• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI-CEC aneb ovladejte svuj player primo ovladacem od TV
#41
Nemáš nikoho poblíž, komu CEC funguje a vyzkoušeli byste to "křížem"? Tvůj HW u něho a naopak.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#42
No, zatím o nikom nevím. Ale mohl bych to u někoho vyzkoušet kdo má novší telku. Abych si ověřil jestli to chodí v RPi.
RPi3 - LIBREELEC -KODI Jarvis
Router - TL-WR741N
PC - Lenovo Z575
Lumia 640XL
 
Citovat
#43
Mě se zase poslední dobou odhlašuje ovládání po HDMI....
Jedu na LibreELEC,a dřív žádný problém nebyl.
Nemá někdo podobný problém?
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#44
To Kraftwerk007: Jak vypínáš televizi a vypínáš zároveň i malinu? U mého Samsunga to funguje tak, že pokud vypnu televizi a jelo tam HDMI (malina), po zapnutí se mi to vrátí do stejného stavu. Pokud vypnu televizi ve stavu, kdy koukám na klasickou kabelovku, tak po zapnutí misím napřed jít přes vyhledávání HDMI-CEC. Pokud to neudělám tak mi přepnutím na HDMI malina jede, ale nemohu ji ovládat ovladačem televize.
Podotýkám, že malinu napájím z USB televize, takže se obě zařízení vypínají a zapínají naráz.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#45
Mám to stejně jako ty.
Po startu vše funguje normálně,ale po nějakém čase-pokaždé jinak-se CEC odhlásí a TV malinu nevidí....
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#46
Prosím tě co to je: po nějakém čase-pokaždé jinak-se CEC odhlásí a TV malinu nevidí. Můžeš to rozvést? Já, pokud se vracím z kabelovky na HDMI, tak jdu na TV ovládači vždy přes TOOLS->ANYNET->zařízení->Kodi (4x ´tuknutí na to samé tlačítko). Nikdy jsem to nedělal jinak, protože tlačítko SOURCE->HDMI je na jednu ruku moc daleko. A stejně skáču z HDMI na kabelovku. Čili TOOLS->Zobrazení TV.
A takhle skáču i několikrát za den.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#47
Na TV Philips mi jede RPi nonstop, televizi vypinam/zapinam podle potreby. Kdykoliv se prepnu pres AV na HDMI1, tak okamzite bez cehokoliv funguju.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#48
Tak jsem to nakonec rozchodil, ale má to ještě mouchy. Aby mi TV našla po zmačknutí simplink tlačítka RPi tak jsem musel vytáhnout HDMI kabel od satelitu a pak to našlo RPi. Když jsem dal zpět kabel od satelitu do TV tak to taky našlo RPi a vše fungovalo, ale jen do doby než se RPi restartuje. Po restartu už zase TV nenajde přes simplink RPi. Satelit najde vždy. Alespoň jsem zjistil, že se to přes ovládač od TV neovládá úplně pohodlně. Snad by šlo některé tlačítka ještě naučit ovládat některé funkce KODI, ale asi zůstanu u bezdrátové klávesnice s touchpadem. Viděl jsem tu, v jiném tématu, i některé ovládače které by mohli časem možná nahradit tu klávesnici. Zatím asi zůstanu u klávesnice.
Takže díky všem za pomoc, kteří mě nasměrovali abych zprovoznil DO od TV.
RPi3 - LIBREELEC -KODI Jarvis
Router - TL-WR741N
PC - Lenovo Z575
Lumia 640XL
 
Citovat
#49
(17.9.2016, 20:50)jkmh Napsal(a): Prosím tě co to je:  po nějakém čase-pokaždé jinak-se CEC odhlásí a TV malinu nevidí. Můžeš to rozvést? Já, pokud se vracím z kabelovky na HDMI, tak jdu na TV ovládači vždy přes TOOLS->ANYNET->zařízení->Kodi (4x ´tuknutí na to samé tlačítko). Nikdy jsem to nedělal jinak, protože tlačítko SOURCE->HDMI je na jednu ruku moc daleko. A stejně skáču z HDMI na kabelovku. Čili TOOLS->Zobrazení TV.
A takhle skáču i několikrát za den.

