• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.27 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
UFO neumí nikdo vysvětlit. Generál nevyloučil vetřelce z vesmíru

[Obrázek: web1_20230212150248-63e950b6016b27dd9fcd...lor=000000] Americké úřady netuší, jakým způsobem se držely ve vzduchu tři zatím neidentifikované létající objekty, které sestřelilo v uplynulých třech dnech americké letectvo. Generál Glen VanHerck, který velí Severoamerickému velitelství protivzdušné obrany (NORAD), řekl, že objekty úmyslně nenazývá balony. Výslovně nevyloučil, že by mohlo jít o vetřelce z vesmíru, uvedla agentura Reuters.

[Obrázek: JYpNADb.png]
 



Metrový asteroid proměnil evropské noční nebe v den. Vědci věděli, kdy a kde proletí

[Obrázek: 0_brightJPG.jpg] Teprve po sedmé v historii byli vědci schopni s několikahodinovým předstihem vypočítat, kdy a v jakém místě vstoupí do atmosféry Země cizí těleso poté, co asteroid o několik hodin dříve vysledovali. Malý metrový asteroid, v tuto chvíli pojmenovaný Sar2667, vstoupil do zemské atmosféry kolem čtvrté hodiny ranní a při explozi silně zazářil nad Lamanšským průlivem.

[Obrázek: gL3YC44.png]
 



Indie našla obří zásoby lithia, ložisko má mít 5,9 milionu tun

[Obrázek: primerpic1_1648664953375_1648664960103.JPG] Lithium, kterému se přezdívá bílé zlato, je důležitou součástí akumulátorů typu Li-Ion. I když je snaha ho nahradit, bude nadále důležitou součástí akumulátorů. Jeho další velký zdroj se našel v Indii, která má rázem jedno z největších ložisek.

[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]



Hackeři zaútočili na Reddit. Dostali se do interních systémů, ukradli dokumenty a zdrojové kódy

[Obrázek: reddit-hacked-768x403.png] Provozovatel diskuzního webu Reddit čelil v neděli 5. února večer kybernetickému útoku. Hackerům se během něj podařilo proniknout do interních podnikových systémů, odkud ukradli dokumenty a blíže nespecifikované zdrojové kódy, uvádí Bleeping Computer.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]



Útočníci zase chtějí vylákat data, tentokrát ze samoobsluh operátorů. Nenaleťte na falešné e-maily

[Obrázek: png-transparent-disposable-email-address...demark.png] Českem se v posledních letech šíří mnoho phishingových útoků. K uživatelům se dostávají nejrůznějšími kanály, ať už e-mailem, SMSkami nebo hromadnými zprávami na komunikačních platformách, jako je Messenger nebo WhatsApp. Mají vždy společný úkol – vydávat se za nějakou existující firmu nebo instituci a vylákat z lidí citlivé údaje, přihlašovací jména nebo hesla a tato následně zneužít a obrat oběť podvodu o peníze.
 
[Obrázek: 1Ny27Si.png?1]



Říkali mi muskolog či teslista, jenže bejvávalo aneb Proč jsem přestal mít rád Elona Muska

[Obrázek: 2210870-rtx4rl3z.jpg?itok=GxI7TxnN] Komentář Luboše Kreče: O Elonu Muskovi jsem se v článku poprvé zmínil, pokud mě tedy elektronické archivy neklamou, v roce 2014. Následně jsem pro Hospodářské noviny připravil jeho velký profil, v němž jsem vycházel mimo jiné ze skvělé biografie, kterou o zakladateli PayPalu, Tesly či SpaceX napsal novinář Ashlee Vance. S trochou nadsázky se proto dá říct, že můj vztah s Muskem už trvá docela dlouho. A jako většina vztahů není a nebyl statický, vyvíjí se. Bohužel k horšímu a dění kolem Ukrajiny a Starlinku to jen umocnilo.
 
[Obrázek: MUmrWh8.png?1]
 
Thumbup Thumbup ​​​​​​​ Thumbup
.... zajímavé, můj názor se vyvíjel velmi podobně ....



Google vylepšil Disk pro Android. Do PDF jednoduše přidáte poznámky nebo svůj podpis

[Obrázek: xournal-pod.png] 
  • Podepsat dokument na Androidu? To chce stylus a speciální aplikaci
  • Už brzy si však vystačíte jen s aplikací Google Drive
  • Kreslit, črtat a podepisovat můžete prstem nebo stylusem
Google ve vší tichosti vylepšil aplikaci Google Drive, která na Androidu slouží k přístupu ke stejnojmennému cloudu. Samotná mobilní aplikace vám však také může přímo otevírat soubory typu PDF, do nichž můžete nově připisovat poznámky. Ať již svým vlastním prstem nebo třeba dotykovým perem, je-li jím váš smartphone vybaven. Zřejmě nejužitečnější funkcí je podepisování dokumentů bez instalace jakéhokoliv dalšího softwaru.
 
[Obrázek: 1Ny27Si.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás - od Rossi D - 13.2.2023, 11:39

Přejít na fórum:


Prochází: 65 host(ů)