• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4.33 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pi3 automatické spínání větráku chlazení
#21
Mám RPi3 v ložnici, převážně na něm jedou seriály a TV ze streamu STB, teploty jsou asi proto takové jaké jsou - malina se defacto "fláká". Na "vyšší dívčí" a stran zvukového doprovodu je určeno obývákové HTPC kterému dekódování nijak dech neubírá a rtuť teploměru extrémně nezvedá  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#22
Na řádné prohřátí doporučuji Quake III Arenu 1, testoval jsem na maximální detaily a teplota se po 15 min. ustálila mezi 63 C - 65 C . V Openelec jsem naměřil nejvíce 58 C většinu fimů mám v kodeku H264...
Pro úplnost bych dodal že RPi2 běží bez chlazení v plastové krabičce.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#23
    Tak jsem nahrál na sd kartu openelec 6.0.3 a nakonfiguroval podle návodu. Stáhl jsem putty , přihlásil jsem se a pto zkoušku jsem zadal df -h a vypsalo to obsah disku. Nevím jak se tady dájí screny a ještě nevím jak se přiřazují spouštěcí práva v putty. To tam mám vypsat za ten open: chmod 755 vetrak.sh
chmod 755 autostart.sh? Díky za pomoc.    



Přiložené soubory Miniatury
       
 
Citovat
#24
V Openelec musíš mít povolené SSH:
   

Pak už jen v PuTTY zadat výše uvedené příkazy chmod 755 .....

U každého příspěvku máš tlačítko Editace, tak to promaž .
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#25
Ještě jednou se omlouvám . SSH mám povolené ale zase to koním.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#26
I mé RPi3 je v plastu (čirém a nejlevnějším, z Ali za 50,-Kč), "Kvejka" raději pokoušet nebudu - ještě by se mi můj průhledný boxík roztekl a zůstaly by jenom ty pasivy 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#27
1 1  tak tragicky bych to neviděl, ale zatopil by pěkně, přes 80 °C určitě. 

sebod: víc ti už neporadím chmod příkazy nepoužívám, jen vím že se používají pro změnu oprávnění souboru.
Přesné zadání nechám na autorovi .....
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#28
Oprávnění pro soubory jde zadat i přímo v programu winscp ve vlastnostech souboru.
Viz zde http://winscp.net/eng/docs/lang:cs
 
Citovat
#29
přesněji zde: http://winscp.net/eng/docs/task_properties

Jestli tomu správně rozumím stačí změnit pouze oktalové číslo na 755 ?

   
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#30
Ano rozumíš tomu přesně mělo by to stačit ale já osobně to dělám přes putty.
 
Citovat
#31
Ok, přes PuTTY je postup následující:

přejít na adresář se souborem autostart.sh
Kód:
cd /storage/.config

změnit přístupová práva na 755 (-rwxr-xr-x)
Kód:
chmod 755 autostart.sh

a to samé pro vetrak.sh


Pro ověření příkaz :
Kód:
ls -l
vypíše soubory i s přístupovými právy.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#32
Není ve finále změna atributů jednoduší přes TC, jednou jej člověk nastaví pro přístup na RPi a má pokoj. Jen můj soukromý názor, nikomu jej nevnucuji ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#33
Samozřejmě  4, každý ať si vybere dle svého gusta PuTTY, TC, WinSCP, FileZilla...
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#34
Staré dobré PuTTY používám také, ale TC přeci jen častěji a pravidelněji ...  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#35
Nevím proč ale nějak to nejde v putty a ve winscp není adresář storage/config. Taková blbost ,není tu někdo poblíž Havířova a okolí že by mi to za odměnu udělal?
   
   
 
Citovat
#36
Nejak ti tam vypadla tecka pred tim config 4
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#37
S tečkou nebo bez tečky = stejný výsledek.
   
 
Citovat
#38
sebod:
musíš udělat mezeru mezi cd a lomítkem.
ale nedivím se že ti to nejde tohle jsou základy zkus si o tom něco načíst děláš zbytečné chyby
ve WinSCP si zkus v nastavení v položce panely povolit zobrazování skrytých adresářů

Vlož soubor autostart do složky .config stoupni na soubor autostart stiskni klávesu F9 a zadej práva podle obrázku.
Vytvoř adresář pi ve složce storage vlož do ní soubor vetrak zase stoupni na soubor vetrak a zmáčkni klávesu F9 a zadej práva podle obrázku.
Restartuj malinu a musí větrák spínat.


Přiložené soubory Miniatury
               
 
Citovat
#39
O základech jsem psal na první stránce, pokud by si uživatel přečetl alespoň zlomek z oněch nabízených odkazů, nemusel by dnes řešit základní věci plus by jej to obohatilo i do budoucna a minimálně připravilo na další podobné "jobovky", kterým se rozhodně nevyhne  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#40
sebod: že ty jsi ten můj příspěvek o PuTTY nedočetl 6 : - "..můžete zadávat příkazy ručně nebo použít klávesovou zkratku Ctrl+C a přidat příkaz kliknutím pravým tlačítkem myši ".
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)