• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi - rozdělení knihovny (vyřešeno)
#1
Question 
Měl bych dotaz, jestli je možné nějakým způsobem rozdělit knihovnu s filmy ?
Konkrétně bych rád odělil veškeré dokumenty a zahrnul je do vlastní položky v menu. Určitě by šlo použít chytrý playlist, ale tím bych nedocílil odělení dokumentů pouze bych vytvořil další odkazovník.
Třeba někdo poradí, možná existuje doplněk nebo skin, který tuto funkci podporuje.....
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#2
Možná jsem to špatně pochopil, ale ona forma playlistu není až zase tak špatná - takto je to u Aeon Nox 5: SiLVO, ale to již asi znáš (dokumenty v knihovně nemám, zvolil jsem jako příklad žánr Fantasy):

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Rossi díky za snahu něco podobného používám ve skinu Confluence MOD, kde mám vytvořenou vlastní položku menu a přes vložený playlist mám odfiltrované pouze dokumenty. Jen bych ještě rád docílil toho, aby se po přidání nějakého dokumentu do knihovny neukládal pod položkou Filmy, ale odděleně pod položkou Dokumenty. Dost možná že je to nereálný požadavek, ale za optání nic nedám ....
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#4
Hmm, tak to opravdu neporadím. Dříve (tedy hodně dávno) jsem měl takto rozsložkováno již přímo na HDD v NASu. Filmy jsem manuálně a přepečlivě rozděloval do příslušných "chlívečků" dle žánrů, ony žánry byly ještě dále rozdvojeny na ANG / CZ zvukovou verzi .... pak jsem objevil kouzlo filtrů a vše sesypal na jednu hromadu ať se KODI DB "manager" vyřádí  4  
Po přidání jakéhokoliv filmu typu muzikál / horor - prostě libovolného žánru přeci pořád platí onen filtr a daný dokument správně odfiltruje, ne? Trošku nerozumím tomu striktnímu trvání na oddělení dokumentů od ostatního, obávám se, že stejného názoru budou i případní programátoři a addon budeš hledat marně  ...  8
Možná si budeš muset udělat ručně stejný "chlíveček" s názvem "Dokumenty" a ručně se o něj starat jako já tenkrát  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Až tak zarputile na tom netrvám, jen jsem chtěl vědět jestli je tato varianta proveditelná. Tak nějak mám zažito ukládat dokumenty zvlášť, proto to nesmyslné oddělování  6 .... Filtrování v knihovně je suprová věc, ale na těch mých pár dokumentů nejspíš zbytečná, takže budu řešit přímím odkazem na adresář.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#6
Jasně, každý máme jiné zvyky a způsoby - rozumím ....  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
@Petrvald: Pokud je to aktuální, pak by to šlo s oddělenou složkou např. ve skinu Rapier. Nastavoval jsem si takto tři vlasní stránky (HomePage) pro Filmy, Dokumenty a Seriály. Originální stránky Filmy a Seriály jsem následně deaktivoval. Je to trochu drbačka a pořád to funguje na principu vlastního seznamu stop (viz obrázek docu_04.png), ale funguje.

Na novou vlastní stránku vede předvolba (viz obrázek docu_02.png):

Kód:
ActivateWindow(Videos,special//profile/playlists/video/Dokumentarni.xsp,return)

V userdata/library/video mám tři vlastní složky (dokumentarni, filmoteka, serialy), každá s vlatní definicí tagů (žánr, herci, studio, atp.). Např moje definice pro dokumenty vypadá takto:

   

Příklad obsahu souboru titles:


Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<node order="2" type="filter">
  <label>369</label>
  <icon>DefaultMovieTitle.png</icon>
  <content>movies</content>
  <order direction="ascending">sorttitle</order>
  <match>all</match>
  <rule field="path" operator="contains"><value>dokumentarni</value></rule>
</node>



V nastavení Rapieru se na dílčí soubory (Nové, Tagy, Rok, atp.) odkazuju tímto způsobem:

Kód:
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/actors.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/country.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/directors.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/duration.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/genres.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/recentlyaddedmovies.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/sets.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/studios.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/tags.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/titles.xml/,return)
ActivateWindow(Videos,library://video/dokumentarni/years.xml/,return)


 Obsah složky userdata/library/video/dokumentarni přikládám, ať to nemusím složitě popisovat.

.zip   dokumentarni.zip (Velikost: 4,57 KB / Stažení: 35)


Přiložené soubory Miniatury
               
 
Citovat
#8
Díky moc za návod, sice trochu pracnější řešení, ale nejspíš jediné možné.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#9
Jediné možné asi ne. Záleží na skinu, jestli podporuje přidávání vlastní homePage. Zkoušel jsem to taky v AEON MQ 6, ale tam zlobily pluginy a celkově to působilo nevyladěně, co se odezvy týče. Z několika testování mi nakonec vyšel Rapier nejlíp.

