• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozemní vysílání na KODI
#1
Zdravím, lze nějak v KODI na Raspberry Pi 3 vedle IPTV zavést i pozemní vysílání z antény? Nemá někdo zkušenost?
 
Citovat
#2
Ano, lze. Kompatibilní USB DVB-t tuner + 2 doplňky do kodi.
Návod si vygoogluj.
 
Citovat
#3
Děkuji za reakci. O tuneru jsem už někde četl, ale myslel jsem přímo když je anténa zapojena do SmartTV společně s Raspberry. Bez tuneru to asi nepůjde. Jen taková úvaha do budoucna až bude DVB-T3 aby člověk nemusel kupovat Setopbox nebo novou TV.
 
Citovat
#4
Tenhle mi fungoval v Rpi2 a je nejmenší, co jsem našel.
https://www.mironet.cz/technaxx-dvbs6-mi...#parametry

No právě! TV jako monitor + Rpi + tuner za pár stovek. A ten měnit podle toho co zase vymyslej. Specifikace DVB-t2 neni myslim ještě jasná....


A k tuneru ještě koupit pigtail pro zredukování antény. Spolehlivě a lacino zde http://krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3761
 
Citovat
#5
Moc děkuji.
Samsung Smart TV
RaspBerry Pi 3B - OSMC - KODI




 
Citovat
#6
Vložím se do této starší debaty.   Můžete mi tedy někdo poradit jak na RPi 2 s  USB tunerem ten tuner zprovoznit ?
Připojil jsem tuner, v System>Televize jsem zapnul povoleno. Byl jsem vyzvan k vyberu PRV klienta, tak jsem povolil TVheadend.   Od te chvile mi hlasi TVheadend ztracene spojeni. Ani v hlavnim menu mi nepribyla polozka  Zive vysilani.
Neprisel jsem ani na to, kde ten TVheadend zakazat a vybrat jiny.  diky za rady.
 
Citovat
#7
Felix Bejk: DVB-T na Raspberry využívám, ale právě v podobě IPTV - tedy přes ten TVHeadend. Já ho mám jinde, ale existuje možnost ho nainstalovat přímo na to Raspberry, záleží na tom co tam bootujete.

Jestli umí Kodi TV tuner přímo, tak to bohužel nevím :/
 
Citovat
#8
Toto je správné téma. Podle mne je MMC a třeba i Malina s KODI osazená tunery budoucnost televizí. Srovnejte si cenu "hloupé" a "chytré" televize a co za ten cenový rozdíl získáte. Přitom každá chytrá TV je omezena jenom tím, jak chytrou vám jí výrobce udělá. Každá změna technologie vysílání vám pak z chytré TV udělá zase o něco hloupější. Budoucnost je v jednoúčelové zobrazovací desce, do které MMC bude tlačit všechno co potřebujete, maximálně vyměníte tuner za pětikilo a jede se dál. Softwarově se to nechá přizpůsobit vždycky. Mám krásnou velkou HLOUPOU televizi od Panasonicu a díky Malině zůstane ještě dlouho při životě. A nějaký přechod na 4K nebo třeba 10K mi nijak nezajímá, protože na běžnou pozorovací vzdálenost to stejně lidské oko nerozliší. Navíc čím více K má vysílání, tím méně K s věkem mají moje oči :-)
 
