• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou
Question 
Měl bych dotaz ohledně řazení filmů podle abecedy. Na ext. HDD mám složky s filmy, jenže v kodi se mi zobrazují názvy s diakritikou až na konci. Je možné nastavit řazení tak, aby šly názvy podle abecedy ( C,Č,D,Ď....) ?
RPi 2 - BerryBoot - LibreELEC 7.0.2 + Retropie 4.0.2 + Raspbian PIXEL + LibreELEC Krypton 7.90.006

Citovat
Tak to zkusím jinak 6 .  Řadí se vám názvy složek začinající diakritikou až na konci nebo to Kodi dělá jen u mě ?
Děkuji za odpověď
RPi 2 - BerryBoot - LibreELEC 7.0.2 + Retropie 4.0.2 + Raspbian PIXEL + LibreELEC Krypton 7.90.006

Citovat
Dělá mi to také napříč skiny i OS (Jarvis, Krypton), nějak jsem ani nepátral jak filmy seřadit správně dle abecedy, většinou vybírám pomocí filtru ....

... snad jen asi nepoužívat diakritiku ....  8
3x RPi2B → LibreELEC  arm-7.0.2 \ 1x RPi3B → LibreELEC arm-7.0.2 \ HTPC → LibreELEC Generic x86_64-7.0.2 \ NAS Synology 212J → DSM 6.0.2

Citovat
Díky moc za snahu, taková blbost a Kodi to neumí  1 , no nic jdu přejmenovávat  8 .

Citovat
nezkouseli jste zmenit znakovou sadu v motivu?

Přiložené soubory Miniatury

Citovat
Jen tak zkusmo jsem nastavil "Central Europe (ISO)" + "Central Europe (Windows)", změnu jsem však nezaznamenal. Raději se v tomto nastavení rýpat nebudu, skin by si to mohl pak vzít "osobně" a něčím mi to nečekaně vrátit  1
Filmy s diakritikou jak jsem psal výše neřeším, nijak mi nevadí ... Používám "search" či nějaký filtr knihovny, málokdy si otevřu celou filmovou / seriálovou DB k náhledu ...
3x RPi2B → LibreELEC  arm-7.0.2 \ 1x RPi3B → LibreELEC arm-7.0.2 \ HTPC → LibreELEC Generic x86_64-7.0.2 \ NAS Synology 212J → DSM 6.0.2

Citovat
matchboxx: ano, zkoušel jsem měnit znakovou sadu, ale beze změny momentálně tam mám Central Europe.
Tobě se složky řadí správně podle české abecedy ?

Citovat
Nevim, nic neprehravam , nenahravam :-)) NAS pouzivam na jine ucely

Citovat
matchboxx: ? - řazení je špatně všude : knihovna, správce souborů, externí zdroje (HDD,flash..)....

Citovat
hmm, tak to nepomuzu, ja mam vse co pouzivam ok, zadny problem s diakritikou nebo cestinou, ci nejakym razenim

Citovat
pokud si v knihovne filmu vyberete film a otevrete si okno s smožnostmi, tak je tam moznost "edit sort title"
kdyz si jako titul pro trideni nastavite nazvy bez diakritiky, tak se budou zobrazovat ve spravnem poradi

Citovat
flyboysek: dík z tip, ale stejně tímto způsobem nedosáhnu správného pořadí, pokud bych takto upravil vybrané filmy dojde k namíchání názvů s diakritikou a bez (Cela - Četníci - Copak je to za vojáka ......), místo aby se řadily podle české abecedy C-Č.

Ideální by bylo "říct" Kodi, že má pro řazení veškerých souborů a složek používat českou abecedu, jenže jsem nic takového nenašel na změnu znakové sady nereaguje 8 .....

Citovat
Je to tak jak píšeš. Zkoušel jsem několik variant, které mě napadly, ale vždy stejný výsledek. Vše s diakritikou je mimo pořadí.
Raspberry Pi3: SD karta Kingston 32 GB class 10 (nově zkoušená) @ OpenELEC 6.95.3 (beta)
Originální napájení - 2,5A

Citovat
Právě jsem to zkoušel na PC (Kodi-Jarvis 16.1) a tam to při jistém nastavení funguje.

Systém - Vzhled - Mezinárodní :

Jazyk: English
Oblast : UK(24)
Znaková sada: Central Europe

Při tomto nastavení jsou veškeré složky a soubory řazeny správně, pokud přepnu jazyk na CZ řadí se názvy začínající diakritikou na konci  8 
Aby toho nebylo málo funguje to pouze na PC na RPi (Openelec) beze změny 8

Citovat
Mozna by nebylo od veci to nahlasit jako bug primo na Kodi.tv
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat
celkom zaujíma hádanka :) tiež mám nastavenú češtinu a preto mi to nedalo a chcel som to nejak rozlúsknuť . problém robí asi nastavenie regiónu cz .Region sa nejak neda zmeniť priamo v kodi , iba ak pri eng . pri slovenskom , chorvatskom a aj iných jazykoch problém s radením nieje . jedno riešenie je si nastaviť slovenčinu , čo asi nebude ono :) Druhe riešenie je troška krkolomnejšie a tiež neviem či je to to najrozumnejšie , ale akotake riešenie ano . 1. možnosť vymeniť subor langinfo.xml zo zdroja slovenčiny (treba ju pridať do kodi)za ten český alebo druha možnosť prepisať v tom českom par veci aby zostala čeština ale aby sa zmenil region na slovensky , vtedy radenie funguje v poriadku . skušal som len základne veci a dva skiny ale všetko ok . čeština naprieč Kodi je nedotknutá , teda aspon čo som stihol pozrieť . Skúšal som to zatial len na win

Edit : na androide uplne nefunkčne žiaden skušany jazyk to nedokaže zoradiť Sad takže možno aj na win to bola nejaka nahoda ? že mi to začalo fungovať ? :)

Citovat
S474N: asi by bylo ku prospěchu věci tento problém nahlásit přímo na stránkách Kodi, jen to má takový menší problém a to je jazyková bariéra 8 . Kdyby se toho někdo ujal byl bych mu velice vděčný Klaním se

palozanota: zkoušel jsem změnit na slovenštinu a řazení funguje, ale jde to zase pouze ve Win v Openelec bohužel nic.
Přesto díky za snahu Thumbup .

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)