• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze
Na tohle se raději přeptej v tématu týkající se Sosáče. Tímhle doplňkem až tak dopodrobna nazabejvám, nicměně mně to taky nejde a stejně tak je to se stavy shlédnutí - ty si po dokoukání omarkuju ručně.
 
Citovat
Mám dotaz, doporučíte mi vhodný program, který by umožnil prohlížet(  a nejlépe i  spravovat ) centrální knihovnu pro KODI mimo Kodi ?
Tak, abych si mohl prohlížet info o filmech i mimo Kodi , na počítači s Windows.

Zatím používám Ant Movie Catalog, jenže tam musím jednotlivé filmy přidávat ručně, zatímco do knihovny Kodi se přidají sami, jakmile přidám nový film do příslušné složky na NASu.
Je to teda dvojí práce a kdybych nalezl něco - uživatelsky přívětivého, aby to zvládla i maželka -, kde si mohu rovnou prohlédnout celou databázi a přečíst info o filmu, ( aniž bych musel spouštět KODi ), bylo by to supr.
Díky za tipy.!
 
Citovat
→ Ember Media Manager ? → wiki -Ember Media Manager
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
JJ, něco takového, večer zkusím, otázka jak moc jednoduché k ovládání to bude, aby to zvládla i manželka, češtinu to asi neumí, co ?
Máte s tím někdo osobní zkušenost ?
 
Citovat
Caute, chci se zeptat jestli možné ze mysql databázemi muže vytizit ram paměť u rpi3. Mám nainstalovanou verzi 17 beta 9 a prave na maline mám problém s operační paměti. Přes mysql mám aj složku thumbnails na nasce, muže to mít vliv?

 
Citovat
Ahoj, můžete mi sdělit, co používáte za NAS servery, na kterých vám běží Sql a jak dlouho trvá zobrazení všech filmů v knihovně v případě, že používáte Sosáč (cca 14 000 filmů)?

Ptám se proto, že jsem toto řešení rozběhl na Synology DS 211j, bohužel jak se ukázalo, tento nas je výkonově nedostatečný, neboť obsahuje pouze 128MB RAM. Zejména dotaz na "poslední přidané filmy" je tak náročný, že se do paměti nevejde a nas začne swapovat na disk. V tu chvíli celý "umře". Nejenom že zobrazení toho seznamu trvá několik minut, ale také celý nas téměř nereaguje.
Hodlám se tedy pořídit novější model a rád bych vaše zkušenosti, na čem vám to běží. Rozhoduji se, jestli nepřejít ke QNAPu, kde za stejné peníze jako u Synology je výkonější hardware...

Děkuji za odpovědi.
 
Citovat
Asi takto, raději se použití kompletní DB Sosáče umístěné na čemkoliv vyhnout - píši to stále a všude ! Dříve či později dochází k problémům. Je daleko pohodlnější udělat vlastní výběr, který máš pod kontrolou, udržuješ jej a popřípadě rozšiřuješ. Nemáš stejně reálnou šanci smysluplně procházet tímto množstvím titulů i kdyby to nakrásně fungovalo, to je již lepší a rozhodně rychlejší použít integrované hledání / filtry přímo v pluginu Sosáč.
Nikomu tento názor nevnucuji, leč každý po nějaké době dojdete ke stejnému závěru ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
..
..
--
--
..
..
 
Citovat
Nedovedu si představit jak se chlubím s přehledem, který mi vyhodí náhled po půl hodině  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Mám dotaz ohledně vytvoření souboru advancedsettings.xml. Stačí zdejší soubory nakopírovat do NOTEPADu a pak jednoduše nokopírovat do USERDATA? Samozřejmě po úpravě IP adres?
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
(23.12.2016, 11:15)Rossi D Napsal(a): Asi takto, raději se použití kompletní DB Sosáče umístěné na čemkoliv vyhnout - píši to stále a všude ! Dříve či později dochází k problémům. Je daleko pohodlnější udělat vlastní výběr, který máš pod kontrolou, udržuješ jej a popřípadě rozšiřuješ. Nemáš stejně reálnou šanci smysluplně procházet tímto množstvím titulů i kdyby to nakrásně fungovalo, to je již lepší a rozhodně rychlejší použít integrované hledání / filtry přímo v pluginu Sosáč.
Nikomu tento názor nevnucuji, leč každý po nějaké době dojdete ke stejnému závěru ....

Smysluplně tím procházet právě jde.
Např.: Dneska mám chuť shlédnout nějaké sci-fi. Tak se v knihovně přesunu do sekce žánrů a výběru sci-fi. Dále si seznam setřídím dle hodnocení sestupně a hledám, co si pustím. Když mne zaujme název filmu nebo poster, tak se podívám, o čem film je, případně další info. A buď si ho pustím, nebo hledám dál...

