• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.27 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
Tak ještě k aplikaci WinAmp 4 ...neodolám.
Uměl jak audia, tak videa. Uměl také internetová rádia a jejich hledání, výběr, třídění. Nepamatuji, jestli jsem tuto vlastnost přidal jako rozšíření. Dnes by jistě po vývoji uměl i IP TV. ID tagy a playlisty ani nemusím vzpomínat.
Co jsem si ale přidal, byly demo kodeky a filtry, které uměly upravit dynamiku, stereobázi, filtrovat chyby.
Krásně jsem si vylepšil staré nahrávky s Ellou Fitzgerald, neboť šlo místo přehrávání ukládat (bylo to na"hlucho", předcházel tomu vždy test.).

Nyní lze spustit fandovskou ukázku (remake s funkčními volbami) WinAmp 2.9 na webu https://webamp.org/
Cituji z webu CNews: Lépe řečeno se jedná spíše o památník, protože tenhle přehrávač budete nastálo používat těžko. Winamp2-js je webovou verzí klasického přehrávače (verze 2.9), kterou vytvořil Jordan Eldredge. Jistě, uživatelské prostředí je už z dnešní perspektivy úsměvné, což platí zvlášť, když plave v okně prohlížeče. (To be fair, osobně jsem nikdy nebyl fanda tohoto vzhledu.) Webová aplikace nicméně představuje velmi funkční kopii Winampu 2.9.
Jen s tím rozdílem, že tento remake, jak bych aplikaci popsal, byl napsán pomocí HTML 5 a JavaScriptu. Což nám připomíná, jak je dnes web mocný. Na webu oživený Winamp vám umožní přehrávat své empétrojky z lokálního úložiště, používat ekvalizér a další funkce. K dispozici je několik motivů vzhledu a můžete si do aplikace nahrát vlastní. Podporovány jsou i klávesové zkratky.
Když např. zmáčknete Ctrl+D, hlavní okno se zvětší na dvojnásobek původní velikosti. Kdybyste chtěli svým dětem přiblížit pro ně pravděpodobně nepochopitelný fenomén (nezapomeňte, že dnes se hudba pouští, ale nestahuje ani neripuje), máte jedinečnou množnost. Zdrojové kódy projektu Winamp2-js naleznete případně na GitHubu. Co dodat? Zmíněný vývojář odvedl solidní práci.

[Obrázek: 2018-02-12_22h22_47.png]
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás - od meda - 19.9.2018, 13:18

Přejít na fórum:


Prochází: 101 host(ů)