• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní
motofun: Dobrý den, váš pohled na napájení LED mě trochu znervózněl, jelikož sám používám zdroj 5V 10A a napájím s ním cca 150 led. Je fakt, že nejsem vůbec elektrikář a je možné, že mám někde mezery i v základním vzdělání :-D, ale moje představa je taková, že dle prodejce na Ali, má mít 30 LED max. spotřebu 9W, tzn. 150 LED je celkem maximální spotřeba 45 W. Když má zdroj 5V 10A, tak má celkem 50W, tím pádem mám ještě 5W rezervu a zdroj je vytížen na 90%. Chápu, že není vhodné zatěžovat zdroj naplno, ale já zároveň předpokládám to, že spotřeba 45W bude jenom v případě, že všech 150 LED bude svítit naplno bílou barvou. Pokud bude naplno svítit červenou, zelenou nebo modrou, tak dle mé představy bude spotřeba pouze třetinová, tzn. 15W. Zatím jsem neměl možnost reálnou spotřebu měřit, ale předpokládám, při použití ledek pro ambilight bude průměrná spotřeba při filmu kolem 15W-20W a to že v nějakých pár hodně světlých scénách přiblíží na pár sekund spotřeba oněm 45W, tak zdroji nijak extra vadit nebude. Možná při filmech jako Bílé peklo nebo Ledové království může jít průměr ke 30W a těch 45W špiček bude více, ale i tak věřím, že by to mělo být v pohodě. Pokud sem v něčem na omylu, tak mě prosím opravte. Děkuji
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní - od kosi - 20.3.2017, 21:56

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)