• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze
#1
Ja si mezitim rozchodil MySQL server s tim, ze bych rad provozoval DB v ramci domacnosti centralne. Tedy je nesmysl neustale resit databaze na jednotlivych zarizenich, ale prave sila tkvi v centralizaci 40

No takze instalace se zdarila, pridani uzivatele, vytvoreni tabulek,vse v pohode. Z puvodniho Kodi obsahujici tva data jsem provedl Export, abych v zapeti vsechna tato data presunul na sdilenou slozku na siti. Pres noc jsem nechal bezet Import (samozrejme s nastavenim "Local NFO only"). Ted rano koukam, ze byl import zrejme uspesne dokoncen.

Kdyz se podivam na Skladiste 13, tak v DB je pouze zakladni popis, dokonce tam nejsou ani detaily (epizody) prvni serie. Kdyz se podivam pres Kodi, tak zjistim, ze to nejede vubec (Vzdalene sdileni - nelze pripojit).

Pro zajimavost pridavam vyexportovany XML soubor slouziti pro import.

Ma tohle reseni nekdo rozchozene?

BTW co se tyce nove databaze, nebylo by dobry rovnou do toho zahrnout i cestinu, nejpouzivanejsi doplnky, atd.? Rad pomohu.


Přiložené soubory
.txt   Skladiste-13-nfo.txt (Velikost: 16,66 KB / Stažení: 228)
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#2
(12.1.2016, 13:44)S474N Napsal(a): Ja si mezitim rozchodil MySQL server s tim, ze bych rad provozoval DB v ramci domacnosti centralne.

Mám to také tak, MySQL mi jede na Synology NASu, postupoval jsem dle návodu zde:

http://www.htpcbeginner.com/kodi-mysql-s...e-library/

a zde:


Nechtěly se mi však po zprovoznění MySQL přenášet stream linky mezi stroji (vytvořila se pouze prázdná složka), jedna dobrá duše mě nakopla správným směrem a já na NASu udělal sdílenou položku kam jsem přenesl potřebné složky Sosáče (Filmy+Seriály) a onu cestu i zadal v  jeho nastavení. Vše od té doby funguje jako hodinky a dokonce mi začala fungovat i aktualizace knihovny po přidání snímku z databáze Sosáče (před tím házela chybu), což moc nekvituji, neb takto mohu vybrané filmy přidávat pouze po jednom a vždy čekat až se aktualizace dokončí, abych mohl pokračovat v přidávání - otravné obvzláště u vícedílných filmů ... 
Rád si filmy vybírám, mám na Synology své sbírky a ona celá výše uvedená obrovská databáze by mi v tom udělala asi slušný chaos  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Nemohu prijit prave na tu zradu. MySQL mam instalnutou teda rucne, primo na routeru. Databaze funguje, pripojim se na ni z jineho PC uplne bez problemu. V Kodi mam nastaveno v advancedsettings.xml vse tak, jak ma byt. Na routeru ve sdilene slozce mam kompletne cely export, tedy u kazdeho filmu jak SRTM, tak i NFO a samozrejme vsechny obrazky. V db udaje jsou po naplneni take (pres Pridat video, oznacit scraperem na lokalni NFO).

Ale jakmile nastartuje Kodi a chci zvolit Filmy nebo Serialy, tak se mi rozklikne dalsi podnabidka, kde si mohu vybrat Zanr, Rok a dalsi veci, ale ty uz rozkliknout nejdou Sad

BTW co se tyce te "online" databaze, tak jestli si to chces oddelit od sve vlastni, tak si vytvor dalsiho uzivatele v Kodi a nastav mu jine jmeno tabulky v parametru "name" 4
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#4
Dal sis ve složce video přidat zdroj (místo kde je složka s Filmy+Seriály Sosáče) + sken scraperu?
edit: špatně jsem četl, toto jsi asi udělal ....


Díky za tip na změnu uživatele, jj člověk se pořád učí :)
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Morim se tu s tim druhy den a byla to naprosto skolacka chyba. Namapoval jsem si TMP adresar jinam a v cilovem miste jsem jej zapomnel vytvorit 40

Takze vcerejsek kompletne zabitej laborovanim, co s tim sakra je. Porad donekonecna zkouseni pridavani Filmu a Serialu, znovutagovani atd. Ted jsem natvrdo nastavil novou tabulku s tim, ze to udelam nacisto a uz po prvnich par importovanych souborech vidim, ze je to presne tak, jak to chci mit!

