• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze
#61
A na cem s tim bojujes? Myslim HW.
To ze zmizi polozka Filmy je normalni, kodi jakoby o nich nevi. - musis jit do Soubory, najit slozku s filmy, kontextove menu a posledni polozka dole je neco jako priradit obsah.
Exportoval jsi predtim alespon jednu slozku?
Pokud ano, nastav obsah filmy, scraper zvol Local info only.
Na dotaz jestli chces aktualizovat knihovnu dej Ano a MELA BY NAHORE PROBIHAT TA CARA. Pokud se nic nestane, jsi na tom stejne jako ja s Xtreamerem. Nema pristup k databazi. A za boha nemuzu prijit na to PROC.

Ale databazi bys mel videt vytvorenou uz pred tou aktualizaci filmů. Obnovil jsi stranku v phpMyAdmin?
 
Citovat
#62
NAS mám Asustor a kodi mám na Raspberry Pi3 a Androidy
Mě to právě vůbec nevytvoří ty knihovny asi nejede MySQL a nevím proč jestli to nemá něco společného s 127.0.0.1 ale nevím jak ji změnit na 0.0.0.0
Knihovny jsem před tím vytvořil.
 
Citovat
#63
Jestli mluvis o tom navodu - tak zrovna tuto cast ja jsem vynechal a pokracoval az na dalsi strane. Nerozumel jsem tomu, ale prislo mi to, ze bych to pouzil v pripade, ze bych chtel tu databazi lokalne - primo v maline ve tvem pripade.
Jelikoz jsem chtel db na nasu s ip adresou 192.168.88.22 - do advancedsettings.xml musis dat ip sveho nasu. A prihlasit se jako uzivatel, ktereho pretim v mysql vytvoris.
Raspberry 3 jsem predevcirem objednal, vcera odpoledne mi dosla a do vecera jsem ji mel rozchozenou = funguje v pohode (ne jako muj Xtreamer).
Takze urcite se cile doberes.

Jeste ctu znova tvuj prispevek - napred pises, ze ti to knihovny nevytvori, a pak zase, ze jsi je vytvoril sam.
Sam nic netvor - to, ze se ti ty knihovny vytvori samy je mimo jine znamka toho, ze to je na dobre ceste.

A "asi nejede mysql" - jestli jsi jej nainstaloval a spustil, tak snad jede, ne?
 
Citovat
#64
IP adresu NASU 192.168.1.103 mám v advancedsettings nastavenou i uživatele a heslo jsem nastavil a stejně nic už se s tím trápím třetí den a pořád nic když z kodi ten advancedsettings vymažu tak se mě zpátky zobrazí záložka Filmy na titulní stránce kodi.
 
Citovat
#65
A rozbehal jsi to phpMyAdmin napred na tom NASu?
Ja mam Synology a ackoliv jsem to nedelal podle navodu, tak navod - video je uvedeno myslim ve druhem prispevku tohoto vlakna. Zkontroluj to.
S tim zobrazenim/nezobrazenim filmu to je standardni chovani --- az to rozbehas cele, budou tam zpatky.
 
Citovat
#66
Já myslím že phpMyAdmin jede v pohodě ale když chci podle návodu přidat uživatele tak mě to píše viz foto v příloze.


Přiložené soubory Miniatury
       
 
Citovat
#67
Preklikni nahore na zalozku Uzivatele - je tam ten uzivatel kodi?
Zkontroluj mu prava
 
Citovat
#68
Uživatel kodi tam je ale nevím jaký má mít práva.


Přiložené soubory Miniatury
               
 
Citovat
#69
Podle druheho obrazku nemw uzivatel kodi zadna prava - ja mam zafajfkovane uplne vsechno.
Zrejme jsi zapomel pri vytvareni uzivatele zakliknout ty prava.
Nebo je mozne, ze to tim prikazem neco selhalo (ty 4 radky).
Ja to na konec ze zoufalstvi resil tak, ze jsem daneho uzivatele odstranil.
Pak jsem nahore v sekci uzivatele dal pridat noveho uzivatele, davas tam jmeno, heslo, a pod tim jsou dva radky s fajfkama, tak ten druhy zafajfkovat, tim mu das veskera prava a vpravo pak Proveď.
Jako uzivatele si muzes nastavit klidne petr77 - stejne jsi to ty tak proc si omezovat prava. To same pak do advancedsettins.
 
