• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI-CEC aneb ovladejte svuj player primo ovladacem od TV
Lze to. Dokud jsem měl jako hlavní RPi2, měl jsem to napájené z USB. Pokud se vypnula TV (Samsung), ještě nějakou dobu bylo USB pod šťávou, malina se zřejmě v pohodě zaparkovala. Zhasly LED a až potom cvaklo relé napájení v TV. Jakoby TV dala po HDMI povel malině na vypnutí a malina dala zpět TV info, že už se může TV vypnout. Netrvalo to sice minutu, ale cca 10 vteřin ano. Není to samozřejmě měřením ověřené. Je to jen vizuální zjištění. Cca 2,5 roku s původní kartou, zapínání/vypínání několikrát denně. Znak nízkého napětí jsem na obrazovce měl jen během bootování maliny. Nově po půlroce provozu RPi3 jsem to přepojil na tvrdé napájení. USB TV relativně často nestíhalo, hlavně při hledání např. na SC. Jak se rozjel film, bylo už napájení OK. Vše je tedy otázkou výkonnosti 5V z USB TV.
RPi2 je teď na podružné TV(Philips), napájené to mám opět z USB, ale tam nic na nic nečeká. Vypnu TV, téměř okamžitě zhasne i malina. Jestli se stihne zaparkovat, toť otázka. Jestli to odnese časem karta, resp. data na ní, neřeším. Vezmu ze šuplíku jinou, natáhnu na ní obraz, zastrčím do maliny a jedu dál. Otázka 10 minut.

Pokud má TV více USB, mohl by pomoci i USB kabel se zdvojeným konektorem. Řešívaly se tak ext. HDD, pokud PC nebo NB měly skutečné napájení striktně 5V/0,5A na jedno USB.
Samozřejmě je toto všechno závislé na značce, stáří a typu TV. Rozhodně to není univerzálně použitelná rada.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: HDMI-CEC aneb ovladejte svuj player primo ovladacem od TV - od jkmh - 26.4.2018, 20:09

Přejít na fórum:


Prochází: 5 host(ů)