• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní
Přidám se taky s dotazem:
Lze nějakým způsobem ovládat světla jinak, než skrze hdmi splitter (myslím tím usb, popř. ethernet)?. Nastíním mojí situaci - Mám krabku Vorke Z6, na které si nejčastěji pouštím videa ve 4K/HDR. Jelikož nechci investovat velké peníze s nejasným koncem (investice do kvalitnějšího splitteru, který zachová kvalitu hdmi), tak bych rád našel jiné, elegantnější řešení, tj. samozřejmě se nebráním Rpi3 a jiným sofistikovanějším systémům zapojení.

Zkoušel jsem YeeMee addon, jelikož mám doma pár žárovek od Xiaomi - zde je ovšem využitelnost pouze při max fullHD rozlišení, jelikož musí být vypnutá HW akcelerace.

Moje představa je asi taková, že bych propojil Vorke Z6 pomocí usb popř. ethernetu s Rpi3, která by dále ovládala ambilight za televizí. Ale troufám si říct, že určitě nejsem první ani poslední, co nad tímhle řešení přemýšlel. A jelikož jsem nikde žádný návod na takové zapojení nedohledal, tak to nejspíš takhle řešit nejde...? Hádám, že výstup musí být hdmi kvůli přenášení obrazových bodů a následnému zpracování a promítání těhle bodu do LED?

Edit: Ha, že by? https://www.tweaking4all.com/home-theatr...11-ws2812/
Snad to bude fungovat i s akcelerací. Jdu to pročíst...
Filmový a herní nadšenec, bohabojný lidumil s osobitým šarmem Toma Cruise.
Vorke Z6 - CoreELEC 8.95.7 (Amlogic 912, 3Gb DDR4. 1GBps)




 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní - od Srbino - 08.2.2018, 12:07

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)