Citovat
#9
Felix Bejk: Pro příjem DVB-T prostřednictvím USB tuneru nabízí Kodi na RPi (LibreELEC/OpenELEC) kompletní řešení s pomocí TVheadend. Stručný postup pro LibreELEC je následující:
  1. Nainstalovat doplněk Tvheadend 4.0 nebo Tvheadend 4.2 ze skupiny Služby, z repozitáře LibreELEC Add-ons.  Nejde o klasický doplněk Kodi, ale o samostatný program, který využívá Kodi pouze pro instalaci a nastavení základních parametrů. Toto je serverová část pro příjem televizního vysílání. Vlastní nastavení se provádí prostřednictvím webového přístupu. Tvheadend server má vlastní webové rozhraní dostupné na portu 9981. Ale to všechno se lze dočíst na http://www.tvheadend.org/.
  2. Připojit do Rpi USB DVB-T přijímač a na webové adrese <ip_RPi>:9981 nastavit vše podle návodu. Je to poměrně intuitivní a pokud budeš mít kompatibilní DVB-T přijímač (což je většina u nás dostupných), tak by to mělo fungovat na 1. zapnutí. Občas bývá problém se zdrojem, USB přijímač si také něco vezme, takže to chce spíše silnější než slabší zdroj a samozřejmě raději nastavit vyšší limit odběru na USB portech.
  3. Nainstalovat doplněk Tvheadend HTSP Client ze skupiny Klienti PVR z repozitáře LibreELEC Add-ons. Toto je klientská část pro příjem televizního vysílání. V nastavení parametrů tohoto doplňku je třeba jen zkontrolovat správnou ip adresu. Pokud je to to Rpi, na kterém je instalován i Tvheadend Server (viz bod 1), tak adresa je 127.0.0.1. Pokud chceš televizi přijímat i na jiné instalaci Kodi na domácí síti, je třeba zadat ip adresu příslušného RPi.
  4. Povolit Tv... a je to!
Ty jsi už činnosti v bodech 3 a 4 udělal, tak pokud provedeš 1 a 2 a nechal jsi všude default nastavení, tak by to mělo po restartu (pravděpodobně i bez něj, ale já ho doporučuji) začít fungovat.

Samozřejmě, na drobnosti týkající se bodů 1 a zejména 2 si musíš přijít sám, ale Tvheadend má poměrně slušný help a ani wiki na jejich webu není k zahození. Abych tady já opisoval návody, to smysl moc nedává. Ale buď v klidu, složité to není.

Hodně štěstí.

JiRo.
 
Citovat
#10
Claudius: přesně tak, při přechodu na DVB-T jen vyměním těch 6 tunerů co mám ve špajzu a jede se dál, TVHeadend to ani nepozná :-D
 
Citovat
#11
Měl bych dotaz, jaké lze použít USB DVB-T/T2 tunery na připojení venkovní antény ? Nějak se mi nepodařilo dohledat seznam podporovaných přijímačů...
A ještě mě zajímá do jaké míry ovlivní výkon RPi zprovozněný Tvheadend. Bude možné na malině (RPi 3) plynule přehrávat filmy ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#12
Petrvald:

V podstatě cokoliv, co se dá u nás běžně koupit.  Já mám vynikající osobní zkušenost s Haupauge WinTV NOVA-T (ale ta už se asi neprodává) a poněkud horší s EVOLVEO Venus (double přijímač). U toho Evolvea to ale bude pravděpodobně slabším zdrojem. Teď jsme si objednal silnější, tak uvidím. Případně to lze obejít zapojení do aktivního USB hubu. Jinak jsou snad dobré zkušenosti s Aver přijímači. Chce to hledat na fórech...

Co se týče výkonu, tak jsme si dělal tento test. Nahrávání celkem tří pořadů ze tří multiplexů, zpožděné sledování jednoho nahrávaného programu na tom samém RPi, kde běží i Tvheadend a sledování jiných dvou programů na dalších Kodi v síti. Zátěž procesoru dosahovala nárazově až 60%, ale vše běželo plynule a plynulé byly i konečné nahrávky. Nahrávám na USB flash 32 GB, soubory pro timeshift mám na SD kartě.

Od té doby, co jsme zprovoznil Tvheadend jsme nepozoroval, že by přehrávání na RPi, kde běží i Tvheadend server, mělo nějaké problémy. Mám ještě na velkém Windows serveru v provozu letitý TVServer MediaPortal a po 3 měsících testů Tvheadend na RPi ho budu odstavovat. Tvheadend na RPi (až k němu připojím 2,5" disk 1TB pro ukládání nahrávaných souborů) ho pro mé potřeby plně nahradí.

Edit: Ukázka zátěže RPi. 4 nahrávané programy ze tří multiplexů + 1 sledovaný program.