Co mám víc vysvětlovat u pojmu "pokaždé jinak"-jednou se CEC odhlásí za 5 minut,jindy za hodinu....
Popisuješ svůj postup hezky,ale když Kodi není v seznamu viditelných zařízení,tak se s tím moc dělat nedá.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#50
To Kraftwerk007: Asi zbytečná otázka, ale nenastala tahle chyba po nějakém tvém zásahu (aktualizace, laborování s nastavením...)? Anebo zkus jiný kabel CEC signál vede v samostatném kanálu.Anebo použij v TV jiné HDMI.

Podívej se sem: https://www.raspberrypi.org/forums/viewt...5&start=50 .Třeba najdeš odpověď.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#51
Nic jsem s systémem nedělal.
Po čisté instalaci vše OK,ale postupně se ten problém začal objevovat...
Kabel je snad OK-to by to nechodilo od začátku.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#52
Zdravim, ma RPi3 a starsiu TV plazma Samsung s Anynet+.  TV Kodi vidi v zariadeniach pre pripojenie pomocou Anynet+ (aj v sources mam samostatne Anynet+ kde je uz predvolene Kodi) ale ak vyberiem Kodi tak chvilu toci a potom vypise ze sa neda pripojit. Kabel mam urcite HDMI-CEC.

Napada niekoho nieco? Dakujem.
 
Citovat
#53
Hmm, mám podobnou kombinaci, jen místo RPi3 mám starší RPi2, a žádný problém jsem neměl. Zkusil jsi třeba jiný kabel?
A do nastavení té TV jsi koukal?
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#54
Ano skusal som viacero kablov aj ine HDMI vstupy na TV, problem je ze TV Kodi rozpozna ale nejde sa k tomu pripojit: Zariadenia Anynet+ nie je pripojene, skontrolujte pripojenie a skuste znovu.

Nemoze byt problem v Kodi, nejaky update alebo nieco podobne?
 
Citovat
#55
Co máš na malině za OS? Já používám standardní OpenElec 6.0.3
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#56
Standartny OSMC s Kodi.
 
Citovat
#57
Tak to nevím, zkus si ještě přijít tohle vlakno - http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-rpi2-z...ypnutou-tv
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#58
@klingyy: Zkus něco jiného než OSMC. Udělej si SSD kartu s BerryBoot multiloader, tu lze jen kopírováním souborů na formátovanou FAT32.
Sám BB musí chodit s ovládáním CEC, ani tam nemusíš instalovat systémy jako LibreElec nebo Raspbian. Takže pokus nebude trvat dlouho.
http://downloads.sourceforge.net/project...i2-pi3.zip
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-berryb...lti-loader
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-berryb...45#pid3245
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#59
Problem bol ze do TV bolo pripojenych viacero zariadeni ze HDMI a TV nevedela rozoznat kde ma CEC signal poslat. Po odpojeni vsetky HDMI ovladanie funguje spolahlivo. Zistil som ze to robi iba set-top-box, tak som si objedna "redukciu" na zakazanie CEC, uvidime ci to pojde :)

https://www.amazon.com/Lindy-HDMI-Adapte...B00DL48KVI
Raspberry pi 3 model b 1gb - OSMC - Kodi
 
Citovat
#60
Ahojte,
Doniesol som rpi2, vsetko nahodil, pripojil cez HDMI k telke Panasonic TX-P42X10Y (verzia softveru 1206-10000), vsetko slapalo, dialkove sa cez cec bez problemov chytilo. Ale ouha, vsetko ok dovtedy, kym som nepripojil satelitny prijimac na dalsie hdmi. Ked som prepol vstup z hdmi1 na hdmi2 a spat, uz dialkove na rpi2 neslo.  Znamy ma tiez plazmu panasonic (typ neviem, novsiu ako ja), uvazoval o rpi, som ho upozornil, ze bacha na dialkove, kupil, nahodil, a pri tej istej kombinacii hdmi zariadeni mu to ide uplne v pohode. Skusil som moju krabicku u neho, bez problemov. Jeho krabicka u mna problem. Mam podozrenie na firmware telky, no na TV pred rokom 2010 nejdem nikde najst. Idem podla vas dobrym smerom?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)