• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samba (pro stanice s Windows jen ke čtení)(LibreELEC)
Question 
Ahoj,
měl bych jednu technickou otázku. Potřeboval bych nastavit Sambu pro stanice s Windows tak, aby měli jen přístup pro čtení, ne pro zápis a mazání.
- Jedná se o standardní složky Movies / TV Shows

[Only registered and activated users can see links Click here to register]

Prosím o ohled, že s tímhle začínám. Věřím že pro někoho je to otázka chvilky.

Citovat
Nakonec jsem doma řešil stavbu 24/365 NAS, a tak jsem to vyřešil následovně. Postavil jsem to na systému OMV, nastavil složky a sdílení s právy dle mých představ.

Citovat
Nenapsal bys, na jakém HW ti OMV běhá? A za 2. jestli jsi zkusil iSCSI doplněk v OMV. Díky.
OpenELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi2 > Samsung LED46. BerryBoot-LibreELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi3 > LED32. SD 8GB Kingston (10) + USB Kingston G2. Kodi na NB HP 15" s W7-32bit. Kodi na LinuxMint PC.

Citovat
meda: OMV 3.0.2 - iSCSI jsem nezkoušel. Zatím ne-experimentuji, seznamuji se s tímto systémem.

Citovat
Co to je za modu cpat URL do tagu CODE? To jsme nekde na warforu nebo co, aby si to clovek jako trotl musel prekopirovavat. 71
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat
Nechtěl jsem zmr*vené odkazy, což se někdy na systéméch BB rádo děje. Nechápu proč mají všichni v paměti a vždy používají přirovnání k WF. Navíc existují do prohlížečů rozšíření, co dělají odkazy aktivní.

Citovat
@S474N - Ty nemáš addon Drag and Drop  1 1 1

Ne vážně, aktivní linky netřeba schovávat do CODE  4
3x RPi2B → LibreELEC  arm-7.0.2 \ 1x RPi3B → LibreELEC arm-7.0.2 \ HTPC → LibreELEC Generic x86_64-7.0.2 \ NAS Synology 212J → DSM 6.0.2

Citovat
Rossi D: ne, na iPadu opravdu nemam zadne pluginy 4 40 3
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat
No vida a pak, že jsou jablečné věci dokonalé, ani D and D to nemá  1 2 1 (do toho teda nejdu)  2
3x RPi2B → LibreELEC  arm-7.0.2 \ 1x RPi3B → LibreELEC arm-7.0.2 \ HTPC → LibreELEC Generic x86_64-7.0.2 \ NAS Synology 212J → DSM 6.0.2

Citovat
@CyberCodeDroid: Pozdní dík za info o komponentech. Zdálo se mi to drahé proti hotovému NASu, ale pak koukám, že levné dvoudiskové NASy mají jen SATA II, a tuhle sestavu lze použít i jinak a univerzálně. Nenašel jsem v manuálu k MB Gigabyte, jestli umí RAID na úrovni HW. Na webu výdrž desky moc nechválí, tak držím palce pro 24/365 provoz.
OpenELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi2 > Samsung LED46. BerryBoot-LibreELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi3 > LED32. SD 8GB Kingston (10) + USB Kingston G2. Kodi na NB HP 15" s W7-32bit. Kodi na LinuxMint PC.

Citovat
@meda
Měl jsem to řešené dříve stylem 2x D-Link DNS-320. Ale z toho se stalo časem vrtulník, bylo to hlučné, a v letních teplotách se to přehřívalo. Investice byla teď o něco vetší, ale za ty staré D-Link DNS-320 jsem ještě dostal slušné peníze. Zatím vše drží, a věřím že to vše pošlape. Pokud člověk vezme výrobní počet desek a stížností, vždy musí brát v potaz že při dnešním chrlení elektroniky může odejít kdykoliv, cokoliv.

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)