• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi jako torrent server
#1
e je návod jak vytvořit torrent server s kodi (a není to tak špatný nápad když nám rp běží celý den)

Co bude potřeba: 
--------------------------------------------------------------------------
Nainstalovat repo openelec-unoffficial-addon (platí pro lidi co nemají distribuci openelec) 
https://github.com/OpenELEC/unofficial-addons 
Ostatní co mají openelec distribuci, repo nainstalují přes oficiální repo od openelecu takto: 
Doplňky => Instalace z repozitaře => OpenELEC Add-ons (official)=>  Add-on repository => OpenELEC Add-ons (unofficial) 
--------------------------------------------------------------------------
Po nainstalovaní neoficiálního repozitaře od openelecu si z něj nainstalujeme Transmission deamona takto: 
Doplňky => Instalace z repozitaře =>  OpenELEC Add-ons (unofficial) => Services => transmission
nainstaluje ještě script.transmission
http://mirrors.kodi.tv/addons/isengard/s...nsmission/ 
--------------------------------------------------------------------------
Nyní si transmission nastavíme takto: 
transmission => Configure (nastavení) 
nebo to můžeme udělat z hlavní nabídky takto:
Programy => transmission => Add-on settings (nastavení doplňku)

Vyběhne na nás tabulka s nastavením, které nastavíme takto: 
Host: localhost (toto nechte pokud nemáte extra ip pro tento případ)
Port: rozhodně si s defaultního(9090) portu udělejte jiný ale pozor na to aby vám nekolidoval s již už používaným!!!
(příklad portu který můžete použít 9091,9092...)
User: jméno kterým se budete přihlašovat 
Password: heslo kterým se budete přihlašovat 
Stop all torrents on video playback: pokud máte pomalé internetové připojení tak si tuto možnost zapněte pokud ne nechte jí vypnutou (toto nastavení vypne všechny torrenty když přehráváte video z internetu např. ze sosače).
 --------------------------------------------------------------------------
Nyní už máme zprovozněny torrent server který se můžete otevřít na PC nebo telefonu zadáním IP adresy rpi (kodi) do prohlížeče  (tak to: ipadresa:port např: 190.190.1.2:9092), po sleze vyplníte přihlašovací udaje a jste tam. 
 --------------------------------------------------------------------------
Po přihlášení si nastavíme samotny transmission (server)
V levém dolním rohu je tlačítko se symbolem klíče, po kliknutí na nás vyběhne tabulka se záložkami Torrents, Speed, Peers, Network a teď si jednotlivé záložky nastavíme takto: 
 --------------------------------------------------------------------------
Torrents
--------------------------------------------------------------------------
Download to: nastavení cesty kam se torrent bude stahovat
Start when added: necháme zapnuté pokud chceme aby se torrent stahoval hned po vložení   
Stop seeding at ratio: pokud nastavíme toto tak se torrent přestane seedovat až dosáhne určeného ratia (např: 2)
Stop seeding if idle fo (min): pokud nastavíme toto tak se torrent přestane seedovat po určené neaktivní době (např: po 30 min.)
--------------------------------------------------------------------------
Speed 
--------------------------------------------------------------------------
Upload (kB/s): nastavení rychlostí uploadu (pokud necháte vypnuté bude se uploudovat plnou rychlostí vašeho připojení)
Download (kB/s): nastavení rychlostí stahovaní (pokud necháte vypnuté bude se stahovat plnou rychlostí vašeho připojení)
Alternative Speed limits
zde se vyplňuje alternativní rychlost (tu lze použit pokud kliknete na tlačítko želvy vlevo dole u klíče)
Scheduled Times
Nastavení kdy má byt server aktivní (datum a hodiny)
--------------------------------------------------------------------------
Peers
--------------------------------------------------------------------------
Connections
nastavení maximálního počtu peeru na torrent a celkový počet. 
Options
Zde se nastavuje šifrovaní připojení peeru a jaky způsobem se mají hledat. 
Blocklist
Zde se nastavuje filtrovaní (blokovaní připojení z určitých ip adres (policie,antipirátské společností apod..))
Výborné listy můžete najít zde: 
https://www.iblocklist.com/lists.php
http://john.bitsurge.net/public/biglist.p2p.gz
--------------------------------------------------------------------------
Network 
--------------------------------------------------------------------------
Listening Port 
Zde se nastavuje váš port pro torrent (ten který máte nastavený v routeru pro torrent [na kterém běží váš torrent provoz])
Enable uTP for peer communication
povolení že peer komunikace může probíhat i po uTP (volba pro lidi kterým ISP filtruje P2P komunikaci)


