• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní
#76
Zde je seznam všeho, co je potřeba k vytvoření ambilight na TV za použití Raspberry Pi:
Tohle stačí a nemusí se nic pájet, celková cena cca 50 dolarů.
 
Moje poznatky:
Já měl objednaný jiný jumper (male-female), takže jsem se pájení nevyhnul, když jsem nechtěl kupovat další kabely, ale jinak není potřeba.
Mám pásek napojený ke zdroji z obou stran, jinak jsem ani nezkoušel, ale myslím, že na 42'' TV při cca 3m pásku by to asi neztratilo napětí na konci pásku.
Potřeba připojit RPI ke straně LED pásku, kde je INPUT, když to připojíte obráceně, tak to samožřejmě nebude fungovat.
Dát si pozor na barvu kabelů - speciálně u těchto LED pásků, je lepší sundat izolační pásku a zkontrolovat kabely (ptže Číňáci mají dva červený kabely a jeden je k napájení +5V a druhý ne a pod izolační páskou jsem to nepoznal, když to bylo hned vedle sebe) - tak by se vám mohlo stát jako mě, že to zapojíte blbě a začne se čoudit z RPi - naštěstí jsem to hned vytáh a vše funguje.
Nový hyperion je super! Rovnou se to připojuje přes ssh k Rpi a odešle novou konfiguraci, takže to značně urychlí kalibraci barev.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Ambilight aneb osvětlení za televizí dle scény na ní - od zajcev - 17.6.2016, 9:31

Přejít na fórum:


Prochází: 10 host(ů)