• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Téma PC sestavy na jiném fóru, jak na mediální, herní, pracovní a za kolik
#33
Celý život jsem byl zaměstnaný, pracoval v mezinárodních korporátech, nakonec v malé české firmě, ale posledních 20 roků jsme používal co 3 roky obměňované notebooky ThinkPad IBM a Lenovo. Po odchodu do důchodu, když jsem si myslel, že na práci už nesáhnu jsme si sice poslední ThnkPad odkoupil a vzal si ho domů, ale nakonec ho skoro nepoužíval a věnoval ho potřebným. Stačilo mi domácí PC.

Člověk míní ale okolnosti to mění. Nabídka práce, která posléze přišla, byla tak lákavá, že jsem neodolal. Tentokrát ale, poprvé v životě, jako OSVČ. Abych byl flexibilní, pořídil jsme si nový notebook, a protože jsme byl na Lenovo zvyklý, sáhl jsem po ThinkBook. Zdálo se mi to jako ideální kompomis mezi cenou a výkonem. Využil jsem akci a koupil ne příliš spičkově vybavenou konfiguraci, kterou jsem ale vzápětí vylepšil (nyní tedy 40 GB RAM, 0,5+1TB NVMe SSD). A nastalo dilema. Nyní, kdy jsem už nemusel striktně oddělovat práci a soukromí, kdy jsem usoudil, že neustálé přepínání mezi domácím PC a "pracovním" notebookem již není třeba, jsem učinil zásadní rozodnutí. Vše z domácího PC převedl na notebook a učinil z něj jediné hlavní PC, které používám. Často cestuji, většinu věcí ale řeším vzdáleně (Teams, přístup do systémů klientů i partnerů), takže oddělit práci a soukromí je komplikované. Naštěstí to dnes není nutné. Vzdálené přístupy, i pro klienty, kteří jsou součástí kritické infrastruktuy státu, nejsou už problémem.

Domácí PC sice stále ještě na stole mám, je stále připojené k druhým vstupům monitorů a je v něm zastrčený dongle Logitech, ale už ho nepoužívám. Abych si usnadnil připojování notebooku na domácím pracovišti, pořídil jsme si, na doporučení, dock Axagon.
[Obrázek: AG200a23h.jpg?width=500&height=500]
Nemohl jsem si vybrat lépe. Za 1/2 roku práce jsem s ním maximálně spokojený. Využívám jeho možnosti připojení na 100% a v kombinaci s notebookem, celkem 3 externími monitory a bezdrátovou klávesnicí a myší Logitech, mi plní roli domácícho PC beze zbytku.
[Obrázek: gixtEW2.jpg]
Teď ještě zbývá poslední téma, a to je práce na cestách. Velm často mi monitor notebooku nestačí, a tak se poohlížím po externím v cestovním provedení, s připojením i napájením přes jedno USB-C. I tady je nabídka poměrně pestrá, takže je to myslím jen otázka výběru, ke kterému jsem se ale ještě nedostal. Jak se znám, jednoho večera to na alza.cz zakliknu, a ráno, cestou pro rohlíky, ho v Alza Box-u před domem vyzvednu. 3 Kdyby měl někdo osobní zkušenost s nějakým vhodným typem (do 15"), přivítám to.

Sám bych nikdy nevěřil, že u této varianty řešení někdy skončím. Vždycky bylo mou první volbou mít doma vhodné stabilní PC, odpovídající tomu, k čemu ho budu primárně používat. Dnes se ukázalo, že na práci i zábavu nic jiného, než docela obyčejný notebook s odpovídajcíícmi parametry nepotřebuji. Časy se prostě mění...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Téma PC sestavy na jiném fóru, jak na mediální, herní, pracovní a za kolik - od JiRo - 01.4.2024, 11:54

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)