• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry jako bezpečtnostní kamera (návod)
#1
Information 
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#2
Docela zajimavy pocin, jen by to chtelo, aby to zvladalo vse zaraz, jak KODI, tak i tohle 40
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Tak mi to nedalo a pořídil jsem si jeden z nejlevnějších kamerových modulů na ebay 6 . Propojení s RPi je velice jednoduché, poslouží nám k tomu CSI konektor (Camera Serial Interface):
       

Z operačních systémů doporučuji vyzkoušet MotionEye, jedná se o OS výhradně určený pro kamerové moduly. K dispozici je několik verzí určených pro Raspberry, Odroid a Banana Pi.... systém je poměrně často vylepšován-aktualizován.
[Obrázek: motioneye-256x256.png]  Download:
https://github.com/ccrisan/motioneyeos/releases

Po zapojení modulu a vložení karty do RPi stačí zadat IP adresu do prohlížeče. Provedete přihlášení  a objeví se okno kde v levé části je nastavení a v pravé živý náhled z kamery.
   

OS umožnuje poměrně rozsáhlé nastavení, takže není problém vše doladit pro své potřeby. Maximální rozlišení, které jsem mohl  nastavit je 1600x1200, pří přepnutí do režimu fast network camera je rozlišení 1920x1080. K dispozici je též detekce pohybu, kdy si můžete vybrat mezi ukládáním video záznamu nebo fotografii. Samozřejmě jsou tu různé korekce na světelnost, barvy, ISO, otočení obrazu .... lze nastavit notifikaci emailem či streamování videa.

Kamerové moduly pro RPi jsou současně k dispozici ve dvou verzích a to V1.3 -  5Mpx nebo V2 - 8Mpx - rozměry: 25mm x 20mm x 9mm.

Lze si vybrat mezi standartní kamerou nebo NoIR. Snímky pořízené NoIR kamerou za denního světla mají neobvyklé barvy. Získáte ale možnost nočního vidění (použijete-li infračervené osvětlení).

Porovnání mezi standartním modulem a NoIR:

Pro testovací účely jsem nakupoval zde: http://www.ebay.com/itm/New-Hot-1-3-5MP-...SwPhdU9YCb
cca 250 kč
Pomocí tohoto rozšíření si tak můžete vytvořit streamovací nebo bezpečtnostní kameru, určitě lze použít jako fotopast či na monitorování nočního života zvířat v kombinaci s NoIR modulem.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)