Nicméně jsem od přírody línej a po třetí čisté instalaci kodi jsem stejně zůstal u Confluence a pro dokumentární filmy si chodím sosat do vlastních seznamů stop...
 
Citovat
#10
OK, samozřejmě že obdobné nastavení by mělo jít aplikovat do více skinů, ale jak píšeš bude záležet do jaké míry se to projeví na odezvě. Vzhledem k tomu že těch dokumntů moc nemám, tak to zatím nechám u ledu možná se k tomu vrátím až s finální verzí Kryptona.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#11
Obnovím toto téma.
Mám veš zvláštní složce na disku ceské filmy a pak ty "ostatní" taky bych rád oddělil abych nemusel dávat filtr na zemi původu při každém vybírání filmu. Chápu že asi není nějaké "snadné" řešení.
 
Citovat
#12
Rozdělení knihovny mám už vyřešeno a šlo to poměrně jednoduše...
Na HDD mám dvě složky jedna s filmy, druhá s dokumenty. Vše samozřejmě přidáno do knihovny a pak pomocí chytrého playlistu odfiltrváno pomocí cesty. Získám tak dva seznamy, jeden pouze s filmy a druhý s dokumenty. Tyto playlisty přidám jako položky do menu a deaktivuji původní Filmy. Tímto způsobem je zajištěno že nebudou dokumenty i pod filmy, ale pouze oděleně pod vlastní položkou. Taková blbost a já na to příjdu až teď  51.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#13
@Petrvald, ako si pridal tie playlisty do menu? Skin mám základný Confluence, na Úvodnej obrazovke skryjem Filmy, no vytvorené položky sú len vo Video > Seznamy stop.
 
Citovat
#14
Confluence tohle neumí musíš změnit skin např. Confluence MOD, Aeon Nox 5: SILVO, Amber ..... některé z nich jsou popsány i zde na fóru.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#15
Add-on Library Node Editor umi delat primo kategorie, jako jsou zakladni Movies a TV Shows...neni treba delat playlisty, timhle to jde mnohem lepe
 
Citovat
#16
..
..
--
--
..
..
 
Citovat
#17
Nevypadá to že by jsi měl něco špatně, alespoň ne takhle na dálku. Zkus se ještě mrknout do knihovny jestli cesta opravdu sedí. Vyhledával jsem podobně jen místo cesta - je mám cesta - obsahuje (zadal jsem název pouze jedne složky).
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#18
(06.12.2016, 20:33)wencaS Napsal(a): Pokoušel jsem se oddělit z knihovny seriály podle umístění, zvlášť ze sosáče a zvlášť z NASu.
Chytrý playlist se zobrazí prázdný, nenačte obsah podle zdroje.
Ví někdo co mám v tom playlistu špatně, nebo kde dělám chybu?

Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<smartplaylist type="tvshows">
   <name>Seriály - Sosáč</name>
   <match>all</match>
   <rule field="path" operator="is">
       <value>/storage/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.sosac.ph/TVShows/</value>
   </rule>
</smartplaylist>

Raději bych volil část cesty než přesnou:

Kód:
   <rule field="path" operator="contains">
       <value>/plugin.video.sosac.ph/TVShows/</value>
   </rule>


Ale osobně mám na NASu všechno, včetně složky Sosáče. Takže konkrétně pro jeho serilály mám tohle nastavení:

Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<smartplaylist type="tvshows">
    <name>Sosac serialy</name>
    <match>all</match>
    <rule field="path" operator="contains">
        <value>/sosac/avoova/serialy</value>
    </rule>
    <order direction="ascending">sorttitle</order>
</smartplaylist>
 
Citovat
#19
..
..
--
--
..
..
 
Citovat
#20
Trochu se v definici složek s názvem Seriály ztrácím. Pokud mluvíš o složce Seriály jestli tedy míníš vlastní definovanou knihovnu nebo playlist nebo původní, výchozí knihovnu Seriály, do které spadá vše, co má příznak TV Show. Tak jinak..

Používám jak playlisty, tak i knihovny, které jsou asi lepší, ale náročnější na definování. Nicméně pokud je řeč o playlistech, mám to u seriálů takle (nepoužívám operátor "doesnotcontain" a nikde není plná cesta, ať můžu přesouvat za běhu):

serialy.xsp:

Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<smartplaylist type="tvshows">
   <name>Serialy</name>
   <match>all</match>
   <rule field="path" operator="contains">
       <value>NAS/serialy</value>
   </rule>
</smartplaylist>

sosac_serialy.xsp:

Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<smartplaylist type="tvshows">
   <name>Sosac serialy</name>
   <match>all</match>
   <rule field="path" operator="contains">
       <value>/sosac/avoova/serialy</value>
   </rule>
   <order direction="ascending">sorttitle</order>
</smartplaylist>

A pak volím Video  > Seznamy Stop > ... viz obrázek (červeně ohraničeno).

   
   
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)