• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4.33 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pi3 automatické spínání větráku chlazení
#1
Automatické spínání větráku chlazení maliny podle nastavení teploty.
1.V příloze je script vetrak.ph který se vloží do složky: /storage/pi/vetrak.sh a musí se nastavit spouštěcí práva přes Putty.
2.Soubor autostart.sh se vloží do /storage/.config/autostart.ph a také se nastaví spouštěcí práva (755).
3.Podle přiloženého schéma zapojit ventilátor přes optočlen 4N33.

Já mám nastavenou teplotu sepnutí 60C a vypnutí pod 50C každý si může nastavit teplotu podle sebe v souboru vetrak.sh


Přiložené soubory
.zip   Automatické spouštění chlazení Raspberry.zip (Velikost: 513,09 KB / Stažení: 958)
 
Citovat
#2
Smekam pane! Klaním se

BTW vsiml jsem si, ze mas i nejakou smart domacnost, mohl by ses o tom vic rozepsat 88
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Smart domácnost nemám jen NAS a 2xRaspberry pi3.
To co jsem tu dal není moje práce já to jen našel na netu a vytvořil soubory vetrak a autostart a realizoval na mých malinách.
Vyzkoušel jsem funkčnost a proto jsem to sem dal třeba se to bude někomu hodit.
 
Citovat
#4
Zdravím a prosím zda by mi někdo pomohl s automatickým spínaní větráku.Začínám s malinou a  pokouším se zprovoznit ten větrák, ovšem se mi nedaří.Snad jsem udělal vše podle návodu z článku Návod na přetaktování Raspberry P3 a jeho aktivní chlazení ale nefunguje mi to. Byl by tady někdo kdo by mi poradil?
Nejlépe na mejl sebod@seznam.cz
Předem děkuji sebod
 
Citovat
#5
A co presne si udelal a u ceho ses presne zasekl? Proc psat na email, kdyz si to tady muzou precist i dalsi s podobnym/stejnym problemem?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#6
V příloze jsou soubory vetrak a autostart ty vlož do složek podle popisu výše a přiřaď jim práva 755.
Optočlen zapoj přesně podle návodu na přetaktování ale nesmíš přehodit vývody protože optočlen má v sobě diodu jinak to nebude fungovat.
restartuj malinu a musí fungovat
 
Citovat
#7
Popíšu co jsem udělal , soubor vetrak.sh jsem zkopíroval a dal do /home/pi  , soubor rc.local jsem opět zkopíroval a vložil do /etc. Vše v debianu. Vsouboru vetrák jsem změnil teplotu 45 zap a 40 vyp. Nevím jak přiřadím práva 755 a nevím kde hledat složku /storage/ a nevím jak nastavit spouštěcí práva přes Putty. Jinak moc děkují.
 
Citovat
#8
Já používám pod LibreElec a fungovalo na první spuštění použil jsem pouze soubory: vetrak a autostart.
práva příkazem: chmod 755 vetrak.sh a chmod 755 autostart.sh
 
Citovat
#9
Prosím jestli by mi někdo nepopsal polopatycky jak dostanu soubory vetrak a autostart do složek storage pi a storage config ? Mám nainstalován openelec a ve správci souboru nic takového není . Mám asi chápave jen horní končetiny
Díky.
 
Citovat
#10
Pomůže ? → Jak nakopírovat data přes Sambu
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
Přes program WinSCP


Přiložené soubory
.zip   winscp.zip (Velikost: 8,46 MB / Stažení: 197)
 
Citovat
#12
Dle mne mu nebude WinSCP nic platný pokud si nenastuduje alespoň základní pojmy ... v onom odkazu výše je toho stran přístupu do adresáře RPi z PC popsáno dost .... 
Jako další není od věci vědět kde se nechá  "Povolit přejmenování a mazání souborů" + "Zobrazovat skryté soubory a adresáře" (minimálně pro potřeby správce souborů v Kodi)
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#13
sebod: nic na tom není je to celkem sranda, stačí nainstalovat do PC WinSCPPuTTy (případně jiné alternativy), pak už jen zadáš IP adresu RPi a přihlašovací údaje pro Openelec (login: root, heslo : openelec).

Ve WinSCP jsem si ještě vytvořil zástupce na plochu a uložil heslo:
       

Jednodušeji už to nejde, kliknou a už se "hrabou" ve zvoleném systému  1.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#14
Jaké máte max. teploty na RPi3 s pasivním chladičem?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#15
Teploty mám v rozmezí od 50C - 65C ..
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#16
Tak jsem soubory poslal podle návodu co napsal Petrvald a restart. Pak jsem pustil video aby se zahřál procesor / teplota byla 54 stupňů a ventilátor se netočil.Zapojení na GPIO je podle schéma. Vyřešil jsem to tak ,že jsem naletoval dráty na desku k přivodu napájení a větrák frčí.
 
Citovat
#17
Dík za info. teplota s pasivem není nijak závratná, asi bych aktiv neřešil. Na RPi2 mám teplotu v rozmezí 45 C-60 C....

sebod:  nastavil jsi spouštěcí práva přes Putty ?

chmod 755 vetrak.sh
chmod 755 autostart.sh

Podrobnější info. o PuTTY najdeš zde : http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-putty-...ro-windows
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#18
S pasivnim chladičem když jsem spustil HD video s kodekem h265 tak teplota na Rpi3 přes 80C s automatickým větrákem nastaveném 60C zapnout a 50C vypnout se drží teplota na asi 55C jak vypnu film hned teplota padne pod 50C a větrák vypne.
 
Citovat
#19
Tak nevím, schválně jsem to vyzkoušel na HD snímku Avatar (1080p DTS X264, cca 24GB) a teplota při přehrávání je 67C. 

   
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#20
H265 je asi na dekodovaní náročnější na H264 se mě taky nepřehřívá.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)