• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní
(10.10.2017, 9:07)rene.hav Napsal(a): @sirius: Řešení to má, pokud máš Full HD televizi, můžeš to řešit HDMI splitterem + USB Grabber, což je hezky popsané tady. Pokud máš 4K televizi s HDR, tak se tohle moc použít nedá, protože neexistují tyhle komponenty s HDCP 2.2. Tedy nějaké existují, ale jsou to velmi drahé profesionální přístroje. Tohle řešení má výhodu v tom, že pak Ambilight funguje s každým HDMI zdrojem, tedy třeba Blu-Ray přehrávač, herní konzole, STB... nejsi odkázaný jen na Kodi.

Já osobně, protože mám nVidia Shield TV + 4K HDR televizi + RPi 3, to používám následovně:

Na Shieldu mi běží SPMC, což je fork Kodi ušitý na míru Androidu, shieldu zejména. V něm mám nainstalovaný plugin, který grabuje data a po síti je posílá do RPi, na kterém je nainstalovaný Hyperion a ten ovládá LED pásek. Funguje to parádně, ale funguje to opravdu jen v SPMC, nikde jinde v prostředí systému to fungovat nebude. Jen upozorním, že ten zmiňovaný plugin funguje opravdu jen v SPMC, nefunguje totiž na androidu se zapnutou HW akcelerací, což má právě SPMC pořešené, viz.: https://github.com/koying/SPMC/wiki/How-...Surface%3F

rene.hav taky si chci udělat pseudoambi s pouštěním filmů ze Shield Tv. Nicméně pojede ten plugin skutečně jen v SPMC ? v novém Kodi ne ? 
Ještě jsem nepochopil úplně přesně jak to máš ty :) Používáš tedy první návod se spliterem a graberem? 

Nebo opravdu jen následovně Shield TV se (SPMC, KODI) + TV + RPi ovládá jen LED pásek na televizi z dat co posílá plugin z KODI(SPMC) ? Finančně to vychází krásně bez graberu a spiteru

Děkuji
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní - od lukowicz - 03.2.2018, 18:47

Přejít na fórum:


Prochází: 8 host(ů)