Takze ted uz si jen pockam, jak se to tam vsechno pekne naimportuje a nasledne si jeste vyresim synchronizaci dalsich veci jako playlisty, RSS, oblibene atd.:
> http://kodi.wiki/view/MySQL/Sync_other_parts_of_Kodi
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#6
Funguje Ti automatické označování shlédnuto či při přerušení rozkoukáno u položek via Sosáč? U mne toto info proběhne pouze u filmů a seriálů co mám fyzicky na NASu. U Sosáče to musím dělat ručně s tím, že rozkoukáno nešlape vůbec, ale přenos informace (fajfka) do ostatních zařízení proběhne normálně .. asi chyba skinu (je to halt beta) ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Ted jsem zacal s tagovanim filmu, potom me cekaji serialy, takze do zitra mam vystarano 40
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#8
Zdravim, nespravili by ste navod step by step ako spravit takuto knihovnu od uplneho zaciatku aj pre laikov??
 
Citovat
#9
Navody jsou tyto a jel jsem podle nich. Prekladat to asi nema smysl:
> http://kodi.wiki/view/MySQL
> http://www.htpcbeginner.com/kodi-mysql-s...e-library/
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#10
no toto asi nedokazem..... :\
 
Citovat
#11
Ten druhy navod je step-by-step, nicmene nejake znalosti nutne jsou. Navic mas vubec HW, ktery ti bezi nonstop a jede ti na nem MySQL server?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#12
"Ale jakmile nastartuje Kodi a chci zvolit Filmy nebo Serialy, tak se mi rozklikne dalsi podnabidka, kde si mohu vybrat Zanr, Rok a dalsi veci, ale ty uz rozkliknout nejdou " - mne to robi presne to iste a neviem si s tym rady. V databaze vidim ze sa porpidavalo vsetko dobre, ale stale to nejde. Mam to na Prismcube a aj VU+ SOLO2, na oboch rovnaky problem.
 
Citovat
#13
OK, uz som na to prisiel. Mam MySQL 4.1.22 a nedokaze vytvorit VIEW, takze budem musiet nejako upgradnut na MySQL 5 a viac
 
Citovat
#14
(05.2.2016, 18:29)S474N Napsal(a): Ten druhy navod je step-by-step, nicmene nejake znalosti nutne jsou. Navic mas vubec HW, ktery ti bezi nonstop a jede ti na nem MySQL server?

Ahoj

mam stary pocityac ktory fungoval ako nejaky medialny PC v obyvacke. Teraz mame malinu  v izbach a tento pc by som chel vyuyivat na yalohovanie filmov a ako nejaky server.
asi budem musiet najst niekoho kto by m to prisiel spravit vsetko
 
Citovat
#15
Docela cvrkot za necelých 6 dní na MySQL  1
   
V pátek jsme prováděli kontrolu sítě u nás doma, neb to tu mám jako na dálnici v Pekingu a občas je dobré se převědčit zda něco nehapruje (po 4 letech). Mimo jiné jsme se dohadovali, kolik dat proteče jen přes MySQL ... k databázi přistupuje 6 Kodi zařízení  z toho 3 nonstop, těch informací si vymění opravdu dost  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#16
Ahoj kluci.
Zjistil jsem, že doplněk WatchList nespolňuje mé potřeby a objevil jsem toto vlákno.
Podle vzpomínaného návodu http://www.htpcbeginner.com/kodi-mysql-s...e-library/ jsem rozchodil na svém NASu phpMyAdmin. Protože mám AppleTV4 a v něm MrMC, zadal jsem do jeho nastavení potřebné a na NASu se mi vytvořila databáze správného názvu s dvojčíslím na konci. Všechny "zdroje videa" jsem předtím z MrMC odstranil, abych začal s čistou databází jak se píše v návodu, takže vytvořená databáze je vlastně prázdná.
Pokračoval jsem podle návodu ohledně rozchození na dalších zařízeních. Soubor advancedsettings.xml jsem tam původně neměl (ani v Xtreameru Ultra 2 jedoucím na OpenELEC, ani v televizi Sony s androidem). Začal jsem tedy v Xtreameru a vytvořil jsem advancedsettings.xml POUZE s hodnotami v návodu:
<advancedsettings>
<videodatabase>
<type>mysql</type>
<host>XXX.XXX.XXX.XXX</host>
<port>3306</port>
<user>KodiUser</user>
<pass>KodiPassword</pass>
</videodatabase>
<musicdatabase>
<type>mysql</type>
<host>XXX.XXX.XXX.XXX</host>
<port>3306</port>
<user>KodiUser</user>
<pass>KodiPassword</pass>
</musicdatabase>
<videolibrary>
<importwatchedstate>true</importwatchedstate>
<importresumepoint>true</importresumepoint>
</videolibrary>
</advancedsettings>

Uživatele, heslo a IP adresu jsem samozřejmě upravil.