Pokud chcete na torrent server přistupovat i z internetu (někde na cestách) tak musíte mít přistup do routeru kvůli nastavení portu (musíte mít veřejnou IP nebo přesměrované porty), v routru pak bude potřeba přesměrovat daný port na rpi (tedy na kodi), tedy pokud používám v transmissionu port 9092 tak tento port budu muset přesměrovat na rpi kde běží transmission, pak nebude problém otevřít transmission i mimo domácí síť. 
 

tak to vypadá adresa zapsaná do prohlížeče
[Obrázek: adresa.jpg]
Tak to otevřete nastavení 
[Obrázek: nahled.jpg]
Záložka Torrents
[Obrázek: nahled4.jpg]
záložka Speed
[Obrázek: nahled1.jpg]
Záložka Peers
[Obrázek: nahled2.jpg]
Záložka Network
[Obrázek: nahled3.jpg]


 
Citovat
#2
Ahoj mám Libreelec 7.0.1 a nainstaloval jsem podle navodu ( až na to že jsem instaloval transmission z jíneho repo - protože z unofficial-addons jsem neměl možnost nastavení jak uvádíš ) a nefunguje přihlášení pomocí web na pc. Kde dělám chybu?
 
Citovat
#3
lucky323: Ahoj, to záleží na tom jestli jsem to dobře pochopil. Instaloval jsi tedy repo z githubu? Protože pokud si instaloval transmission ze superrepo tak ti to nepůjde (jelikož jejích transmission je jen terminálový klient). Pokud máš nainstalovaný ten správný tak ti to může dělat (v Pc) firewall od windows nebo nějakého antivirového program, zkus to vypnout a zadat znovu ip adresu tvého raspberry pi s portem. Pokud to neděla žádný program v tvém Pc tak to bude špatně nastaveno v routeru a pokud ano tak si povol port který hodláš využívat (nemusí to zrovna být DMZ apod. ale aby ti router neblokoval port.). A poslední možná varianta je že port který sis vybral je používaný jinou aplikaci.

Ps: Používáš sambu?
 
Citovat
#4
Instaloval jsem Kodi add-on repository a tam je dostupná verze je 0.7.6 - tam je moznost nastavení jak píšeš. A když nainstaluju z unofficial tak tam je verze 4.1.5 a tam je uplně jinačí menu. Tak že chyba bude asi v instalaci.Ale kde vzít zen správnej. Další věc kde a mám nastavit na routru povolení mám TP link a zkušel jsem nastavení ( http://cz.tp-link.com/faq-134.html ) a také zadná zmena. V PC to nebude protože to nejde ani na mobilu, ale jediné co pozoruju je když se pokoušim přihlasit ( na mobilu ) tak to jako chce nacist ale nenačte. A když u toho "načitani" restartuju malinu tak to hodi nejakou hlásku na mobilu ( neco o restartu atd - tak že nějak to komunikuje ). Z portu jsem zkusil 9090, 9091, 9092 a s jediným 9090 to asi trošku komunikuje.
Sambu mám zaškrtnutou.

Jakou máš verzi Ty? Kde jí mám sehnat v tom unofficial když jediná možná je ta co jsem uvedl??
Díky za trpělivost..

PS:
ten restart to napíše:

{"jsonrpc":"2.0","method":"System.OnRestart","params":{"data":null,"sender":"xbmc"}}{"jsonrpc":"2.0","method":"System.OnQuit","params":{"data":{"exitcode":66},"sender":"xbmc"}}
 
Citovat
#5
hele tak verzi máš dobrou, podle toho co popisuješ se spíše jedná o problém s routrem, otevři si router v port fowardingu nastav ip tvého rpi + port který máš transmissionu a ulož to. Pokud máš zapnutý dhc v routeru tak musíš nastavit stabilní ip pro tvoje rpi, jinak se ti bude stálé měnit ip rpi a port fowarding ti bude k ničemu. Pak by si měl úplně v pohodě zadat ip adresu tvého rpi v prohlížeči a bez problémů se to otevře. Hele kdyby to nešlo tak pokud máš veřejnou IP tak mi ji pošli i z heslem do routeru a já ti to udělám. Ale být tebou tak se to naučit protože chystám ještě návody na vlastní ftp na rpi a vlastní "spotify" :-)
 
Citovat
#6
A nebude problem v tom, ze to instaluje na LibreElec?

