• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUPPY Linux
Information 
*** Tento text po překvapeních s Puppy je nyní trochu jiný a po týdnu konečný***
[Obrázek: information.png] Distribuce PUPPY Linux je navržena pro spouštění z USB flešky. Stačí 2GB, Puppy má sám asi 210kB, narůstá s instalací SW, pokud provedeme Remastering a uložení. Některé varianty distribuce Quirky ale vyžadují medium 8GB. Roztříštěnost verzí je jen na škodu kvůli dostupnosti dalšího SW.
Puppy celý běží z RAM počítače, je proto rychlý a omezuje zápis do USB pro ochranu životnosti media. Ideální pro nevýkonný internetový "PC XP".

Uvedené vlastnosti verze Slacko Puppy 6.3.0. se mi zalíbily pro využití pouze s internetovým prohlížečem Firefox, jednoduchým počeštěným textovým editorem Abiword, tabulkovým kalkulátorem, prohlížečem fotek, videí a poslechem audia. A bonus spouštění streamů internetového rádia [Only registered and activated users can see links Click here to register] s připravenou databází stanic. U verze Tahr Puppy 6.0.5. lze instalovat Kodi 14 (běhá dobře, není v manažeru balíčků ale v instalátoru Quickpet.). Co nechcete prý lze odinstalovat. Pokud by šlo zjednodušit menu (jeho manažer není zrovna propracovaný) je to jednoduchý OS pro děti a seniory.
Ale..... To že při instalaci některého dalšího SW v Linuxu se objeví hlášení o chybějících doplňcích už je evergreen. To, že nelze rovnou zapsat konfiguraci zpět do vypáleného CDRW/USB fleše je mrzutost. Ale remastering z CD do USB flešky (live distribuci lze totiž otisknout do CD i flešky) mi nešel, po 20 ti minutách na mne po rebootu zamrkal FreeDOS s příkazovým řádkem a víc nic, to je špatné. Možná moje chyba v postupu, ale těch pokusů, než něco vyšlo, je moc. Zato se mi osvědčil postup - nabootovat z CD, vytvořit USB flešku (4GB) pomocí F2FS Installer. Průvodce také spustí GPartEd, kterým rozdělíte flešku na - 32MB ext2 bootflag, zbytek F2FS formát. Po dokončení kopírování systému pak nabootovat z této flešky a vše co změníte si už po shutdown zapamatuje. Stejnou flešku jsem nabootoval jak PC s CPU Intel, tak druhé s AMD. Je nutné znovu zvolit síťový adapter. Hledal jsem pro Slacko Puppy 6.3.0. balíček Slackpet (obdoba Quickpet) a hledal jsem Kodi, nenašel jsem. Postup, jak odinstalovat nepotřebný předinstalovaný SW jsem zatím také nezvládl (asi pomocí remasteringu).

[Only registered and activated users can see links Click here to register][Only registered and activated users can see links Click here to register], [Only registered and activated users can see links Click here to register]
[Only registered and activated users can see links Click here to register] (z iBiblio velmi pomalu) a zde [Only registered and activated users can see links Click here to register] CZE zatím neúplné jen pro v.6.0. jde i do 6.3.
[Only registered and activated users can see links Click here to register]. Distribuce [Only registered and activated users can see links Click here to register]. Obecné informace o Linuxu: [Only registered and activated users can see links Click here to register] a [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Trochu infa: Distribuce je buď 32 nebo 64 bit, PAE nebo NO PAE (PAE umí prý i u 32 bitové verze použít více než 4GB RAM). Boot Puppy fungoval jak s CPU Intel, tak AMD. Distribuce [Only registered and activated users can see links Click here to register] vyvíjí nějaké nové vlastnosti ([Only registered and activated users can see links Click here to register]), ta se ale s mým starým zkušebním PC Celeron, RAM 1GB nerozjede.
Vzhledem k absenci Kodi v posledních verzích a určité nepohodlnosti konfigurace mne Puppy potěšil jen málo.
OpenELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi2 > Samsung LED46. BerryBoot-LibreELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi3 > LED32. SD 8GB Kingston (10) + USB Kingston G2. Kodi na NB HP 15" s W7-32bit. Kodi na LinuxMint PC.

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)