• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Externí box - jak uspat disk?
#21
PeeSee: Můžu se zeptat, jak to dopadlo? Ani já nejsem s hd-idle úspěšný. Přitom disk dokážu pomocí hdparm příkazu zastavit bez problémů, ale hd-idle nefunguje ani z Autostart.sh, ale ani z příkazové řádky.

JiRo
 
Citovat
#22
JiRo mám pro tebe dobrou zprávu, trochu jsem pohledal a zjitil že hd-idle není vůbec potřeba, protože OpenELEC/LibreELEC již obsahují nástroj hdparm !
Zkoušel jsem a opravdu to funguje, po zadání příkazu:
Kód:
hdparm -S 5 /dev/sda
se disk uspí za 25 s, pro automatické uspání stačí řádek zkopírovat do autostart.sh ( /storage/.config/autostart.sh)

Pro uspání konkrétního disku bude vhodnější zjistit jeho identifikační číslo (UUID) příkazem:
Kód:
blkid

a zapsat do autostart.sh:
Kód:
hdparm -S 5 /dev/disk/by-uuid/zde doplnit UUID

samozřejmě čas upání si změnit dle potřeby.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#23
Díky, tohle je asi nejlepší, vyzkouším to.

Otázka: Mám druhou RPi3 s LE/Kodi. Chci z ní otevřít soubory na HDD připojeném USB k první RPi2 s OE/Kodi. Když je ta první ve standby/hibernace (od CEC = je tam poslech TV) a HDD zrovna spící, HDD není dostupný a nijak ho neprobudím.
Je to tak i u vás?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#24
Nepomuze zapsani onoho disku do Fstab na druhem RPi ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#25
Zkusím to, zkusím, jen se teď ani zítra nedostanu k zařízení. Tak snad v sobotu.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#26
Řešil jsem uspání externího disku Maxtor D3 Station, 3,5". Nejprve jsem zkusil hdparm. Ten bohužel nefungoval. Disk vracel "Invalid argument". Addon hd-idle v6.0.0 ale zafungoval skvěle. Můžu jen doporučit.  Thumbup
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)