• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BananaPi a BananaPi PRO
Brick 
Na českých internetových obchodech nabízejí i další klony mikropočítačů.
BananaPi - CPU A20 dvoujádro, RAM 1GB, SD/MMC, HDMI + cinch video, 3.5 zvuk, mic on board, 2x USB2.0, mikroUSB napájení, mikroUSB OTG, GLAN, SATA.
BananaPi Pro - Většinou to samé, Mikro SD, bez cinch video, na desce WiFi.
[Only registered and activated users can see links Click here to register].

Rozhodl jsem se vyzkoušet SW pro Banana Pi M1 a zkušenosti zkratkovitě popíši.
Hned zkraje doporučuji začít s Lubuntu a ostatní systémy nechat pokročilým testerům kvůli množství nedodělků.

Děkuji i za vaše informace k tématu [Obrázek: smile.png]

Citovat
Hned zkraje doporučuji začít s Lubuntu (v prvním seznamu dole) a ostatní systémy nechat pokročilým testerům.

Stránky softwaru pro Banana Pi na [Only registered and activated users can see links Click here to register]:
Banana Pi User Manual a A20 User Manual - PDF
Open Media Vault For BPi - NAS, zkusil jsem s doplňkem iSCSI, doplňek v nabízené verzi nefunguje kvůli chybějícím částem SW.
Gentoo -
LeMedia - XBMC distribuce pro BPi, [Only registered and activated users can see links Click here to register]. Potřeba dalších oprav. Obraz klopýtá, zvuk HDMI většinou nejde. LeMedia Config nekonfiguruje.
Android - [Only registered and activated users can see links Click here to register] - 720p soubor se stáhne poškozený, říká SW Imager.
ArchLinux -
Fedora -
Berryboot - lze i instalovat z výběru systémů, OpenELEC a Raspbian se nerozběhly asi pro podobu přípravy s LeMedia, ostatní nevyzkoušené.
Raspbian - odvozený od Debianu pro BPi, viz. níže. Po instalaci XBMC terminálem (v seznamu pak "Kodi") se zmíněné nespouští.
OpenWrt -
OpenSuse - nastavit čas, pak jazyk/localization. Nezná zvukovou kartu BPi, nemá dekodéry audia. Nenalézá instalační media na webu, balíčky ano.
Bananian - nespustí se žádné GUI, musí se instalovat. [Only registered and activated users can see links Click here to register]-->Lubuntu
Lubuntu - System Tools > Nastavení data a času (a restart),  Lubuntu Software Center > Language support (instalovat; při dalším testu na jiné kartě se balíček nenašel?!). Klávesnice přidat Česká. Instalovat Puaucontrol pro výběr výstupu audia Jack/HDMI. LibreOffice. XBMC jede nepoužitelně pomalu a video SW jen nízké rozlišení. Audio SW funkční, SW pro obrázky také. Rozhlasový stream OK, umožňuje přidat zdroje.
Jak spouštět [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Stránky dalšího SW na [Only registered and activated users can see links Click here to register]:
.....................
Ubuntu -
Debian - nejsem schopen najít v GUI správce balíčků SW a jazykové balíčky. XBMC lze instalovat z terminálu, update při instalaci ale způsobí, že Debian se sekne při bootu. A asi už toho mám akorát dost.
....
Kapitolu Banana Pi jsem mimo Lubuntu uzavřel. Tak mizerně připravovaný SW je jen pro zkušené a programátory.
OpenELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi2 > Samsung LED46. BerryBoot-LibreELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi3 > LED32. SD 8GB Kingston (10) + USB Kingston G2. Kodi na NB HP 15" s W7-32bit. Kodi na LinuxMint PC.

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)