V případě pluginu Sosáče si sice žánr také mohu vybrat, ale pak názvem filmu a špatným postrem končím. Žádné dodatečné info. A hledat to ručně na ČSFD je fakt opruz...
 
Citovat
Ano smysluplně tím procházet jde, ale pouze z počátku, po nějaké době se toto množství filmů a seriálů stane vždy nepoužitelné. Časy pro nahlédnutí, filtrování a vůbec celý systém Kodi začne "lagovat" až za hranice únosnosti. Bylo by perfektní, pokud by vše fungovalo jak má a knihovna se Sosáčem plnila svou funkci, to rozhodně nepopírám (i když u mne by stejně vítězil vlastní výběr) - bohužel opak je pravdou  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
ahojte...dnes som chcel skúsiť vytvoriť databázu podla videa na prvej stránke....samozrejme nič nemôže fungovať ako má,prvý rozdiel hned v prvej sekunde videa,nemám v ovládacom paneli v aplikáciach webové služby.Ale našiel som web station v baličku služieb,spolu s ním sa musel nainštalovať aj PHP 5.6.Potom som išiel dalej podla videa.Ale ked som chcel vytvoriť užívatela v myphp tak mi to vyplulo chybu....

Neviete kde by mohla byť chyba.aj po slovensky som tomu absolútne nerozumel...to synology zase neni až taká bomba,človek aby bol raketový fyzik aby to zvládol,a hlavne nikdo nemá to isté,každé video,návod je úplne mimo mojho synology...


Přiložené soubory Miniatury
   
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
(23.12.2016, 8:52)jiri.travnicek Napsal(a): Ahoj, můžete mi sdělit, co používáte za NAS servery, na kterých vám běží Sql a jak dlouho trvá zobrazení všech filmů v knihovně v případě, že používáte Sosáč (cca 14 000 filmů)?

Ptám se proto, že jsem toto řešení rozběhl na Synology DS 211j, bohužel jak se ukázalo, tento nas je výkonově nedostatečný, neboť obsahuje pouze 128MB RAM. Zejména dotaz na "poslední přidané filmy" je tak náročný, že se do paměti nevejde a nas začne swapovat na disk. V tu chvíli celý "umře". Nejenom že zobrazení toho seznamu trvá několik minut, ale také celý nas téměř nereaguje.
Hodlám se tedy pořídit novější model a rád bych vaše zkušenosti, na čem vám to běží. Rozhoduji se, jestli nepřejít ke QNAPu, kde za stejné peníze jako u Synology je výkonější hardware...

Děkuji za odpovědi.

Cau, já používám zyxel nas520. Celá knihovna se zobrazí za cca 15-20 vterin poté listování v ni je v pohodě.

 
Citovat
Problém s vytvorením užívateľa v myphpadmin vyriešený podľa tohoto návodu :

https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=125775

Možno sa niekomu zíde....
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
Ahoj, začínám tvořit MySQL DB podle videa na první stránce a hned na začátku videa jsem narazil na problém. On tam rozklikne Ovladací panely a tam rozklikne položku WEB SERVICES a zatrhne Enable Web Station. Tohle vůbec nemám ve svém DS216j. Díval jsem se i do aplikací od Synology a taky to tam není abych to doinstaloval. On má DSM 5 já už DSM 6 tak si myslím, že už to v DSM 6 asi není, ale utvrďte mě, že tenhle krok není potřeba a můžu rovnou instalovat Maria DB a phpMyAdmin. Díky
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
je to tam...centrum balíčku a hore vľavo daj vyhladať web station .... modrá zemegula a dole žltým www ....

nainštaluj a len zašktrni prvé políčko...ako vo videu...dalej podľa návodu...ide ako omega...knižnica vytvorená...už sa len zabávam zmenou posterov a fanartov...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
Já to tehdy instaloval dle obou uveřejněných návodů, pravdou je, že to bylo pod taktovkou DSM 5.0. Nyní mám DSM 6.0 a opravdu tam ony položky nejsou. Však to testni, systém si buď potřebné věci doinstaluje sám či Tě upozorní na chybějící aplikace a v nejhorším Tě prostě "seřve" 1 Ne vážně bych v tom problém nehledal a zkusil onen krok přeskočit ....

edit: tak karci78 to rozlouskl  4, přesto si myslím, že by si o to systém řekl ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Díky za rychlou odpověď
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
Rozluskol... konečne synology ide ako má....ale zase mi blbne net....prpojil som htpc s káblom s routerom tplink tl 1043nd a jednoducho po čase mám v mape siete namiesto routra len uvedenú bránu a akoby blokoval pakety,ide to ale len po dávkach a ztuha....a router mi ukazuje že mám pripojených 11 Mac adries káblom...kde to bere,nemam tušenie..proste nič nemôže ísť normálne...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)