A teď ten problém - po restartu celého Xtreameru jsem začal přidávat zdroje videa - a tak jak se vždycky přes scraper začaly stahovat veškeré informace o filmech, tentokrát nezačalo ani Ň. Když kouknu do databáze, všechny položky jsou prázdné. Dokonce ani v Kodi samotném nepřibyly položky jako Seriály nebo Filmy.

Odhaduji tedy, že soubor advancedsettings.xml je buď chybný, nebo spíš není kompletní. Jelikož tam původně žádný nebyl, nemohl jsem POUZE doplnit uvedené řádky.
Soubor advancedsettings.xml jsem dokonce vytvářel prográmkem Notepad++ (jak jsem vyčetl v diskusi pod návodem).

Proto bych uvítal jakoukoli radu, jak toto rozchodit, nebo kde je pes zakopán.
Předem díky moc!
 
Citovat
#17
U mne funkční, již nějaký ten pátek  4

Citace:<advancedsettings>
  <videodatabase>
    <type>mysql</type>
    <host>x.x.x.x</host>
    <port>3306</port>
    <user>kodiuser</user>
    <pass>kodipass</pass>
  </videodatabase> 
  <musicdatabase>
    <type>mysql</type>
    <host>x.x.x.x</host>
    <port>3306</port>
    <user>kodiuser</user>
    <pass>kodipass</pass>
  </musicdatabase>
  <videolibrary>
    <importwatchedstate>true</importwatchedstate>
    <importresumepoint>true</importresumepoint>
<cleanonupdate>true</cleanonupdate> <!-- Also clean library during library update -->
    <importwatchedstate>true</importwatchedstate>
    <hideallitems>true</hideallitems> <!-- removes the "*All" items from the video library -->
    <hideemptyseries>true</hideemptyseries>  <!-- hide empty series in the video library -->
  </videolibrary>
  <videoscanner>
    <ignoreerrors>true</ignoreerrors> <!-- Silently ignore errors while scanning videos. -->
</videoscanner>
</advancedsettings>
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#18
Tak jsem to vyzkoušel. U mne bohužel vůbec žádná změna. Metadata to stále nestahuje.
A v čem to vlastně takto máš? Taky jsi tam původně neměl vůbec žádný soubor advancedsettings.xml?
Nějaké další nápady?
EDIT: Zkusil jsem dát tento soubor právě i do TV - po přidání seriálu se začaly metadata stahovat, ALE ve finále stahování Kodi celé spadlo. Metadata se snad stáhly, ale jestli jsou i v databázi ještě nevím - musím utíkat do práce. Pak dám vědět.
Ale proč to nejede v tom Xtreameru - to je mi záhadou.
EDIT2: tak se zda, ze v databazi to prenesene je Dal jsem tedy jen tri rada jedineho serialu, ale je to tam
Takze zustavaji dve otazky:
proc to v telce na konci spadne (musel jsem Kodi znova zapnout)
2. proc to nemaka v Xtreameru Ultra 2
 
Citovat
#19
Soubor advancedsettings.xml jsem si samozřejmě sám vytvořil, edituji jej ve spolehlivém editoru, stvořeným právě pro podobné účely →  Notepad ++ 
advancedsettings.xml mám u všech zařízení zde:
Citace:\storage\.kodi\userdata\
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#20
A mas i neco na OpenELEC? Samozrejme to doma pak jeste znovu proverim, ale mam dojem, ze hned primo po prihlaseni do Xtreameru jsem videl slozky vsechny vedle sebe vcetne slozky userdata. Taky me to napadlo, jestli jsem to nestrcil nekam blbe, ale na 95% si myslim ze nebylo kam jinam.
Jelikoz jsem se tam pripojoval pres pruzkumnika windows (pres Total commander se mi nejak nedarilo - nejsem v nem kovanej), mam pocit, ze v adrenim radku SNAD bylo .kodi
Samozrejme jsem to tam pres pruzkumnika i nakopiroval, ale to by snad vadit nemelo???

EDIT: jeste me tak napada - primo do databaze jsem zadaval spravne prihlasovaci udaje (vytvarel jsem je dle navodu). Pak jsem stejne udaje dal do advancedsettings.xml. Ale primo v samotnem Kodi v nastaveni jsem ted nedelal nic a tudiz by tam mohlo byt neco jineho (jak byva prednastaveno) --- nemuze treba tohle nejak kolidovat? Napadlo me to, kdyz ted koukam na to video v jednom z prvnich prispevku o zprovozneni na Synology NAS. Tam totiz zrovna zadava jako uzivatele XBMC12 nebo tak nejak.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)