BTW proc doporucujes zmenu portu? Jaky to ma smysl na vnitrni siti?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#7
S474N: LibreElec nebude problém je to stejný jako openelec, co se tyká defaultního portu tak to je kvůli bezpečností protože pokud to bude přístupné jen ve vlastní sítí tak se nic neděje ale jak to bude jako veřejné (můžeš na ten server přistupovat přes net) tak si koleduješ o pěkný problém. Protože tyhle nadefinovány služby se strašně dobře hackují přes port scanery apod...
 
Citovat
#8
Tak to je snad o nastaveni port forwardingu na routeru, ne?

Navic posunutim o jednotky se realne nic nevyresi, kdyz uz, tak je vhodne to presunout uplne jinam (treba nekam mezi 40-60000).

A precti si laskave pravidla fora, zejmena bod 6.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#9
S474N
sry za bod 6...
Ale vyřešíš, v tomhle mi věř..... Defaultně nastavené prográmky pro script kiddie tohle nedají protože jsou nastavený podle definici jednotlivých služeb. Samozřejmě to můžeš posunout úplně někam jinam ale to si musíš být 100% jistý že ti na tom portu nic neběží a v takovém případě bych musel v tom navodě taky uvést jak si proskenovat porty...
 
Citovat
#10
Ted jsem zkusil naistalovat OpenElec a to samé.. Bud je chyba v programu na malině nebo router.. Jakou verzi máš? Opravdu jsi instaloval unofficial?? Já když se pokusim naistalovat unofficial z Tvého odkazu tak to píše že instalace selhala.. Nenastavuje se ještě jinde treba v config?
 
Citovat
#11
a jde zmenit na maline ip adresa aby se nepoznalo ze to stahuju ja
 
Citovat
#12
Jak zmenit IP adresa? Jako pres VPN?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#13
jo jestli to jde na maline
 
Citovat
#14
lucky323
Mám to stejné co ty a Openelec a Libre je to stejné jen je to jiná distribuce nic víc, Rozhodně žádný config navíc jsem nedělal...  
Tady je to moje v zipu (nejprv si to rozbal na mastery a pak instaluj)
Heslo je tors

Sirius 
ano máš možnost změnit ip přes VPN (pokud máš přistup k placené vpn)
 
Citovat
#15
a pres free vpn to nejde?
 
Citovat
#16
Díky za poslání, ale pořád to samé :-( nastavení na routru mam takto - viz obrázek. Kde může být chyba?


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#17
Sirius
hele neznám žádný free vpn služby které by nebyly rychlostně omezené, navíc většinou free ještě mají omezený P2P aby se zamezilo pravě tomuhle. V placených verzích to samozřejmě jde....
Máš pár možností jak to udělat:
najít si komunitní vpn (různé komunity pro své členy zdarma provozují vpn)
zaplatit si vpn
hacknout server nebo sousedovou wifi Big Grin
Nic jiného mě nenapadá (to poslední ber jako legraci...)

Nevím který port máš aktivní v transmissionu, pošli mi v sz, tvojí ip a já se mrknu jak se to chová...
http://192.168.0.103:9091/transmission/web/
http://192.168.0.103:9090/transmission/web/
http://192.168.0.103:9092/transmission/web/
 
Citovat
#18
rád bych Ti to poslal ale nemám veřejnou IP. V příloze dávám fotky ( jsou z mobilu )


Přiložené soubory Miniatury
           
 
Citovat
#19
Lucky323
Asi už vím co je za problém... ty máš nainstalovanou nějako betu že? V takovém případě odinstaluj vše (transmission, unoficial repo....)
Pak pomocí dockerfiles nainstaluj transmission a měl by ti jít...
Pokud ne tak zde je o tom info:
https://github.com/LibreELEC/Dockerfiles/
Stáhneš si to zde
https://github.com/LibreELEC/Dockerfiles...master.zip
 
Citovat
#20
nevím čím to je, ale když stahuju z techto stranek: https://github.com/LibreELEC/Dockerfiles tak cokoliv stáhnu tak instalace selhala..
a ted tam mám tuto testovací verzi: OpenELEC-RPi2.arm-6.95.3 - pro testování

čistá instalace


ted jsem zkusil verzi 6.0.3 a použil co jsi mě posílal přes uložto a nic.. pořád to samé.. Někde je chyba a nevím kde.

Funguje to ještě někomu?

Jakou máš verzi Openelec?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)