• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Téma PC sestavy na jiném fóru, jak na mediální, herní, pracovní a za kolik
#21
@Rossi D Jo jo, tak nějak jsem tušil, a snad o tom i někde četl, že tohle je u těch kvalitnějších velkoformátových monitorů možné. Ale nějak jsem se nepřesvědčil do toho jít.

Jedno z mých prvních domácích KVM jsem před pár měsíci při jakési "rekapitulační čistce", společně s další kupou HW, věnoval partě kluků z naší ulice, co je zajímá IT. Nicméně právě teď tady kalkuluji nabídku s "on-site HW" (pomalu i tohle bude za chvíli minulostí, protože většinou všichni chtějí už jen cloud řešení) a tam KVM s LCD monitorem a klávesnicí s touch-padem v šuplíku do racku stále ještě mám. I když už samozřejmě pracují na úplně jiných prinicpech. A ty doby, kdy se zcela běžně přepínaly monitory, myši a klávesnice a před tím, v době "před síťové", i tiskárny, už jsou pryč.

Taky jsme nedávno ve firmě likvidovali vzdálené připojení (50 m) monitorů, klávesnic a myší a 4 pracovní stanice dispečerů. Nikomu se to už 20 let nechtělo vyhodit, ale sklad není nafukovací. Byly to velké PC s MB AT formátu, každý se 4 grafickými akcelerátory, každé PC zdroj 1000 W a mělo to dohromady asi 10 ventilátorů na jedno PC, takže kvůli zachování klidu na dispečerském sále musely být PC o dvě patra níž v serverovně. Ten 50 m svazek, co vedl ke každému pracovišti (jen pro každý monitor bylo 5 koaxů), byl úctyhodný. Mladší kolegové jen vrtěli údivem hlavou.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Téma PC sestavy na jiném fóru, jak na mediální, herní, pracovní a za kolik - od JiRo - 19.4.2022, 16:35

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)