• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XBian
Cvičně jsem si na jednu kartu nainstaloval pro RPi 2 tento systém. Je určen pro Win, OS X, Linux, Raspberry, Cubox,Hummingboard. Je podobný jako OpenElec, podobně se i instaluje (stáhnout tar.gz, rozbalit k získání image,
zapsat na kartu,vložit do RPi). Vlastní instalace je pak v podstatě systémem next-next a nabíhá do Kodi 16 Jarvis RC2. Image je stejné pro RPi 2,3 a k dispozici na stránce downloadu i verze pro starší modely.
Systém je založen na bázi Linuxu (Debian) a vyloženě určen jako multimediální centrum - jako OpenElec.
Jedná se o Rolling Release, takže tvůrci vydávají průběžné updaty týdně - nečeká se, až někdy vyjde nová verze.
Měly by fungovat všechny doplňky určené pro Kodi - já jsem zatím instaloval repo cz/sk doplňků - kvůli sosáči apod.

Takže,pro pokusníky :

[Only registered and activated users can see links Click here to register]
RaspberryPi 3B, LibreELEC 8.0 Milhouse (Kodi 18-Alpha 1)
RaspberryPi 2B, LibreELEC 7.0.2

NTB : Dualboot Lubuntu 16.04 + Kodi 17 Krypton beta 5 /  Win7 + Kodi 16.1 Jarvis

Citovat
Zajimave a nějaký zásadní rozdíl, nebo výhoda proč přejít z openelecu na xbian?

Citovat
lucky005 : Ahoj, zásadní rozdíl zatím nevidím, je to prostě jen varianta - OpenElec/LibreElec/XBian. Výhodou by mohlo být to,že pokud si nastavíš automatický update, tak každý týden máš aktuální verzi, což ale v OpenElecu zase můžeš denně řešit přes Milhouse, v LibreElecu pak zatím ručním update.
Pokud jde o funkčnost, nepozoroval jsem žádný problém z hlediska přehrávání filmů - možnosti audia neřeším.

Edit : díval jsem se teď na verzi kernelu (jádra) - XBian má 4.4.6, nejnovější Milehouse na OpenElecu má 4.4.7 - takže celkem cajk.

NTB : Dualboot Lubuntu 16.04 + Kodi 17 Krypton beta 5 /  Win7 + Kodi 16.1 Jarvis

Citovat
Měl by to být odlehčený systém proti OpenElec, pozoruješ nějaké svižnější reakce na RPi2?
1xRPi2B → OpenELEC  6.0.3 → Kodi 15.2 \ 2x PC → Windows 10  → Kodi 16.1
[Only registered and activated users can see links Click here to register]

Citovat
@PetrM
Měl jsem jej jen asi týden, potom jsem přešel na LibreElec na obou RPi - spíše z důvodu širší komunity a tím pádem lepší podpory. XBian je dobrý systém na úrovni Open nebo Libre, ale víc bych v tom nehledal. A LibreElec má každodenní updaty od Milhouse, který ihned reaguje na připomínky komunity.

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)