Citovat
#70
Tak jsem vytvořil nového uživatele, přiřadil práva, upravil advancedsettings a zase nic.
Vůbec se nevytvoří ta databáze v tom phpmyadmin
 
Citovat
#71
Neozýváš se - už se ti daří?
První známkou úspěchu bude, až se ti po restartu Kodi (a obnovení stránky s phpMyAdmin) ukáží ty dvě nově vytvořené knihovny MyVideosXX a MyMusicYY.
Psal jsi sice, že jsi je vytvořil sám, ale když se podívám na strukturu, tak to bych sám nevytvořil, ani kdybych to studoval do smrti.
EDIT: hm, tak to je špatné.
Řekl bych ti, zkus to z jiné hračky, ale z Raspberry mi to šlo. I když - já tam vlastně už nakopíroval jen ty soubory z rozchozené TV.

Říkáš že máš další androidy - máš tam tedy i přímo TV s androidem?
A nakopíruj sem ten advancedsettings
A ještě mě napadá - když se připojíš do maliny, ve struktuře Kodi máš i Logs? Nakopíruj sem ten poslední log v raru.
 
Citovat
#72
Nedaří psal jsem že to nic nedělá nic se nevytvořilo ani MyVideos ani MyMusic


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#73
No, pochopil jsem. Akorát příspěvky jsme psali zároveň a ty jsi jej odeslal o 3 minutý dřív než já.
Přilož oč jsem tě žádal
 
Citovat
#74
TV s androidem nemám mám jen DI-WAY AND-4 s androidem.
Ale psal jsi že by to mělo vytvořit knihovnu ihned bez RPi a to nedělá nic.


Přiložené soubory
.zip   log-2016-03-18-14.11.15.zip (Velikost: 32,48 KB / Stažení: 9)
.xml   advancedsettings.xml (Velikost: 533 bajtů / Stažení: 18)
 
Citovat
#75
Jak to myslíš bez RPI??? To jsi mě musel špatně pochopit.
Vytvoří se knihovna až v momentě, kdy spustíš Kodi na malině.
Mrknu na přílohy
K tomu advancedsettings - zkus použít obsah, který mi tak zhruba na druhé stránce tohoto vlákna posílal .... někdo, že mu to funguje na x zařízeních už delší dobu. Je tam pár řádků dole navíc.
A v logu máš téměř stejnou chybu jako já na tom posratém Xtreameru:
ERROR: Unable to create new database
14:21:16 10.761027 T:1967337472 ERROR: Unable to open database: MyVideos93 [2003](Can't connect to MySQL server on '192.168.1.103' (111))
14:21:16 10.762350 T:1967337472
Akorát já mách chybu tuším (101) a ty (111)
Já už se pokouším obrátit na kodi fórum.
Tobě bych prozatím doporučil - zkus to z jiné hračky.
 
Citovat
#76
advancedsettings jsem zkusil ten odtud a zase nic

Já si spíš myslím že je něco s tím MySQL servrem když to píše:Nelze se připojit k serveru MySQL na 192.168.1.103 tam bude asi problém.
Zkoušel jsem i z androidu a taky nic.
 
Citovat
#77
Já nevím - pokouším se ti poradit jen ze své zkušenosti. Mně to jede ze všech hraček (3), jen z jedné ani za boha (xtreamer).
Možné je úplně všechno.
Třeba ti poradí někdo jiný tady z fóra - znalejší.
Můžeš třeba ještě zkusit hledat číslo té tvé chyby.
Ještě mne napadá - nemáš nějaký firewall zapnutý na tom NASu? Zkus jej třeba na chvíli úplně vypnout.
 
Citovat
#78
Děkuji zkusím
 
Citovat
#79
Tak pořád nic žádná databáze se ne a ne vytvořit kdyby měl někdo nějaký nápad čím by to mohlo být tak budu moc rád.
 
Citovat
#80
Z pocitace se tam pripojis v pohode? Pokud ano, nainstaluj si Kodi i na Windows.

A jinak se budu opakovat, jakmile pridas ten soubor advaced..., tak se ODPOJI uplne od lokalni databaze a pripoji (ci se pokousi) na SQL DB. Pokud v ni nic nemas nebo neexistuje, tak je logicke, ze nic nevidis. 4
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)