• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Priprava SD karty pro instalaci OpenELEC
Abychom si uspesne rozchodili OpenELEC napriklad na Raspberry Pi, tak si musime pripravit SD kartu s operacnim systemem OpenELEC.

Postup:
1) Stahneme si pozadovane nastroje:
> Image aktualni verze OpenELEC z webu: [Only registered and activated users can see links Click here to register] (rychly odkaz pro verzi 6.0.0 pro [Only registered and activated users can see links Click here to register])
> 7zip pro rozbaleni image: [Only registered and activated users can see links Click here to register]
> Win32DiskImager pro zapsani image na SD kartu: [Only registered and activated users can see links Click here to register]

2) Priprava image:
> Soubor s image OpenELEC s pomoci 7zip (nebo treba WinRARu) rozbalime tak, abychom meli pripraveny pouze samotny IMG soubor (tedy abychom nemeli za priponu GZ, ale IMG!).

3) Zapsani image na SD kartu:
> Nainstalujeme a spustime program Win32 Disk Imager, kde vybereme primo rozbaleny IMG soubor, zkontrolujeme, ze v pismenku jednotky je opravdu SD karta a zacneme zapisovat image tlacitkem Write:

> Nasledne zacne zapis image na kartu:

> Po uspesnem zapsani nam program vyzvou "Write successful" da najevo, ze je vse v poradku. Potvrdime OK a ukoncime kliknutim na Exit.

Nyni mame pripravenou kartu s operacnim systemem OpenELEC a muzeme ji vlozit do Raspberry a zapnout ho. Automaticky se na televizi objevi pruvodce OpenELEC:
> Uvodni logo OpenELEC, kde si pripravuje jednotlive partitions karty:

> Uvodni obrazovka OpenELEC nas vita, muzeme pokracovat kliknutim na Next:

> V Hostname muzeme zvolit pojmenovani naseho zarizeni (nebo muzeme nechat predvyplnene OpenELEC) a muzeme pokracovat kliknutim na Next:

> Pruvodce nam zobrazi dostupne site, zde vidime, ze je pripojeny sitovy kabel a muzeme pokracovat kliknutim na Next:

> Zde muzeme zapnout sluzby jako SSH nebo Samba. Pokud netusite, co je SSH, tak ho ani nezapinejte. Samba slouzi ke sdileni slozek v siti a tu nechejte vybranou. Opetovne muzeme pokracovat kliknutim na Next:

> Podekovani a sdeleni, ze OpenELEC je nastaven a ze budete presmerovani jiz do Kodi, muzeme tedy pokracovat kliknutim na  Next:

> A jsme konecne primo v Kodi:

Zde bych doporucoval navazat s dalsim navodem, ktery obsahuje prepnuti do cestiny, instalaci doplnku a dalsi uzitecne veci:
> [Only registered and activated users can see links Click here to register]
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat
Máš tam asi chybu v odkazu na rychlé stažení verze rpi2. Včera mě došlo rpi2 a při instalaci jsem se pěkně zapotil.? Po třetí instalaci na kartu už jsem to chtěl vzdát. Pak mě napadlo stáhnout to z OpenElec a voala už to frčí. Ale jinak diky za návod.

Citovat
Mas pravdu, v zapalu boje jsem tam dal link na RPi a ne dvojku, takze sorry.
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16

Citovat
K návodu bod 3.

Pro zápis systému na kartu je možno ve Windows 7 použít alternativně Fedora Arm Installer :

[Only registered and activated users can see links Click here to register]

Zatím jsem jej použil 4x a vždy O.K.
Přece jen je to software pro Linuxové systémy.
RaspberryPi 3B, LibreELEC 8.0 Milhouse (Kodi 18-Alpha 1)
RaspberryPi 2B, LibreELEC 7.0.2

NTB : Dualboot Lubuntu 16.04 + Kodi 17 Krypton beta 5 /  Win7 + Kodi 16.1 Jarvis

Citovat
S474N: Chci se zeptat,celý postup jsem provedl dle návodu,ale při konktrole SD karty v PC jsem ve vlastnotech karty našel 0 MB.Může to být tím,že ten soubor není vidět,protože je ve formátu img a nebo jsem někde udělal chybu?

Citovat
A v cem to kontrolujes? Zkus Spravce disku a uvidis ty dalsi partitions.

Citovat
S474N: Díky,chyba byla ,že jsem rozbaloval jiný soubor než disc image,ale update.
Již ok,dík za odpověď.

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)