[attachment=1861]

JiRo
 
Citovat
#13
Díky za doplnění  Thumbup,  až to bude aktuální pokusím se zprovoznit.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#14
Našel jsem nějaký popis, jak detekovat DVB-T adapter a jak postupovat v Tvheadend. Ještě jsem nevyzkoušel.
https://blog.brichacek.net/dvb-t-pres-ip...tvheadend/
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#15
Díky za odpověď všem, bohužel jsem nepokročil. Popíšu situaci, třeba někdo bude vědět. Ze stránek raspberry.org jsem si stáhl OSMC. OSMC to musí být, protože na pozadí Kodi spoušním pythonovské programy, které na LibreElec a podobných nespustím. Nainstaluji OSMC, do /lib/firmware/ stáhnu ovladač TVtuneru. V My OSMC v PiConfig zadám MPG2 licenci, v >AppStore nainstaluji TVHeadend Server, v Services ho spustím, nebo vidím, že běží. Na webu 192.168.1.100:9981 od této chvíle běží HTS Tvheadend 4.0.9 >configuration>DVBimputs>TV Adapters mám viditelný tuner. Založím si Networks, přiřadím k němu Muxes, spustím tuner. Po nějaké době mi to projede multiplexy, najde to všechny dostupné. V services vidím jednotlivé programy, všechny označím dál Maps selected. Přepnu se na EPG, tam už vidím u jednotlivých tv programů co zrovna běží, takže evidentně tuner ladí a chytá. Ovšem pokud dám Play program, tak se mi spustí okno s VLC, ale nic nepřehrává. Přejdu tedy k Raspberry, dám Systém>Televize>Povoleno, napíše mi Tvheadend nalezeno na 192.168.1.100, chcete použít tuto službu >dám ANO mám vybrat Tvheadend clienta, tak ho vyberu. Od té chvíle mi to hlásí, že Client ztratil spojení a na úvodní obrazovce mi to nepřidalo ani položku ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ.
Celé se to snažím rozběhnou na RPi 2 s licencí MPEG2.

Prakticky mi to běží na RPi 1 ovšem se starým XBMC 14.0-ALPHA1 ovšem už na něm nejde počasí a hlavně to RPi1 nestíhá při některých těch pythoních programech spuštěných na pozadí...

Má někdo nápad, kde je chyba, nebo co vyzkoušet ? díky za zájem pomoci Felix
 
Citovat
#16
Stímhle neporadím, prozatím jsem nepotřeboval řešit, ale čeká mě to. Co mě zaujalo je tvůj problém se spouštěním pythonu pod LibreElec. V openelec python spouštím bez potíží.
 
Citovat
#17
V nastavení u osmi systému musíš u tvheadend nastavit IP adresu uživatelske jméno osmc a heslo osmc. Pak ti to pojede. To je asi jediná chyba která mě napadla že tam máš.
RaspBerry Pi 3 + Emko AL krabička + OSMC
 
Citovat
#18
NavaroP¨: Trefa !  Opravdu to bylo tím jménem a heslem, na Raspi už koukám, ale ještě jsem nezlomil to stremování. Když se připojím na 192.168.1.100:9981 (jsem zalogován jménem a heslem), tam si v EPG vyberu pořad, otevře se mi popis pořadu a dole je tlačítko Play program, to stisknu otevře se mi nové okno s VLC, ale k přehrávání nedojde. Tuším, že bych potřeboval nastavit v configuration>stream ale co dál ...
poraďte
 
Citovat
#19
Neuvažoval někdo o tomhle?
http://www.vboxcomm.cz/streamery/xti-334...-t-dvb-t2/
co jsem vyčetl, tak by to šlo pro dvě raspi a ty by se ani nezapotili, protože by bylo raspi jako frontend. Navíc mají přímo podporu Kodi a nejsem si jistý jak si raspi poradí s H265, které neumí hardwarově dekódovat.
 
Citovat
#20
no rekl bych ze do androidu, ios a chrome to snad pujde ostatnim si nejsem tak jisty, a nejdrive bych si precetl recenzi http://www.digitalnitelevize.cz/zpravy/o...i3340.html a na takove streamovani staci i dvoutunerova dvb-t2 pcie karta v pc
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)