec vyvíjí vývojáři,kteří přešli od OpenElecu kvůli blíže nespecifikovaným neshodám. Nechtějí to moc rozviřovat, ale co je možné vycítit na diskuzích, tak se mluví o autoritářském přístupu jedince, případně o vlivu sponzora...
Dá se tedy očekávat,že LibreElec bude alespoň po nějakou dobu progresivnější.
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#8
vzdycky je to o lidech , ale zacina se to nejak u openelec tristit :-((, coz je urcite na skodu
 
Citovat
#9
Jde to aktualizovat na OpenELEC-RPi2.arm-6.95.2,nebo to musí být cista instalace?
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#10
Ahoj,za mě bych řekl,že čistota je čistota [Obrázek: 6.gif]
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#11
Ok,dík tak bude čistota... 1
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#12
Ja jsem aktualizoval z openelec 6.95 a vse v poradku.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#13
Tak jsem taky aktualizoval z openelec 6.95 a zatim vse v poradku.
@ros
naběhne ti verze od Milhouse po delší době? Když jsem to testoval na OenElecu tak ráno to nešlo zapnout, musel jsem to vypnout z elektriky.
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#14
hitman222 : nerozumím přesně dotazu, ale když jsem měl OpenElec, tak jsem aktualizoval z Milhouse přes doplněk
OpenElec-Dev-Update a malina pak provedla restart s novou verzí.
V případě aktualizace LibreElecu na Milhouse stahuji na NTB aktualizaci z výšeuvedené stránky,kopíruji po síti do složky Update a Malinu restartuji ručně.
Žádný problém ani s jedním způsobem jsem neměl.
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#15
Když jsem nainstaloval na OpenElec Milhouse všechno šlo jak má,ale když jsem raspberry nepoužíval delší dobu(2,3 hodinky) tak to nešlo zapnout,tak jak když dáš v menu vypnout. Nešlo raspberry probudit, musel jsem ho vypnout z elektriky.
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#16
Ne, tak s tím jsem se ještě nesetkal, ale je fakt, že Malinu používám cíleně - chci říct neběží stále, jen když potřebuji. Připojená je na vypínací prodlužku s přepěťovou ochranou - vypínám softvarově systém a pak prodlužku.
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#17
Aha dík,budu to muset vyzkoušet.
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#18
Jak se dají zobrazit náhledy filmu v Milhouse?
U serialu to je.

edit: 
tak to chtělo asi čas,všechno je už OK. Zatím všechno super,uvidíme jestli naběhne po delším čase nečinnosti.
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#19
ros:prosim te zobrazuji se ti vlozene titulky,mne to na Milhouse nejde,to by byla skoda.
Jinak vsechno super.
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#20
Ahoj, tak já si nějak filmy s titulky nepouštím, ale zítra to zkusím - teď je tv obsazená :-))
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)